नेपालमा कोरोनाबाट चौथो मृत्यु : दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि कोरोना पुष्टि

Best Khabar Team | २०७७ जेठ १२ गते सोमबार


२५ मे, २०२०
बारा । वीरगञ्जमा गत जेठ ४ गते उपचारका क्रममा निधन भएका एक व्यक्तिमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । अस्पतालमा ज्यान गुमाएका व्यक्तिको दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको नशनल मेडिकल कलेज वीरगञ्जले जनाएको छ । सोही कलेजमा उपचारका क्रममा रहेका बाराको करैयामाइ गाउँपालिका वडा नम्बर ७ का ७० वर्षका बृद्दको कोरोनाबाट मृत्यु भएको पुष्टि जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले आज गरेको हो ।

रिपोर्टको पूर्नपुष्टिका लागि जिल्ला हुँदै काठमाडौंसम्म स्वाब पठाइएको र त्यसको रिपोर्ट प्राप्त हुन समय लागेकोले ढिलोगरी मात्रै उनमा कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको अस्पतालको भनाई छ । नारायणी अस्पतालको प्रयोशगालाले उनमा कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि गरेपछि नेपालका कोरोनाबाट मृत्यु हुने उनी चौथो नागरिक भएका छन् । नारायणी अस्पतालमा गरिएको स्वाब परीक्षणमा उनमा कोरोना पुष्टि भएपनि पूर्नपुष्टिका लागि स्वाब काठमाडौं पठाइएको र काठमाडौंबाट पनि पोजेटिभ रिपोर्ट आएको जनस्वास्थ्य कार्यालयको भनाई छ ।

उनी दम तथा निमोनियासम्बन्धी समस्याबाट ग्रस्त भएपछि गएको जेठ २ गते अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना भएका थिए । अस्पतालको अघि सघन उपचार कक्षमा राखेर उनको उपचार शुरु गरिएको थियो । तर ती व्यक्तिमा कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएपछि उनको स्वाब संकलन गरी कोरोना परिक्षण गरिएको थियो । जेठ ४ गते नै अस्पतालमा निधन भएका ती बृद्दाको शव परिवारलाई जिम्मा लगाइएको र उनको सोही दिन अन्तेष्टि गरिएको थियो ।

मृतक बृद्दामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि अब उनको सम्पर्कमा रहेका परिवार तथा अन्य व्यक्तिको स्वाब परीक्षण गर्ने तयारी भएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । चौधरी थरका ती बृद्दको कोरोनाबाट मृत्यु भएको पुष्टि भएसँगै नेपालमा हालसम्म कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ४ पुगेको छ । जसमा ३ पुरुष र एक महिला रहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौंको टिचिङ् अस्पतालस्थित मनमोहन कार्डियो सेन्टरमा उपचाररत  महिलामा कोरोना संक्रमण काठमाडौंको टिचिङ् अस्पतालस्थित मनमोहन कार्डियो सेन्टरमा उपचाररत महिलामा कोरोना संक्रमण

२०७७ जेठ १० गते शनिबार

२३ मे, २०२०काठमाडौं । काठमाडौंको शिक्षण अस्पतालमा उपचाररत मकवानपुरकी...

पोखराको पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा एमआर आई सेवा शुरु पोखराको पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा एमआर आई सेवा शुरु

२०७५ चैत्र १२ गते मंगलबार

२६ मार्च, २०१९ पोखरा । पोखरा स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिण्ठान...

११ औं उडानमार्फत् १ सय ४८ जना नेपाली दोहाबाट काठमाडौं प्रस्तान ११ औं उडानमार्फत् १ सय ४८ जना नेपाली दोहाबाट काठमाडौं प्रस्तान

२०७७ असार २४ गते बुधबार

०८ जुलाई, २०२०दोहा, कतार । रोजगारी तथा अन्य विभिन्न...

उत्तरी छिमेकी मुलुक चीनका राष्ट्रप्रमुख केहीबेरमा नेपाल आउँदै उत्तरी छिमेकी मुलुक चीनका राष्ट्रप्रमुख केहीबेरमा नेपाल आउँदै

२०७६ आश्विन २५ गते शनिबार

१२ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । नेपालको उत्तरी छिमेकी मुलुक...

Top