नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० शुरु : भव्य कार्यक्रमकाबीच औपचारिक घोषणा हुँदै

Best Khabar Team | २०७६ पुष १६ गते बुधबार


०१ जनवरी, २०२०

काठमाडौं । बहुप्रतिक्षित नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० आजबाट शुरु भएको छ । गएराति १२ बजेबाट अँग्रेजी क्यालेण्डर २०१९ को विदाई र वर्ष २०२० को स्वागतसँगै भ्रमण वर्ष पनि शुरु भएको हो । यद्यपि सरकारी तबरबाट भने यसको औपचारिक घोषणा हुन बाँकी छ । आज दिउँसो काठमाडौंमा भव्य कार्यक्रम आयोजना गरी नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० उद्घाटन गरिँदै छ ।

कार्यक्रमको उद्घाटन राष्ट्रपति विद्यादेव भण्डारीले गर्नुहुने कार्यक्रम रहेको छ । कार्यक्रमलाई प्रधानमन्त्री केपी शर्मा वलीले समेत सम्बोधन गर्नुहुनेछ । पर्यटन मन्त्रालयको आयोजनामा गर्न लागिएको कार्यक्रममा लाखौंको सहभागिता रहने बताइएको छ । दिउँसो साढे ३ बजे उद्घाटन कार्यक्रम शुरुहुनु अघि विभिन्न जातजाती तथा भाषाभाषीको भेषभुषा झल्कने सांस्कृतिक झाँकीहरु काठमाडौंका विभिन्न ठाउँबाट निक्लने छ ।

सो झाँकीहरुले शहरका विभिन्न भागको परिक्रमा गरी काठमाडौंको दशरथ रंगाशालामा हुने कार्यक्रममा प्रस्तुती देखाउने छन् । भ्रमणवर्षको औचारिक कार्यक्रममा सहभागी पर्यटनसँग सम्बन्धित विभिन्न संघसंस्था, सरकारी निकाय, नेपालस्थित कुटनीतिक नियोगका पदाधिकारी, कलाकार, सञ्चारकर्मी तथा पेशा व्यवसाय सम्बन्ध व्यक्तिहरुलाई सरकारले निमन्त्रणा गरेको छ । यस्तै विभिन्न स्कुल र क्याम्पसका छात्रछात्राहरुले पनि कार्यक्रममा सहभागीता जनाउने छन् ।

यसैबीच संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयको निमन्त्रणामा छिमेकी मुलुक चीनका पर्यटन मन्त्री वाङ सियोफिङ, भारतका प्रल्हादसिंह पटेल, जमैकाका एडमण्ड बार्टलेट, र म्यानमारका यू ओन मौग काठमाण्डु आइपुगेका छन् । नयाँ वर्ष २०२० को शुरुकै दिन भ्रमणवर्षको औपचारिक कार्यक्रम गर्न लागिएकोले यो कार्यक्रम अत्यन्तै भव्य हुने सरकारको भनाई छ । अन्र्तराष्ट्रिय स्तरमा नेपालको पर्यटन क्षेत्रको प्रचारप्रसार गर्ने उद्देश्यले यो कार्यक्रम गर्न लागिएको हो । सन् २०२० मा कम्तीमा २० लाख पर्यटकलाई नेपाल भित्र्¥याउने लक्ष्यको औपचारिक शुरुवातका लागि सरकारले यो कार्यक्रम आयोजना गर्न लागेको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भागरथीको बलात्कार र हत्या उनकै विद्यालयमा पढ्ने  युवकबाट : प्रहरी भागरथीको बलात्कार र हत्या उनकै विद्यालयमा पढ्ने युवकबाट : प्रहरी

२०७७ फाल्गुन ४ गते मंगलबार

१६ फेब्रुअरी २०२१बैतडी । बैतडी जिल्लामा गएको माघ २२...

केही सरकारी कार्यालय सातै दिन खोल्ने सरकारको निर्णय केही सरकारी कार्यालय सातै दिन खोल्ने सरकारको निर्णय

२०७९ फाल्गुन १५ गते सोमबार

२७ फेब्रुअरी, २०२३काठमाडौं । सरकारले सेवाग्राहीको चापलाई मध्यनजर गर्दै...

संक्रमित थपिँदै जाँदा  ब्राजिल बन्यो विश्वकै दोश्रो धेरै कोरोना संक्रमित देश संक्रमित थपिँदै जाँदा ब्राजिल बन्यो विश्वकै दोश्रो धेरै कोरोना संक्रमित देश

२०७७ जेठ १३ गते मंगलबार

२६ मे, २०२०साउ पाउलो । कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

कोरोना संक्रमितलाई अन्यत्र रिफर नगर्न र कम्तीमा २० प्रतिशत बेड  संक्रमितको लागि छुट्ट्याउन निजी अस्पतालहरुलाई सरकारको निर्देशन कोरोना संक्रमितलाई अन्यत्र रिफर नगर्न र कम्तीमा २० प्रतिशत बेड संक्रमितको लागि छुट्ट्याउन निजी अस्पतालहरुलाई सरकारको निर्देशन

२०७७ श्रावण ३० गते शुक्रबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । सरकारले आफ्ना अस्पतालहरुमा उपचारका क्रममा...

Top