कोरोनाको विश्वव्यापी प्रकोप : नेपालसहित विश्वभर १ सय १७ नेपालीको मृत्यु

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२४ मे, २०२०
वेस्टह्याम, बेलायत । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको प्रकोपले नेपालसहित विश्वका विभिन्न देशमा रहेका नेपालीहरुलाई समेत प्रभाव पारेको छ । कोरोना भाइरसका कारण हालसम्म नेपालसहित विश्वका विभिन्न मुलुकमा गरी एकसय १७ जना नेपालीको ज्यान गएको तथ्यांक गैरआवासीय नेपाली संघले जारी गरेको छ ।

यसअघि मे को तेश्रो साता सातासम्म ९६ जना नेपालीको कोरोनाको कारण ज्यान गएको भएपनि यो साता थप १७ जना नेपालीले विश्वका विभिन्न स्थानमा ज्यान गुमाएको एनआरएनको भनाई छ । कोरोनाका कारण हालसम्म सबैभन्दा धेरै बेलायतमा रहेका नेपालीको ज्यान गएको छ । बेलायतपछि संयुक्त अरब इमिरेट् र अमेरिकामा सबैभन्दा धेरै नेपालीले ज्यान गुमाएका छन् ।
एनआरएनएका अनुसार विश्वका विभिन्न मुलुकमा हालसम्म ज्यान गुमाउनेहरुको संख्या यसप्रकार रहेको छ ।

१. बेलायतमा ६५ जना
२. युनाइटेड अरब इमिरेट्मा १८ जना
३. अमेरिकामा १६ जना
४. साउदी अरेवियामा ७ जना
५. नेपालमा ३ जना
६. कतारमा १ जना
७. आयरल्याण्डमा १ जना
८. जापानमा १ जना
९. टर्कीमा १ जना
१०. नेदरल्याण्डमा १ जना
११. बहराईनमा १ जना
१२. स्वीडेनमा १ जना
१३. कुवेतमा १ जना

यसरी ज्यान गुमाउनेमा ९५ पुरुष र १९ महिला रहेको एनआरएनए स्वास्थ्य समितिको भनाई छ । समितिका अनुसार हालसम्म कतारमा ६ हजार ९११, अमेरिकामा एक हजार ६ सय, बेलायतमा एक हजार २३०, साउदी अरबमा एक हजार ३६४, नेपालमा ५८५, युएईमा पाँच सय, बहराइनमा ३११, कुवेतमा ८४, मलेसियामा ५५, पोर्चुगलमा ४२, आयरल्याण्डमा २२, स्पेनमा १३, क्यानडामा १८, अष्टेलियामा १२, माल्दिभ्समा १६, जापानमा १० जना रहेका छन् ।

यस्तै, बेल्जियममा ६, स्विट्जरल्याण्डमा ५, जर्मनीमा ४ र फिनल्याण्डमा ४, साइप्रस र न्युजिल्याण्डमा तीनतीन, माल्टा, हङ्कङ्, पोल्याण्ड र रुसमा दुईदुई तथा म्यानमार, रोमानिया र फ्रान्समा एकएक जना नेपालीमा कोरोना संक्रमण भएको छ । संक्रमणमा परेकामध्ये नेपालसहित विश्वका विभिन्न देशमा रहेका ४ हजार ५० भन्दा बढीको उपचार सफल भै घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बेलायतबाट नेपाल आउने सबै उडानमा रोक लगाउने सरकारको निर्णय बेलायतबाट नेपाल आउने सबै उडानमा रोक लगाउने सरकारको निर्णय

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । नेपालले बेलायतबाट नेपालमा हुने सबै...

जापानको फुकुशिमामा शक्तिशाली भूकम्प : लाखौं घरमा  विद्युत् सेवा बन्द जापानको फुकुशिमामा शक्तिशाली भूकम्प : लाखौं घरमा विद्युत् सेवा बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ फेब्रुअरी, २०२१फकुशिमा, जापान । जापानमा शनिबार राति शक्तिशाली...

विदेशबाट आएका नेपालीका लागि क्वारेन्टाइन बनाउन यी होटलहरु छानिए (नामसहित) विदेशबाट आएका नेपालीका लागि क्वारेन्टाइन बनाउन यी होटलहरु छानिए (नामसहित)

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को...

Top