गंगाजमुना गाउँपालिकाको गज्जबको काम : विदेशबाट आउनेको नाम, ठेगाना र मोबाइल नम्बर सार्वजनिक, कोरोना सचेतनामा गाउँपालिका एककदम अगाडि

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३० मार्च, २०२०
धादिङ्गबेसी । धादिङ्गको गंगाजमुना गाउँपालिकाले पछिल्लो ३ सातायता विश्वका विभिन्न मुलुकमा पुगेर गाउँ फर्केका गाउँलेहरुको नाम, ठेगाना र मोबाइल नम्बर समेत सार्वजनिक गरेको छ । गाउँपालिकाको यो काम कोरोना संक्रमण नियन्त्रण र सचेतनाका लागि महत्वपूर्ण कमद भएको भन्दै स्थानीय वासिन्दाले खुसी व्यक्त गरेका छन् ।

गाउँपालिकाले विदेशबाट आएकाहरुको नामाबली, ठेगाना र कतिपयको मोबाइल नम्बरसमेत सार्वजनिक गर्दा एक ती व्यक्ति स्वयं सेल्फ आइसोलेनमा बस्ने र उनीहरुसँग सम्पर्कमा रहेकाहरुले समेत आफूलाई आइसोलेसनमा राख्न पाउने छन् । जसका कारण गाउँमा कोरोना भाइरसको सम्भावित जोखिम फैलन पाउने छैन । गाउँपालिकाले पछिल्लो ३ सातायता रोजगारी तथा भ्रमणका लागि विश्वका विभिन्न मुलुक पुगेर गाउँ फर्केका ३० जनाको नामाबाली आज सार्वजनिक गरेको हो ।

उनीहरु हाल आफ्नै घरमा आइसोलेसनमा रहेको र उनीहरुको अवस्था सार्वजनिक रहेको गाउँपालिकाको भनाई छ । गाउँमा कोरोनाको संक्रमण फैलन नदिन र आवश्यक जनचेतना फैलाउनका लागि गाउँपालिकाले पालिका भित्रपर्ने विभिन्न वडामा जनचेतनामूलुक कार्यक्रमहरु गर्दै आएको छ । सम्भावित कोरोनाको जोखिमलाई कम गर्नका लागि गाउँपालिकाले अहिले वडाका विभिन्न स्थानमा क्वारेन्टाइन सेन्टर समेत निर्माण गरिसकेको छ ।

यस्तै सरकारले गरेको लकडाउनलाई पूर्णरुपमा पालन गर्न र कोरोनासंक्रमणको आशंका लागेमा नजिकको स्वास्थ्य चौकी र गाउँपालिकाका पदाधिकारीहरुलाई जानकारी गराउन अनुरोध समेत गरेको छ । त्यसो त छोटो समयमै गंगाजमुना गाउँपालिकाले पालिका भित्र्पर्ने धादिङ्गको फूलखर्क, बुढाथुम, बसेरीलगायतका क्षेत्रमा विभिन्न खाले विकास निमार्णका काम अघि बढाएको छ ।

यस्तै स्थानीयको स्वास्थ्य, शिक्षालगायत व्यक्तिगत आधारभूत आवश्यकताका तथा सूचना, सञ्चार र जनचेतनालगायतका विषयलाई उच्च प्राथमिकतामा राखेर गाउँपालिकाले काम अघि बढाउँदै आएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दक्षिण कोरिया पुग्यो कोरोना भाइरसको प्रकोप, १ को मृत्यु, कम्तीमा १ सयमा संक्रमण दक्षिण कोरिया पुग्यो कोरोना भाइरसको प्रकोप, १ को मृत्यु, कम्तीमा १ सयमा संक्रमण

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२० सोल । दक्षिण कोरियामा पहिलोपटक कोरोना...

‘साइबर क्राइम’ को अभियोगमा पूर्व सचिव उपाध्याय पक्राउ ‘साइबर क्राइम’ को अभियोगमा पूर्व सचिव उपाध्याय पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपाल सरकारका पूर्व सचिव भीम...

पुराना संगीतकर्मी तथा गायक सञ्जीप प्रधानका बुबा गणेशभक्तको निधन पुराना संगीतकर्मी तथा गायक सञ्जीप प्रधानका बुबा गणेशभक्तको निधन

२०७७ आश्विन १६ गते शुक्रबार

१०, फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । ५० र ६० को...

Top