कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२१ मार्च, २०२०
लण्डन । विश्वव्यापीरुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका कारण यहाँ एक नेपालीले ज्यान गुमाएका छन् । प्राप्त पछिल्लो जानकारी अनुसार पूर्वी नेपालको संखुवासभा घर भै विगत लामो समयदेखि लण्डनस्थित साउथ ह्यारोमा बस्दै आएका ६६ वर्षका लीलाबहादुर राइको ४ दिनअघि निधन भएको हो । कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएपछि उनलाई मंगलबार बिहान उपचारको लागि अस्पताल पु-याइएको थियो । उपचारकै क्रममा उनको गएको मंगलबार ज्यान गएको थियो । चिकित्सकहरुले ल्याव परिक्षणपछि आज उनमा कोरोनाको संक्रमण देखिएको पुष्टि गरेका हुन् ।

यो सँगै कोरोना संक्रमणकै कारण ज्यान गुमाउने राई पहिलो नेपाली नागरिक हुन् । राई पूर्वा गोर्खा सैनिक रहेको र विगत लामो समयदेखि परिवारसँगै लण्डनमै बस्दै आएको यहाँका सञ्चारमाध्यमहरुले उल्लेख गरेका छन् । उनमा मधुमेह र उच्चरक्तचाप पहिल्दैदेखि रहेको बताइएको छ । सोही कारण उनी सोमबार मात्रै अस्पतालमा उपचार गरी घर फर्केका थिए । तर मंगल फेरि स्वास्थ्यमा समस्या देखिएपछि उनलाई परिवारले तुरुन्त अस्पताल पु¥याएको थियो । स्वर्गीय राईको नेपालको जन्म ठेगाना संखुवासभा खांदबारी नगरपालिका भएपनि उनी पछिल्लो समय सुनसरीको इटहरी उपमहानगरपालिकामा बसोबास गर्दै आइरहेका थिए । उनको झण्डै २० वर्षअघि मृगौला प्रत्यारोपण गरिएको बताइएको थियो । राईको मृत्यु भएपछि लण्डनस्थित उनको घरमा रहेका सबै सबै सदस्यलाई यतिबेला आइसोलेसनमा राखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० जुलाई, २०२०काठमाडौं । विगत केहीदिनयता काठमाडौं प्रवेश गर्ने...

फोटोमा अमेरिकी राजदूत बेरीको नेपाल प्रेम फोटोमा अमेरिकी राजदूत बेरीको नेपाल प्रेम

२०७६ माघ १८ गते शनिबार

०२ जनवरी, २०२० काठमाडौं । सरकारले भव्य कार्यक्रम गरी...

खाना पकाउने ग्याँससहितका पेट्रोलियम पदार्थमा मूल्य बढ्यो (सूचीसहित) खाना पकाउने ग्याँससहितका पेट्रोलियम पदार्थमा मूल्य बढ्यो (सूचीसहित)

२०७८ आश्विन १६ गते शनिबार

१० फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । सरकारले खाना पकाउने ग्याँससहित पेट्रोल,...

हिरासतमुक्त भएलगत्तै गजुरेलले भने : कालापानीबाट भारतीय सेना हटाउँछौं हिरासतमुक्त भएलगत्तै गजुरेलले भने : कालापानीबाट भारतीय सेना हटाउँछौं

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । सिमा मिचिएको विषयमा ज्ञापन...

Top