पाकिस्तानको कराँचीमा यात्रुबाहक विमान बस्तीमा खस्यो, ११ को मृत्यु भएको पुष्टि, धेरैको अवस्था चिन्ताजनक

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२२ मे, २०२०
इस्लामावाद । पाकिस्तानमा आज एउटा यात्रुबाहक विमान अवतरणको क्रममा बस्तीमा खस्दा विमानमा सवार ११ जनाको ज्यान गएको छ । सो विमानमा सवार चालक दलका ८ सदस्यसहित बाँकी ८८ जनामध्ये धेरैको अवस्था गम्भीर रहेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जानकारी दएका छन् । पाकिस्तानको राष्ट्रिय ध्वजाबाहक पाकिस्तान अन्र्तराष्ट्रिय एयरलाईन्स (पिआइए) को सो विमान कराँचीको जिन्नाह विमानस्थलमा अवतरण हुन केही सेकेन्ड बाँकी हुँदा दुर्घटनामा परेको बताइएको छ ।

विमानमा चालकदलका ८ जना सदस्यसहित ९९ जना सवार रहेको अधिकारीहरुले बताएका छन् । इस्लामाबादबाट कराँचीका लागि चार्टर उडान भरेको सो विमान अवतरण गर्ने क्रममा दुबै इन्जिन फेल भएर स्थानीय एक बस्तीमा खसेको पाकिस्तानका समाचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । कोरोनाको संक्रमणकै बीच रुसको मस्कटबाट आएका घरेलु यात्रुहरुलाई लिएर सो विमान कराँची आउँदै थियो ।

कोरोनाको संक्रमणमा रहेकाहरुको लागि चार्टर उडान भरेको सो विमान कराँचीबाट दक्षिण भागमा रहेको घनाबस्तीको रुपमा परिचित मोर्डन कोलोनीमा खसेको थियो । विमान खसेलगत्तै भएको आगलागीमा परेर सबैको शरीरका भागहरु जलेको छ । स्थानीय समय अनुसार दिउँसो २ बजेर ४० मिनेट जाँदा सो विमान दुर्घटनामा परेको बताइएको छ ।

विमानका चालकले विमान कन्टोल रुमलाई अन्तिम पटक विमानको दुबै इन्जिनले काम नगरेकोले विमानलाई आपतकालिन रुपमा अवतरण गर्नका लागि अनुमति मागेको अडियोहरु सार्वजनिक भएको छ । विमान बस्तीमा खसेपछि त्यस क्षेत्रमा रहेका केही घरहरुमा समेत आगो लागेको थियो ।

विमान दुर्घटना भएलगत्तै विमानस्थललगायत अन्य क्षेत्रमा रहेका दर्जनौ बारुणयन्त्रले विमानमा लागेको आगो निभाएका थिए । घाइतेहरुलाई कराँचीका विभिन्न अस्पतालमा उपचारर्थ भर्ना गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित) कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्ला दिनमा काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना...

बाग्लुङ् ढोरपाटन बाढी अपडेट : १४ को शव भेटियो, ३८जना अझै वेपत्ता बाग्लुङ् ढोरपाटन बाढी अपडेट : १४ को शव भेटियो, ३८जना अझै वेपत्ता

२०७६ चैत्र २७ गते बिहिबार

०४ सेप्टेम्बर, २०२०बलेवा, बाग्लुङ् । बाग्लुङ्गको ढोरपाटन नगरपालिकामा पर्ने...

५० यात्रुसहितको बिमान आकाशबाटै सम्पर्कविहिन ५० यात्रुसहितको बिमान आकाशबाटै सम्पर्कविहिन

२०७८ भाद्र १६ गते बुधबार

०९ जनवरी, २०२१जाकर्ता, इन्डानेसिया । इन्डोनेसियामा श्रीविजया एयरलाईन्सको एउटा...

लकडाउन खुकुलो हुँदा यी क्षेत्रहरु तत्काल खुल्दैछन् (सूचीसहित) लकडाउन खुकुलो हुँदा यी क्षेत्रहरु तत्काल खुल्दैछन् (सूचीसहित)

२०७७ आश्विन २० गते मंगलबार

१० जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले भोलिदेखि लागूहुने गरी मुलुकभर...

Top