hi himalaya nepal

कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या विश्वभर ४ लाख नाघ्यो, अमेरिका सबैभन्दा बढी प्रभावित

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २४ गते शनिबार


०६ जुन, २०२०
न्यूर्योक, अमेरिका । विश्वभर कोरोना (कोभिड–१९) को संक्रमणबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या ४ लाख नाघेको छ । कोरोनासम्बन्धी सम्पूर्ण जानकारी अध्यावधिक गर्ने ओल्डोमिटर डटकमले उल्लेख गरे अनुसार हालसम्म कोरोनाबाट विश्वभर ४ लाख ५७ जनाको ज्यान गएको छ । यस्तै विश्वभर हालसम्म ६९ लाख १७ हजार ५ सय ९० जना जना संक्रमित बनेका छन् । उपचारपछि घर फर्कनेको संख्या पनि विश्वभर रहेको छ ।

विश्वमा हालसम्म कोरोनाको कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित मुलुक अमेरिका बनेको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म अमेरिकामा कोरोनाका कारण १ लाख ११ हजार ६ सय ८५ जनाको ज्यान गएको छ । यस्तै अमेरिकामा १९ लाख ५६ हजार ३ सय ७७ जनामा कोरोना संक्रमण फैलिएको छ ।

उपचारपछि घर फर्कनेको संख्या ७ लाख ३९ हजार ७ सय २४ पुगेको छ । अमेरिकाको न्यूयोर्क, वासिङ्गटन डिसी, न्यूजर्सी, मिचिगनलगायतका राज्यहरु कोरोनाबाट सबैभन्दा धेरै प्रभावित बनेका छन् । अमेरिकापछि क्रमश ब्राजिल, रसिया, स्पेन, बेलायत र भारत सबैभन्दा धेरै प्रभावित बनेका छन् । स्पेन बाहेकका मथि उल्लेखित देशहरुमा अहिले दैनिक रुपमा कोरोना संक्रमितको संख्या थपिँदो छ ।

स्पेनमा भने विगतको तुलनामा कोरोना संक्रमितको संख्या घट्दै गएको छ । गएको डिसेम्बरमा चीनको बुहान प्रान्तबाट शुरुभएको कोराना अहिले विश्वका २ सय ५ भन्दा बढी मुलुकमा फैलिइसकेको छ । कोरोनाका कारण अमेरिकालगायत विश्वका अधिकांश देशको जनजीवन ठप्प प्राय बनेको छ भने आर्थिक गतिविधि पनि सून्य जस्तै बनेको छ ।

कतिपय युरोपेली देशले जनजीवन सामान्य बनाउने कोशिष गरेको भएपनि संक्रमितको संख्या भने दैनिक देखिँदैछ । शुरुमा विश्वकै महामारीपूर्ण देश बनेको चीन अहिले विश्वका १८ औं बढी प्रभावित देशको रुपमा रहेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अन्नपूर्ण आधार शिविरमा फसेका ५ सिंगापुरे पर्यटकको सकुशल उद्दार, २ नेपालीसहित ४ विदेशी अझै सम्पर्क बिहिन (अपडेट) अन्नपूर्ण आधार शिविरमा फसेका ५ सिंगापुरे पर्यटकको सकुशल उद्दार, २ नेपालीसहित ४ विदेशी अझै सम्पर्क बिहिन (अपडेट)

२०७६ माघ ३ गते शुक्रबार

१७ जनवरी, २०२० पोखरा । अन्नपूर्ण आधार शिविरतर्फ पदयात्रामा...

फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित) फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित)

२०७६ मंशिर ३० गते सोमबार

१७ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । वर्षौदेखि विजुली, टेलिफोन, केबललगायतका...

काठमाडौंमा रहेका अमेरिकीहरुलाई मंगलबार विमान चार्टर गरेर स्वदेश ल्याईँदै काठमाडौंमा रहेका अमेरिकीहरुलाई मंगलबार विमान चार्टर गरेर स्वदेश ल्याईँदै

२०७६ चैत्र १६ गते आइतबार

२९ मार्च, २०२० सुनिल तिवारी / न्यूर्योक । अमेरिकाले...

‘कोरोना अझै केही समय रहन सक्छ, आवश्यक सावधानी अपनाऊँ’ : प्रधानमन्त्री ( सम्बोधनको पूर्णपाठसहित) ‘कोरोना अझै केही समय रहन सक्छ, आवश्यक सावधानी अपनाऊँ’ : प्रधानमन्त्री ( सम्बोधनको पूर्णपाठसहित)

२०७७ जेठ १२ गते सोमबार

२५ मे, २०२०काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना...

Top