पाकिस्तानको कराँचीमा यात्रुबाहक विमान बस्तीमा खस्यो, ११ को मृत्यु भएको पुष्टि, धेरैको अवस्था चिन्ताजनक

Best Khabar Team | २०७७ जेठ ९ गते शुक्रबार


२२ मे, २०२०
इस्लामावाद । पाकिस्तानमा आज एउटा यात्रुबाहक विमान अवतरणको क्रममा बस्तीमा खस्दा विमानमा सवार ११ जनाको ज्यान गएको छ । सो विमानमा सवार चालक दलका ८ सदस्यसहित बाँकी ८८ जनामध्ये धेरैको अवस्था गम्भीर रहेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जानकारी दएका छन् । पाकिस्तानको राष्ट्रिय ध्वजाबाहक पाकिस्तान अन्र्तराष्ट्रिय एयरलाईन्स (पिआइए) को सो विमान कराँचीको जिन्नाह विमानस्थलमा अवतरण हुन केही सेकेन्ड बाँकी हुँदा दुर्घटनामा परेको बताइएको छ ।

विमानमा चालकदलका ८ जना सदस्यसहित ९९ जना सवार रहेको अधिकारीहरुले बताएका छन् । इस्लामाबादबाट कराँचीका लागि चार्टर उडान भरेको सो विमान अवतरण गर्ने क्रममा दुबै इन्जिन फेल भएर स्थानीय एक बस्तीमा खसेको पाकिस्तानका समाचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । कोरोनाको संक्रमणकै बीच रुसको मस्कटबाट आएका घरेलु यात्रुहरुलाई लिएर सो विमान कराँची आउँदै थियो ।

कोरोनाको संक्रमणमा रहेकाहरुको लागि चार्टर उडान भरेको सो विमान कराँचीबाट दक्षिण भागमा रहेको घनाबस्तीको रुपमा परिचित मोर्डन कोलोनीमा खसेको थियो । विमान खसेलगत्तै भएको आगलागीमा परेर सबैको शरीरका भागहरु जलेको छ । स्थानीय समय अनुसार दिउँसो २ बजेर ४० मिनेट जाँदा सो विमान दुर्घटनामा परेको बताइएको छ ।

विमानका चालकले विमान कन्टोल रुमलाई अन्तिम पटक विमानको दुबै इन्जिनले काम नगरेकोले विमानलाई आपतकालिन रुपमा अवतरण गर्नका लागि अनुमति मागेको अडियोहरु सार्वजनिक भएको छ । विमान बस्तीमा खसेपछि त्यस क्षेत्रमा रहेका केही घरहरुमा समेत आगो लागेको थियो ।

विमान दुर्घटना भएलगत्तै विमानस्थललगायत अन्य क्षेत्रमा रहेका दर्जनौ बारुणयन्त्रले विमानमा लागेको आगो निभाएका थिए । घाइतेहरुलाई कराँचीका विभिन्न अस्पतालमा उपचारर्थ भर्ना गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
८० वर्षपछि यसरी बन्द भयो बीबीसी हिन्दिको रेडियो सेवा (अन्तिम भागसहित) ८० वर्षपछि यसरी बन्द भयो बीबीसी हिन्दिको रेडियो सेवा (अन्तिम भागसहित)

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ फेब्रुअरी, २०२० नयाँदिल्ली । ८० वर्ष लामो आरोह...

येसु ख्रिस्ट र भगवान कृष्ण ! येसु ख्रिस्ट र भगवान कृष्ण !

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

विश्वमा सबैभन्दा बढी पढिने र चर्चा गरिने पात्र दुईवटा...

रोकियो स्ववियु चुनाव रोकियो स्ववियु चुनाव

२०७६ फाल्गुन ६ गते मंगलबार

१८ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । ३ वर्षपछि हुन लागेको...

युरोपमा कोरोना ‘नियन्त्रण बाहिर’:  इटाली, स्पेन र फ्रान्स नराम्ररी प्रभावित (अपडेटसहित) युरोपमा कोरोना ‘नियन्त्रण बाहिर’: इटाली, स्पेन र फ्रान्स नराम्ररी प्रभावित (अपडेटसहित)

२०७६ चैत्र १३ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०२०लिंकरोभर, बेल्जियम । युरोपेली मुलुकमा यतिबेला कोरोना...

Top