पोर्चुगलमा कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट १ ज्यान गयो, खेतीमा काम गर्ने नेपाली समेत झण्डै ६० जना क्वारेन्टाईनमा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ मार्च, २०२०
पोर्तिमाउ । पोर्चुगलमा कोरोना भाइरसबाट संक्रमित एकजनाको उपचारको क्रममा अस्पतालमा निधन भएको छ । यहाँको स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार पोर्चुगलको राजधानी लिस्बनको सान्ता मारिया अस्पतालमा उपचारको क्रममा रहेका एक ८० वर्षका बृद्धको उपचारकै क्रममा आज दिउँसो निधन भएको हो । उनी विगत ३ सातादेखि अस्पतालमा उपचारका क्रममा थिए ।

उनलाई बचाउन चिकित्सकहरुले भगिरथ प्रयास गरेको भएपनि उमेर अन्य रोगहरुको संक्रमणको कारण उनलाई कोरोनाको प्रकोपले मृत्युको मुखमा पु-याएको चिकित्सकहरुले जनाएका छन् । पोर्चुगलमा हालसम्म कोरोनाको संक्रमणबाट ज्यान गएको यो पहिलो घटना हो । यो समाचार तयार पार्दासम्म पोर्चुगलमा मंगलबार दिउँसो स्थानीय समय अनुसार साढे ४ बजेसम्म ३ सय ३१ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ भने ३ जना कोरोनाको उपचारपछि स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्केका छन् ।

६० जना नेपाली तथा भारतीय कृषिमजदुर क्वारेन्टाईनमा
यसैबीच हिजो यहाँको दक्षिण क्षेत्रमा पर्ने फारोमा सञ्चालित एउटा खेती कम्पनीमा कार्यरत एकजना नेपालीमा कोरोनाको संक्रमण देखिएपछि उनलाई उपचारका लागि क्वारेन्टाईनमा राखिएको छ । उनीसँगै खेतीमा कामगर्ने तथा एउटै घरमा बस्ने करिब ६० जनालाई फारोस्थित एउटा अस्पतालमा क्वारेन्टाईनमा राखेर उपचार गरिँदै छ । त्यसमा केही भारतीय नागरिकहरु समेत रहेको बताइएको छ । एउटै कम्पनीमा कार्यरत पोखराका एक नेपालीलाई कोरोनाको संक्रमण देखिएपछि उनका अन्य साथीहरुलाई पनि कोरोनाको संक्रमण देखिएको हुनसक्ने भन्दै सरकारले प्रहरी खटाएर उनीहरुलाई अस्पताल लगेको हो ।

यसैबीच कामदारलाई नियन्त्रणमा लिएर अस्पताल लैजाने यहाँका १३ जना जिएनआर (यहाँका प्रहरी)लाई पनि क्वारेन्टाईनमा राखिएको छ । पोर्चुगलमा कोरोनाको संक्रमण बढेपछि यहाँका विद्यालय तथा क्याम्पसहरु आजदेखि बन्द भएका छन् भने अधिकांश रेष्टुरेन्ट तथा होटलहरु बन्द भएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
हुम्लाको खर्पुनाथ गाउँपालिका उपाध्यक्षको शव २२ दिनपछि भेटियो, अरु ११ अझै वेपत्ता हुम्लाको खर्पुनाथ गाउँपालिका उपाध्यक्षको शव २२ दिनपछि भेटियो, अरु ११ अझै वेपत्ता

२०७६ आश्विन २० गते सोमबार

१० जुलाई, २०१९ काठमाडौं । जीप दुर्घटनामा परी विगत...

युरोपमा कोरोनाको पहिलो ‘इपिसेन्टर’ इटलीले जुनदेखि पर्यटकलाई स्वागत गर्दै युरोपमा कोरोनाको पहिलो ‘इपिसेन्टर’ इटलीले जुनदेखि पर्यटकलाई स्वागत गर्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०मिलानो । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को...

के नेपालमा उल्का पिण्ड खसेकै हो त ? के नेपालमा उल्का पिण्ड खसेकै हो त ?

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०२० पोखरा । आज राती करिब ८...

प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले...

Top