hi himalaya nepal

कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा

Best Khabar Team | २०७७ पुष २३ गते बिहिबार


०७ जनवरी, २०२१
टोकियो, जापान । पछिल्ला केहीदिनयता राजधानी टोकियोलगायतका क्षेत्रमा कोरोना भाइरसबाट संक्रमित भएकाहरुको संख्या ह्वात्तै बढ्न थालेपछि जापान सरकारले टोकियो र आसपासमा लकडाउनको घोषणा गरेको छ । जापान सरकारले भोलि बिहान (जनवरी ८ बिहान) बाट लागूहुने गरी आगामी फेब्रुअरी ०८ तारिखसम्मका लागि नयाँ वर्षको पहिलो साता नै संकटकाल घोषणा गरेको हो ।

जापानी समाचार संस्थाहरुले जनाएअनुसार संक्रमितको संख्या बढ्न नदिनका लागि सरकारले एक महिनाका लागि संकटकाल लगाउने निर्णय लिएको हो । पछिल्ला केहीदिनयता जापानमा कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढ्न थालेपछि यहाँका प्रधानमन्त्री योशिहिडा सुगाले मन्त्रीपरिषद्मा छलफपछि भोलिदेखि लागूहुने गरी संकटकालको घोषणा गरेका हुन् । संकट थप बढ्न नदिनका लागि यो घोषणा गर्नुपरेको प्रधानमन्त्री सुगाको भनाई छ । नयाँ व्यवस्था अनुसार रातिको ८ बजेपछि रेस्टुरेन्ट तथा होटलहरु बन्द गर्नुपर्नेछ ।

यस्तै रेस्टुरेन्टहरुलाई साँझ ७ बजेपछि मदिरा तथा मादक पदार्थ विक्री वितरणमा रोक लगाइएको छ । यस्तै डिस्को, डान्स तथा बारहरुसमेत बन्द गर्न भनिएको छ भने युवायुवतीलाई अहिलेको अवस्थमा यस्ता भीडभाडपूर्ण स्थानमा नजानका लागि प्रधानमन्त्रीले अपिल गरेका छन् ।

पछिल्ला दिनहरुमा जापानमा युवायुवतीमा कोरोना संक्रमणको दर उच्च देखिएपछि उनीहरुका परिवारमा रहेका बाबुआमा, हजुरबुबा हजुरआमा, साना भाईबिहिनीलगायत खतराको सूचीमा रहेका तथा दीर्घरोगीहरुको स्वास्थ्यको लागि यो निर्णय गर्नुपरेको प्रधानमन्त्रीले जनाएका छन् ।

सिँगो देशको २० प्रतिशत भन्दाबढी संक्रमितहरु राजधानी टोकियोमै देखिएपछि सरकारले बाध्य भएर संकटकाल घोषणा गर्नुपरेको बताइएको छ । पछिल्ला केहीसाता यता जापानमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै सरकारले रेस्टुरेन्टहरुलाई ‘टेकवे’ सेवा मात्रै प्रदान गर्नका लागि अनुरोध गरेको छ । जापानमा कोरोना संक्रमणमा परी हालसम्म ३ हजार ७ सय १९ जनाको ज्यान गै सकेको छ भने २ लाख ५२ हजार भन्दा बढी संक्रमित भै सकेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आपूर्ति मन्त्रीको उद्घोष : आयल निगमको जग्गा खरिदमा अनियमितता भेटिए कारबाही हुन्छ आपूर्ति मन्त्रीको उद्घोष : आयल निगमको जग्गा खरिदमा अनियमितता भेटिए कारबाही हुन्छ

२०७४ श्रावण २० गते शुक्रबार

अगस्ट ४, २०१७ काठमाडौं । आपूर्तिमन्त्री शिवकुमार मण्डलले आयल...

उपत्यकामा १२७ सहित देशभर ५२५ जना कोरोना संक्रमित थपिए, मृतकको संख्या ९५ पुग्यो उपत्यकामा १२७ सहित देशभर ५२५ जना कोरोना संक्रमित थपिए, मृतकको संख्या ९५ पुग्यो

२०७७ श्रावण २९ गते बिहिबार

१३ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टायता काठमाडौं उपत्यकामा...

लकडाउन खुकुलो हुँदा यी क्षेत्रहरु तत्काल खुल्दैछन् (सूचीसहित) लकडाउन खुकुलो हुँदा यी क्षेत्रहरु तत्काल खुल्दैछन् (सूचीसहित)

२०७७ जेठ २८ गते बुधबार

१० जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले भोलिदेखि लागूहुने गरी मुलुकभर...

जेलमा भएको झडपमा परी भेनेजुयलामा ४७ कैदीको मृत्यु, दर्जनौं घाइते जेलमा भएको झडपमा परी भेनेजुयलामा ४७ कैदीको मृत्यु, दर्जनौं घाइते

२०७७ बैशाख २१ गते आइतबार

०३ मे, २०२०काराकास । भेनेजुयलाको पश्चिमी क्षेत्रमा रहेको एउटा...

Top