इरान–अमेरिका ‘युद्धको संघारमा’ ! , तोकियो अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पको टाउकाको मूल्य

Best Khabar Team | २०७७ जेठ १९ गते सोमबार


०७, जनवरी, २०२०
बग्दाद । इराकको राजधानी बग्दादस्थित अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा रकेट आक्रमण गरी आफ्ना सैन्य कमाण्डरको हत्या गरेपछि अमेरिकासँग इरान क्रुद्द बनेको छ । यो संगै अमेरिका र इराकबीच निकट भविष्यमै युद्द हुनसक्ने भन्दै अन्र्तराष्ट्रिय समुदायले दुबै देशलाई संयमता अपनाउन आग्रह गरेको छ ।

घटनालगत्तै इरानले अमेरिकी आक्रमणलाई कडा शब्दमा भत्र्सना गर्दै त्यसको जवाफमा अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पको टाउकोको मूल्य ८० मिलियन डलर (लगभग ९ अर्ब रुपैयाँ) तोकेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । यसअघि हिजोमात्रै अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले आफ्ना सैनिकको सुरक्षाको लागि इराकी सैन्य कमाडन्डर कासिम सुलेमानीको हत्या गरिएको स्पष्ट पार्नुभएको थियो । उहाँले इरान विरुद्धको कारबाही जारी रहेको भन्दै भोलिका दिनमा नयाँ नयाँ हतियारबाट आक्रमण गर्ने चेतावनी दिनुभएको थियो ।

इरानले सुलेमानीको अन्त्येष्टि कार्यक्रममा सहभागीहरु र इरानी जनतालाई एक एक डलर जम्मा गर्नका लागि आग्रह गरेको थियो । इराकको राजधानी बग्दादस्थित अमेरिकी दुतावासमा आक्रमण भएसँगै केहीसाता यता इराक–इरान र अमेरिकाबीच सम्बन्द्ध चिसिएको छ । यसअघि इराकी संसदले तत्काल इरकमा रहेका अमेरिकी सेनालाई देश छाड्न चेतावनी दिईसकेको छ भने अमेरिकाले पनि आफ्ना नागरिकलाई तत्काल इराकी भूमि छाडेर सुरक्षित स्थानमा जानका लागि आग्रह गरिसकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
यस्तो देखियो ‘उकाली’ मा बसन्तको यात्रा यस्तो देखियो ‘उकाली’ मा बसन्तको यात्रा

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

०६ जनवरी, २०२० काठमाडौं । चर्चित गायक तथा सर्जक...

प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले...

चौतर्फी जनदवाव थेग्न नसकेपछि सरकारले फिर्ता लियो गुठी विधेयक चौतर्फी जनदवाव थेग्न नसकेपछि सरकारले फिर्ता लियो गुठी विधेयक

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ जुन,२०१९ काठमाडौं । अन्ततः चौतर्फी रुपमा देखिएको जनताको...

अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते

२०७७ भाद्र १७ गते बुधबार

०९ फेब्रुअरी, २०२० न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा आज साँझ...

Top