सरिताले कलाकार संघको अध्यक्षमा बाजी मार्लिन् ?

Best Khabar Team | २०७५ फाल्गुन २२ गते बुधबार


०३ जुन २०१९
काठमाडौं । नेपाली चलचित्र कलाहरुलाई यतिबेला छाता संगठनको चुनावको चटारोले भ्याई नभ्याई छ । कलाकाहरु आफू र आफू निकटका उम्मेद्वारको पक्षमो भोट माग कलाकारहरुसँग भेटघाट र अन्य चुनावी कार्यक्रमको दौडधूपमा छन् । नेपाल चलचित्र कलाकार संघको आसन्न चुनावमा यसपटक चलचित्र क्षेत्री एक प्रतिभावान् तथा बहुचर्चित कलाकार सरिता लामिछानेले अध्यक्षमा उम्मेद्वारी दिएकी छिन् । यस अर्थमा पनि यो चुनाव निक्कै रोचक हुने अनुमान गरिएको छ ।

आगामी जेठ २५ गते काठमाडौंमा हुने चलचित्र कलाकारहरुको चुनावमा लामिछानेले अध्यक्षमा उम्मेद्वारी दिएकी छन् । लामिछाने सँगै अर्का कलाकार रविन्द्र खड्काले पनि अध्यक्ष पदमै उम्मेद्वारी दिएका छन् । हाल चलचित्र कलाकार संघको महासचिवको जिम्मेवारीमा रहेकी लामिछाने आफूलाई अध्यक्षमा उम्मेद्वारी दिन कलाकार साथिहरुको माया र सहयोगले प्रेरित गरेको बताउँछिन् । झण्डै २० वर्षदेखि नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा सक्रिय लामिछानेले दर्जनौ चलचित्र तथा टेलिचलचित्रहरुमा काम गरिसकेकी छन् । जसमा उनको ‘गहना’, ‘जानकी’,‘दुई दिनको जिन्दगानी’, ‘चाहना मनको’, ‘परिचय’ लगायत थुप्रै टेलिशृंखलामा अभिनय गरिसकेकी छिन् ।

चलचित्र कलाकार संघको निवर्तमान कार्यसमिति । तस्वीर : संघको फेसबुकबाट साभार

पछिलो समय टेलिशृंखला ‘दृष्टि’ मा अभिनय गरिरहेकी लामिछानेले ‘सन्तानको माया’, ‘श्रीमान–श्रीमती’, ‘हवल्दार सुन्तली’, ‘फिंगरप्रिन्ट’,‘सीता’ लगायतका चलचित्रमा अभिनय गरेकी छिन् । अर्का अध्यक्षका उम्मेद्वार खड्का भने पछिल्लो समय चलचित्र क्षेत्र भन्दा पनि राजनीतिमा सक्रिय रहेको बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा अर्का एक युवकमा कोरोना संक्रमण पुष्टि :  संक्रमितको संख्या २ पुग्यो नेपालमा अर्का एक युवकमा कोरोना संक्रमण पुष्टि : संक्रमितको संख्या २ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मार्च, २०२० काठमाडौं । केही साता अघि खाडी...

मध्यरातमा जुवाको खालमा प्रहरी छापा : वडाअध्यक्षसहित १६ पक्राउ मध्यरातमा जुवाको खालमा प्रहरी छापा : वडाअध्यक्षसहित १६ पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जनवरी, २०२० कैलाली । कैलालीको धनगढीमा एक स्थानीय...

थुनामुक्त भएसँगै १ सय २२ चिनियाँ नागरिकलाई अध्यागमनको जिम्मा लगाईयो थुनामुक्त भएसँगै १ सय २२ चिनियाँ नागरिकलाई अध्यागमनको जिम्मा लगाईयो

२०७७ बैशाख १९ गते शुक्रबार

०५ जनवरी, २०२०काठमाडौं । केहीसाता अघि काठमाडौंका विभिन्न ठाउँबाट...

सशस्त्रका पूर्वी डिआइजी कोइरालाको पक्षमा प्रधानध्यायधीशको फैलसा पुनरावेदन गर्न सरकारलाई अनुमति सशस्त्रका पूर्वी डिआइजी कोइरालाको पक्षमा प्रधानध्यायधीशको फैलसा पुनरावेदन गर्न सरकारलाई अनुमति

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ जुलाई, २०२०काठमाडौं । पत्नी हत्याको अभियोगमा सर्वस्वसहित जन्मकैदको...

Top