मृत्युपछि पनि अरुलाई संसार देखाउन कुलमानले गरे आँखादानको निर्णय

Best Khabar Team | २०७६ पुष १६ गते बुधबार


०१ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । नेपालबाट पूर्णरुपमा लोडसेडिङ्ग हटाउने ‘उज्यालोका नायक’का रुपमा परिचित नेपाल विद्युत् प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङ्गले मृत्युपछि पनि अरुलाई उज्यालो दिन एउटा महत्वपूर्ण निर्णय गरेका छन् । आम नेपालीको नजरमा कुलश प्रशासकको रुपमा परिचति कुलमान घिसिङ्गले आफ्नो मृत्युपछि त्यतिकै खेर जाने आँखाको नानी दान गर्ने घोषणा गरेर फेरि एकपटक समाजमा सकारात्मक सन्देश प्रवाह गरेका हुन् ।

उनले तीलगंगा आँखा केन्द्रले गरेको एक कार्यक्रममा आफू सँधै आम नागरिकको हितमा काम गर्ने भन्दै मरेपछि पनि आफूले दान गरेको आँखाले अरु दुई जनाले उज्यालो संसार देख्न पाउने भएकाले उनीहरुकै हितमा यो घोषणा गरेको बताए । मरेपछि खेरजाने २ वटा आँखा अरुलाई दान गरेको खण्डमा अरु २ दृष्टिविहिनले संसार देख्दा त्यो वास्तविक अर्थमा धर्म हुने भन्दै उनले आफूले दृष्टिविहिनहरुको मानवीय संवेदना बुझेर आफूले यो घोषणा गरेको बताए ।

तीलगंगा आँखा केन्द्रका अनुसार अहिलेसम्म ७५ हजारले मरणोपरान्त आँखादान गर्ने घोषणा गरिसकेका छन् । जसमध्ये १५ हजार आँखाको नानी प्राप्त भै सकेको छ । आँखा दान महादान भन्ने उक्तिसँगै दृष्टिविहीनलाई आँखाको नानी प्रत्यारोपण गरेर नयाँ जीवन प्रदान गर्दै आएको नेपाल आँखा कार्यक्रमअन्तर्गत नेपाल आँखा बैंकले हरेक वर्ष गर्ने कार्यक्रमलाई यसवर्ष निरन्तरता दिएको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
रोकियो स्ववियु चुनाव रोकियो स्ववियु चुनाव

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । ३ वर्षपछि हुन लागेको...

कोरोना कहरकैबीच भारतले २ महिनापछि यसरी खोल्यो आन्तरिक उडान (भिडियोसहित) कोरोना कहरकैबीच भारतले २ महिनापछि यसरी खोल्यो आन्तरिक उडान (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०नयाँदिल्ली । कोरोनाको संक्रमणका कारण विगत २...

ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मे, २०२०काठमाडौं । नेपाली सांगीतिक आकाशमा ‘रत्न’को रुपमा...

आत्मनिर्भरताको सरकारी भाषा र वास्तविकता आत्मनिर्भरताको सरकारी भाषा र वास्तविकता

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

– आनन्द शर्मा नेपाललाई कृषिप्रधान मुलुक भनिए पनि देशभित्र...

Top