hi himalaya nepal

बाइडेन बने अमेरिकाको ४६ औं राष्ट्रपति

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक २२ गते शनिबार


०७ नोभेम्बर, २०२०
न्यूर्योक, अमेरिका । विश्वको सर्वशक्तिमान सम्पन्न मुलुकको नयाँ राष्ट्रपतिको रुपमा जोड बाइडेन विजयी भएका छन् । गएको मंगलबार सम्पन्न चुनावको आज प्राप्त पछिल्लो तथा अन्तिम मत परिणाम अनसार आगामी चार वर्षका लागि नयाँ राष्ट्रपतिमा डेमोक्र्याट पार्टीका जोई बाईडेन विजयी भएका हुन् ।

उनी निवर्तमान राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रमलाई पराजित गर्दै राष्ट्रपति बनेका हुन् । यो सँगै उनी संयुक्त राज्य अमेरिकाको ४६औं राष्ट्रपतिमा बनेका छन् । अबको चार वर्ष उनले अब अमेरिकाको राष्ट्रपतिको रुपमा काम गर्नेछन् । नवनिर्वाचित राष्ट्रपति वाईडेन यसअघिका राष्ट्रपति बनेका बाराक ओबामाको समयमा उपराष्ट्रपति थिए ।

यो पटक पूर्व राष्ट्रपति बाराकले पनि वाईडेनको चुनावी प्रचारप्रसार अभियानमा सक्रियरुपमा आफूलाई सहभागी गराएका थिए । डाइडेनले पछिल्लो पटक विजयी हुनका लागि आवश्यक पर्ने २ सय ७० इलेक्टोरल भोटको लक्षलाई अमेरिकाको पेन्सिलभेनिया राज्यको मतगणनासँगै पुरा गरेपछि उनको जीत भएको हो ।

यसअघि भएको मतगणनालाई आधार बनाउँदा र बाँकी रहेका राज्यहरुको अवस्था हेर्दा उनको जीत सुनिश्चित हुने वष्लेषकहरुले यसअघि नै अनुमान गरिसकेका थिए । नवनिर्वाचित राष्ट्रपति बाइडेन ७७ वर्षका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भूकम्पमा परी टर्कीमा १८ को मृत्यु, सयौं घाइते भूकम्पमा परी टर्कीमा १८ को मृत्यु, सयौं घाइते

२०७६ माघ ११ गते शनिबार

२५ जनवरी, २०२० इस्तानबुल । टर्कीको पूर्वी क्षेत्रमा अवस्थित...

कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा

२०७७ पुष २३ गते बिहिबार

०७ जनवरी, २०२१टोकियो, जापान । पछिल्ला केहीदिनयता राजधानी टोकियोलगायतका...

२० वर्षदेखि सञ्चालित पाँच तारे हायत होटल बन्द, सयौं मजदुर मर्कामा २० वर्षदेखि सञ्चालित पाँच तारे हायत होटल बन्द, सयौं मजदुर मर्कामा

२०७६ असार ३ गते मंगलबार

१७ जुन, २०१८ काठमाडौं । काठमाडौंको बौद्धमा सञ्चालित पाँचतारे...

क्यानडामा कोरोना संक्रमित दैनिक बढ्दै, झण्डै २५ हजार संक्रमित पुग्दा ७ सय ३५ को मृत्यु क्यानडामा कोरोना संक्रमित दैनिक बढ्दै, झण्डै २५ हजार संक्रमित पुग्दा ७ सय ३५ को मृत्यु

२०७७ बैशाख १ गते सोमबार

१३ अप्रिल, २०२० टोरन्टो । पछिल्ला दिनहरुमा क्यानडामा कोरोना...

Top