इरान–अमेरिका ‘युद्धको संघारमा’ ! , तोकियो अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पको टाउकाको मूल्य

Best Khabar Team | २०७६ पुष २१ गते सोमबार


०७, जनवरी, २०२०
बग्दाद । इराकको राजधानी बग्दादस्थित अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा रकेट आक्रमण गरी आफ्ना सैन्य कमाण्डरको हत्या गरेपछि अमेरिकासँग इरान क्रुद्द बनेको छ । यो संगै अमेरिका र इराकबीच निकट भविष्यमै युद्द हुनसक्ने भन्दै अन्र्तराष्ट्रिय समुदायले दुबै देशलाई संयमता अपनाउन आग्रह गरेको छ ।

घटनालगत्तै इरानले अमेरिकी आक्रमणलाई कडा शब्दमा भत्र्सना गर्दै त्यसको जवाफमा अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पको टाउकोको मूल्य ८० मिलियन डलर (लगभग ९ अर्ब रुपैयाँ) तोकेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । यसअघि हिजोमात्रै अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले आफ्ना सैनिकको सुरक्षाको लागि इराकी सैन्य कमाडन्डर कासिम सुलेमानीको हत्या गरिएको स्पष्ट पार्नुभएको थियो । उहाँले इरान विरुद्धको कारबाही जारी रहेको भन्दै भोलिका दिनमा नयाँ नयाँ हतियारबाट आक्रमण गर्ने चेतावनी दिनुभएको थियो ।

इरानले सुलेमानीको अन्त्येष्टि कार्यक्रममा सहभागीहरु र इरानी जनतालाई एक एक डलर जम्मा गर्नका लागि आग्रह गरेको थियो । इराकको राजधानी बग्दादस्थित अमेरिकी दुतावासमा आक्रमण भएसँगै केहीसाता यता इराक–इरान र अमेरिकाबीच सम्बन्द्ध चिसिएको छ । यसअघि इराकी संसदले तत्काल इरकमा रहेका अमेरिकी सेनालाई देश छाड्न चेतावनी दिईसकेको छ भने अमेरिकाले पनि आफ्ना नागरिकलाई तत्काल इराकी भूमि छाडेर सुरक्षित स्थानमा जानका लागि आग्रह गरिसकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं र भक्तपुरका ३ जनामा कोरोना देखियो, देशभर आजमात्रै ८२ जनामा कोरोना संक्रमण, कुल संक्रमितको संख्या २१७ पुग्यो काठमाडौं र भक्तपुरका ३ जनामा कोरोना देखियो, देशभर आजमात्रै ८२ जनामा कोरोना संक्रमण, कुल संक्रमितको संख्या २१७ पुग्यो

२०७७ बैशाख ३० गते मंगलबार

१२ मे, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न स्थानमा आज बिहानैदेखि...

कोरोनाका बिरामीलाई अबदेखि सरकारी अस्पतालमा मात्रै उपचार गरिने : पिसिआर शुल्क घट्यो कोरोनाका बिरामीलाई अबदेखि सरकारी अस्पतालमा मात्रै उपचार गरिने : पिसिआर शुल्क घट्यो

२०७७ माघ २८ गते बुधबार

१० फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । सरकारले कोभिड १९ को संक्रमण...

कोरोना अपडेट : उपत्यकामा ६९६ सहित देशभर थप १४ सय ५४ जनामा कोरोना संक्रमण कोरोना अपडेट : उपत्यकामा ६९६ सहित देशभर थप १४ सय ५४ जनामा कोरोना संक्रमण

२०७७ भाद्र २६ गते शुक्रबार

११ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप...

निको भएर घर फर्केका काठमाडौंका ५२ वर्षका पुरुषमा पुनः कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्केका काठमाडौंका ५२ वर्षका पुरुषमा पुनः कोरोना संक्रमण

२०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार

०५ मे, २०२०काठमाडौं । ललितपुरको पाटन अस्पतालमा कोरोनाको उपचार...

Top