सरकारको निर्णय : चलचित्र विकास बोर्डको अध्यक्षमा दयाराम दाहाल नियुक्त

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २२ गते बिहिबार


०४ जुन, २०२०
काठमाडौं । सरकारले २ वर्षे कार्यकालका लागि चलचित्र विकास बोर्डको अध्यक्षमा चलचित्रकर्मी दयाराम दाहाललाई नियुक्त गर्ने निर्णय गरेको छ । मन्त्रीपरिषद्को आज साँझ सम्पन्न बैठकले दाहाललाई बोर्डको अध्यक्षमा नियुक्त गर्ने निर्णय गरेको हो । गएको मंसीरमा हृदयघातका कारण बोर्डका तत्कालीन अध्यक्ष अध्यक्ष केशव भट्टराईको निधन भएपछि बोर्ड विगत ६ महिनादेखि अध्यक्ष विहिन बनेको थियो ।

दाहाल झण्डै २ दशकदेखि नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा सक्रिय रहेका छन् । उनले दर्जनौं नेपाली चलचित्रको निर्देशन समेत गरेका छन् । बोर्ड अध्यक्षका लागि सञ्चार मन्त्रालयले नाम प्रस्ताव गर्न चलचित्रकर्मीहरुलाई अनुरोध गरेकोमा १० हालसम्म जनाले नाम बुझाएका थिए । बुझाइएका नाममध्ये मन्त्रालयले दयाराम दाहाल र राजेश थापा र भुबन केसीको नाम अध्यक्षका प्रत्यासीको रुपमा मन्त्रीपरिषद् बैठकमा पेश गरेको थियो । मन्त्रीपरिषद् बैठकले दाहालको नाममा सहमति जुटाएको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
२४ घण्टामा थपिए १ हजार ३५९ कोरोना संक्रमित २४ घण्टामा थपिए १ हजार ३५९ कोरोना संक्रमित

२०७७ भाद्र १९ गते शुक्रबार

०४ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर १...

काठमाडौं विमानस्थलमा कोरोना नियन्त्रणको पूर्वतयारी : भिजिटर पास बन्द, विदाई र स्वागतमा विमानस्थल नआउन आफन्तलाई आग्रह काठमाडौं विमानस्थलमा कोरोना नियन्त्रणको पूर्वतयारी : भिजिटर पास बन्द, विदाई र स्वागतमा विमानस्थल नआउन आफन्तलाई आग्रह

२०७६ फाल्गुन १९ गते सोमबार

०२ मार्च, २०२० काठमाडौं । विश्वभर प्रकोपको रुपमा देखिएको...

चीनको हेनान प्रान्तमा ६० वर्षयताकै भीषण वर्षात्, दर्जन बढीको ज्यान गयो, लाखौं विस्थापित चीनको हेनान प्रान्तमा ६० वर्षयताकै भीषण वर्षात्, दर्जन बढीको ज्यान गयो, लाखौं विस्थापित

२०७८ श्रावण ६ गते बुधबार

२१ जुलाई, २०२१बेइजिङ्ग, चीन । पछिल्ला २४ घण्टादेखि दिनका...

सामान्य भन्दा ४ गुणा महंगोमा टिकट विक्री हुन थालेपछि सरकारले लगायो ‘चार्टर फ्लाईट’ माथि प्रतिबन्ध सामान्य भन्दा ४ गुणा महंगोमा टिकट विक्री हुन थालेपछि सरकारले लगायो ‘चार्टर फ्लाईट’ माथि प्रतिबन्ध

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०काठमाडौं । ‘चार्टर फ्लाईट’का नाममा विभिन्न ट्राभल्स...

Top