hi himalaya nepal

भारतीय ‘कोभिसिल्ड’ नामक कोरोना भ्याक्सिन लगाउन नेपालमा आपत्कालीन अनुमति

Best Khabar Team | २०७७ माघ २ गते शुक्रबार


१५ जनवरी, २०२१
काठमाडौं । सरकारले छिमेकी मुलुक भारतले हालै अनुमति दिएको ‘कोभिसिल्ड’ नामक कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन लगाउनका लागि आपत्कालीन अनुमति प्रदान गरेको छ । नेपाल सरकार स्वास्थ्य मन्त्रालय अन्र्तगतको औषधी व्यवस्था विभागले आज एक विज्ञप्ति जारी गर्दै भारतले बनाएको ‘कोभिसिल्ड’ नामको भ्याक्सिन आपत्कालीन रुपमा लगाउनका लागि अनुमति प्रदान गरेको हो ।

तर यसमा सरकारले तोकेको सर्तलाई भने अनिवार्य रुपमा पालन गर्नुपर्ने विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । भारत सरकारले पनि केहीदिन अघि सोही भ्याक्सिनलाई आपत्कालीन रुपमा प्रयोगमा ल्याउनका लागि सम्बन्धित निकायलाई अनुमति प्रदान गरेको थियो । भारतको सिरम इन्स्टिच्युट अफ इण्डिया प्रालिले तयार पारेको यो भ्याक्सिन लगाउने अनुमति पाएसँगै अब नेपालमा कोरोना विरुद्दको अभियानमा अग्रमोर्चामा रहेका स्वास्थ्यकर्मी, सुरक्षाकर्मी, शव व्यवस्थापनमा खटिएका विभिन्न व्यक्तिलगायतलाई पहिलो चरणमा यो ‘‘कोभिशिल्ड’ नामक भ्याक्सिन लगाउन बाटो खुलेको छ ।

यद्यपि भ्याक्सिन आयात तथा यसको भण्डारणलगायतका विषयमा सरकारको विस्तृत कार्ययोजना सार्वजनिक भएको छैन । यसको व्यवास्थापन स्वास्थ्य मन्त्रालयको समन्वयमा औषधि व्यवस्था विभागले गर्ने विभागद्वारा जारी गरिएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पशुपतिनाथको ५६ वर्षयताको सम्पत्ति सार्वजनिक, ९ किलो सुन, सवा एक अर्ब नगद पशुपतिनाथको ५६ वर्षयताको सम्पत्ति सार्वजनिक, ९ किलो सुन, सवा एक अर्ब नगद

२०७६ जेठ २२ गते बुधबार

०५ जुन, २०१९ काठमाडौं । हिन्दुहरुको आरध्यदेव श्री पशुपतिनाथको...

जब हाफ कट्टुलगाएर ७१ वर्षका बयोबृद्द राष्ट्रपति सामान किन्न लाइनमा बसे…. जब हाफ कट्टुलगाएर ७१ वर्षका बयोबृद्द राष्ट्रपति सामान किन्न लाइनमा बसे….

२०७७ जेठ ४ गते आइतबार

१७ मे, २०२०पोर्तिमाउ, पोर्चुगल । विश्वभर कोरोना भाइरस (कोभिड...

एयरपोर्टको सिसिटिभी फुटेज सार्वजनिक भएपछि गायिका आस्था राउत रुँदै लाईभमा (भिडियोसहित) एयरपोर्टको सिसिटिभी फुटेज सार्वजनिक भएपछि गायिका आस्था राउत रुँदै लाईभमा (भिडियोसहित)

२०७६ माघ ३ गते शुक्रबार

१७ जनवरी, २०२० काठमाडौं । काठमाडौंको त्रिभुवन विमानस्थलमा सुरक्षामा...

नेपालमा कोरोना : २४ घण्टामा २७३ जना नयाँ संक्रमित थपिए नेपालमा कोरोना : २४ घण्टामा २७३ जना नयाँ संक्रमित थपिए

२०७७ जेठ ३१ गते शनिबार

१३ जुन, २०२०काठमाडौं । मुलुकमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप...

Top