नेपालमा कोरोनाबाट चौथो मृत्यु : दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि कोरोना पुष्टि

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२५ मे, २०२०
बारा । वीरगञ्जमा गत जेठ ४ गते उपचारका क्रममा निधन भएका एक व्यक्तिमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । अस्पतालमा ज्यान गुमाएका व्यक्तिको दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको नशनल मेडिकल कलेज वीरगञ्जले जनाएको छ । सोही कलेजमा उपचारका क्रममा रहेका बाराको करैयामाइ गाउँपालिका वडा नम्बर ७ का ७० वर्षका बृद्दको कोरोनाबाट मृत्यु भएको पुष्टि जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले आज गरेको हो ।

रिपोर्टको पूर्नपुष्टिका लागि जिल्ला हुँदै काठमाडौंसम्म स्वाब पठाइएको र त्यसको रिपोर्ट प्राप्त हुन समय लागेकोले ढिलोगरी मात्रै उनमा कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको अस्पतालको भनाई छ । नारायणी अस्पतालको प्रयोशगालाले उनमा कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि गरेपछि नेपालका कोरोनाबाट मृत्यु हुने उनी चौथो नागरिक भएका छन् । नारायणी अस्पतालमा गरिएको स्वाब परीक्षणमा उनमा कोरोना पुष्टि भएपनि पूर्नपुष्टिका लागि स्वाब काठमाडौं पठाइएको र काठमाडौंबाट पनि पोजेटिभ रिपोर्ट आएको जनस्वास्थ्य कार्यालयको भनाई छ ।

उनी दम तथा निमोनियासम्बन्धी समस्याबाट ग्रस्त भएपछि गएको जेठ २ गते अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना भएका थिए । अस्पतालको अघि सघन उपचार कक्षमा राखेर उनको उपचार शुरु गरिएको थियो । तर ती व्यक्तिमा कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएपछि उनको स्वाब संकलन गरी कोरोना परिक्षण गरिएको थियो । जेठ ४ गते नै अस्पतालमा निधन भएका ती बृद्दाको शव परिवारलाई जिम्मा लगाइएको र उनको सोही दिन अन्तेष्टि गरिएको थियो ।

मृतक बृद्दामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि अब उनको सम्पर्कमा रहेका परिवार तथा अन्य व्यक्तिको स्वाब परीक्षण गर्ने तयारी भएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । चौधरी थरका ती बृद्दको कोरोनाबाट मृत्यु भएको पुष्टि भएसँगै नेपालमा हालसम्म कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ४ पुगेको छ । जसमा ३ पुरुष र एक महिला रहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोनाको संत्रास : चैत्र ११ देखि १७ सम्म नेपालभर अघोषित ‘कफर्यु’ कोरोनाको संत्रास : चैत्र ११ देखि १७ सम्म नेपालभर अघोषित ‘कफर्यु’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ मार्च, २०२०काठमाडौं । सरकारले आगामी १ साताका लागि...

पोखरामा ७२ जना सवार यात्रुबाहक विमान दुर्घटना, विस्तृत विवरण आउन बाँकी पोखरामा ७२ जना सवार यात्रुबाहक विमान दुर्घटना, विस्तृत विवरण आउन बाँकी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२३चिप्लेढुंगा, पोखरा । निजी बायुसेवा निगम एति...

विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू

२०७७ भाद्र २० गते शनिबार

०९ मे, २०२०मिरक्युयेब, कुवेत । कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

पोखरा बिमान दुर्घटना : ६९ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि, आन्तरिकतर्फ हालसम्मकै  ठूलो दुर्घटना पोखरा बिमान दुर्घटना : ६९ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि, आन्तरिकतर्फ हालसम्मकै ठूलो दुर्घटना

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२३चिप्लेढुंगा, पोखरा । कास्कीको पोखरामा आज बिहान...

Top