तत्काल भारत छाड्न आफ्ना नागरिकहरुलाई अमेरिकी विदेश मन्त्रालयको आग्रह

Best Khabar Team | २०७८ बैशाख १६ गते बिहिबार


२९ अप्रिल, २०२१
न्यूर्योक, अमेरिका । अमेरिकाले पछिल्ला दिनमा विश्वमै सबैभन्दा तीव्र गतिमा कोरोना भाइरस फैलिएपछि भारतमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई तत्काल भारत छाड्न आग्रह गरेको छ । अमेरिकी विदेश मन्त्रालयले एक ट्राभल एडभाइजरी जारी गर्दै व्यक्तिगत स्वास्थ्य सुरक्षाको हिसावले भारतमा कोरोनाको जोखिम उच्च रहेको भन्दै तत्काल भारत छाड्न भनेको हो ।

साथै अहिलेको अवस्थामा भारतमा यात्रा नगर्न अमेरिकाले विश्वभर रहेका आफ्ना नागरिहरुलाई आग्रह गरेको छ । पछिल्ला दिनमा भारतमा देखिएको कोरोना भाइरसको स्वरुप निक्कै संक्रामक रहेको र यसको असर पनि तीव्ररुपमा समुदायस्तरमा फैलिरहेको सन्दर्भमा अमेरिकाले आफ्ना नागरिकलाई विशेष ध्यानाकर्षणसहितको ट्राभल एड्भाइजरी जारी गर्दै यस्तो आग्रह गरेको हो । बेलायतलगायतका कतिपय देशले भारतबाट हुने सबै उडानमाथि प्रतिबन्ध लगाउनुका साथै भारतीय नागरिकहरुलाई समेत स्वदेश प्रवेश गर्नका लागि तत्काल रोक लगाइरहेको सन्दर्भमा अमेरिकाको विदेश मन्त्रालयले यस्तो निर्देशन जारी गरेको हो ।

भारतमा पछिल्ला दिनमा पौने चारलाखको हाराहारीमा कोरोना संक्रमित देखिन थालेपछि यसको असर पनि तीब्ररुपमा फैलिइरहेको छ । विरामीको व्यवस्थापनमात्रै होइन शवको व्यवस्थापनका लागि पनि भारत सरकारलाई यतिबेला हम्मेहम्मे परेको छ । कोरोनाका कारण भारतमा दैनिक तीनहजार भन्दा मानिसले ज्यान गुमाइरहेका छन् भने लाखौं कोरोना पीडित अस्पतालको पहुँचसम्म पुग्न सकेका छैनन् । पछिल्ला केहीसातायता भारतमा देखिएको कोरोना अति नै घातक खालको रहेको स्वास्थ्य अधिकारीहरुले यसअघि नै बताइसकेका छन् । यसको असर छिमेकी मुलुक नेपालमासमेत देखिन थालेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोनाको संत्रास : चैत्र ११ देखि १७ सम्म नेपालभर अघोषित ‘कफर्यु’ कोरोनाको संत्रास : चैत्र ११ देखि १७ सम्म नेपालभर अघोषित ‘कफर्यु’

२०७६ चैत्र १० गते सोमबार

२३ मार्च, २०२०काठमाडौं । सरकारले आगामी १ साताका लागि...

लगानी सम्मेलन गर्न लाग्नु स्वागतयोग्य : पूर्व अर्थमन्त्री महत लगानी सम्मेलन गर्न लाग्नु स्वागतयोग्य : पूर्व अर्थमन्त्री महत

२०७५ चैत्र ७ गते बिहिबार

२१ मार्च, २०१९ काठमाडौं । पूर्व अर्थमन्त्री डा. रामशरण...

यसरी रमाईन् बेल्जियमकी राजकुमारी भक्तपुर दरबार क्षेत्रमा (फोटोफिचर) यसरी रमाईन् बेल्जियमकी राजकुमारी भक्तपुर दरबार क्षेत्रमा (फोटोफिचर)

२०७६ माघ ७ गते मंगलबार

२१ जनवरी, २०२०भक्तपुर । नेपाल भ्रमणका क्रममा रहेकी बेल्जियमकी...

बुहानबाट फर्काइने नेपालीलाई राख्न प्राधिकरणका २ भवन खाली गरियो बुहानबाट फर्काइने नेपालीलाई राख्न प्राधिकरणका २ भवन खाली गरियो

२०७६ माघ २५ गते शनिबार

०८ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाईरसको उद्गम...

Top