hi himalaya nepal

सैद्धान्तिक विमती जनाउँदै सुनिल थापाले राप्रपा छाडे : बुबा सूर्यबहादुर थापाको योगदानको कदर गर्न काँग्रेसी भएको प्रतिक्रिया

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण १३ गते मंगलबार


२८ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । आफ्नै बुबा संस्थापक अध्यक्ष रहेको राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी परित्याग गरी स्वर्गीय सूर्यबहादुर थापाका पुत्र एवं पूर्वमन्त्री सुनिल थापा नेपाली काँग्रेस पार्टीमा प्रवेश गरेका छन् । उनले आफूसहित ११ जना केन्द्रीय सदस्य र केही कार्यकर्तालाई लिए। आज ललितपुरस्थित काँग्रेस मुख्यालयमा पुगेर औपचारिक रुपमा काँग्रेस पार्टीमा प्रवेश गरेका हुन् । उनलाई काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाले पार्टी प्रवेश गराएका थिए ।

पार्टीले पछिल्लो समयमा लिएको सैद्धान्तिक विचारधाराप्रति थापाले चरम असन्तुष्टि व्यक्त गर्दै त्यसलाई सच्चाउन पटक पटक पार्टी नेतृत्वलाई आग्रह गर्दै आएका थिए । तर नेतृत्वले आफ्नो कुरा नसुनेपछि बाध्य भएर काँग्रेसमा प्रवेश गर्नुपरेको उनको भनाई छ । पछिल्लो पटक कमल थापा नेतृत्वको राप्रपा नेपाल, प्रकाशचन्द लोहनी नेतृत्वको राप्रपा र संस्थापक पक्ष मानिएको पशुपति शम्शेर जवरा नेतृत्वको राप्रपा मिलेर एउटै राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी बनेको घोषणा भएसँगै नवगठित पार्टीले लिएको सिद्धान्तप्रति थापालगायतले असहमति जनाउँदै आएका थिए ।

विशेष गरी हिन्दुराष्ट्र र राजतन्त्रको मागलाई राप्रपाले उठान गर्न खोजेपछि थापा असन्तुष्ट बन्दै आएका थिए । पार्टी प्रवेश कार्यक्रमा उनले मन्तव्य राख्दै विगतमा आफ्नो बुबा (स्वर्गीय सूर्यबहादुर थापा) काँग्रेस धनकुटाको संस्थापक सभापति रहेको स्मरण गर्दै पछिल्लो समयमा आफू रहेको पार्टी राप्रपाले आफ्नो सिद्धान्त बदलेकोले काँग्रेसमा प्रवेश गरेको बताए । यसमा आफूलाई कसैको दबाब नदिएको तथा प्रलोभनमा नपारेको उनले स्पष्ट पारेका छन् । उनीसँगै राप्रपाका ३० जना नेता तथा कार्यकर्ता पनि काँग्रेसमा प्रवेश गरेका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
ललितपुरको किष्ट अस्पतालमा उपचाररत एक विरामीको मृत्यु, अस्पताल भन्छ : ‘स्वाब परीक्षणमा कोरोना संक्रमण देखियो’ ललितपुरको किष्ट अस्पतालमा उपचाररत एक विरामीको मृत्यु, अस्पताल भन्छ : ‘स्वाब परीक्षणमा कोरोना संक्रमण देखियो’

२०७७ जेठ १४ गते बुधबार

२७ मे, २०२०काठमाडौं । ललितपुरको ग्वार्को इमाडोलमा रहेको किष्ट...

विश्वमा पहिलोपटक कोरोना भाइरसबाट कुकुरको मृत्यु, अमेरिकामा ‘जर्मन सेफर्ड’ प्रजातिको कुकुरमा कोरोना संक्रमण पुष्टि विश्वमा पहिलोपटक कोरोना भाइरसबाट कुकुरको मृत्यु, अमेरिकामा ‘जर्मन सेफर्ड’ प्रजातिको कुकुरमा कोरोना संक्रमण पुष्टि

२०७७ श्रावण १५ गते बिहिबार

३० जुलाई, २०२०न्युर्योक, अमेरिका । कोरोना भाइरसबाट पहिलोपटक विश्वमा...

डोल्पामा कोरोनाबाट एक पुरुषको मृत्यु : शवको अन्तेष्टि गरिएको ३ दिनपछि कोरोना पुष्टि डोल्पामा कोरोनाबाट एक पुरुषको मृत्यु : शवको अन्तेष्टि गरिएको ३ दिनपछि कोरोना पुष्टि

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०दुनै, डोल्पा । डोल्पामा कोरोनाबाट थप एकजनाको...

फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित) फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित)

२०७६ मंशिर ३० गते सोमबार

१७ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । वर्षौदेखि विजुली, टेलिफोन, केबललगायतका...

Top