फ्रान्स घुम्न आएका चिनियाँ पर्यटकको कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट निधन

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ फेब्रुअरी, २०२०
पेरिस । फ्रान्सको राजधानी पेरिस घुम्न आएका एक चिनियाँ पर्यटकको कोरोना भाइरसका कारण ज्यान गएको छ । युरोपेली मुलुक फ्रान्सको पेरिस शहर घुम्न आएका चीनको हुबेई प्रान्तका ८० वर्षका ती चिनियाँ पर्यटक जनवरीको तेश्रो साता पेरिस अवतरण गरेका थिए । पेरिस आएलगत्तै उनमा कोरोनाको संक्रमण देखिएपछि उनलाई चिकित्सकहरुले विमानस्थलबाटै नियन्त्रणमा लिएर क्वारेन्टाइनमा राखेर विशेष निगरानीका साथ उपचार गराईरहेका थिए ।

तर उपचारकै क्रममा उनको हिजो निधन भएको फ्रान्स सरकारले जनाएको छ । फ्रान्सका स्वास्थ्य मन्त्री आनियास बिजाँका अनुसार २५ जनवरीबाट क्वारेन्टाइनमा राखिएका ती चिनियाँ नागरिक दिनप्रतिदिन कमजोर बन्दै गएका थिए । उपचारको क्रममा उनको हिजो अस्पतालमै निधन भएको हो । फ्रान्समा हाल ११ जना कोरोना संक्रमितको उपचार भै रहेको छ ।

चीनको हुपेई प्रान्तमा हालसम्म १५ सय जना भन्दा बढी संक्रमितको गै सकेको छ । हाल विश्वका करिब ३० देशमा कोरोनाको संक्रमण फैलिएको छ । स्मरणीय के छ भने कोरोना भाइरसका कारण युरोपमा मानिसको ज्यान गएको हालसम्ममै यो पहिलो घटना हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘लकडाउन’मा थप कडाई ‘लकडाउन’मा थप कडाई

२०७६ चैत्र २२ गते शनिबार

०४ मार्च, २०२०काठमाडौं । सरकारले बन्दाबन्दी (लकडाउन)लाई अझै प्रभावकारी...

बैद्य नेतृत्वको माओवादीका उपाध्यक्ष गजुरेलसहित करिब एक दर्जन काठमाडौंबाट पक्राउ बैद्य नेतृत्वको माओवादीका उपाध्यक्ष गजुरेलसहित करिब एक दर्जन काठमाडौंबाट पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । सिमा विवादसम्बन्धी ज्ञापनपत्र बुझाउने...

युरोपको अर्थव्यवस्था पुरानै अवस्थामा फर्काउन ७५० अर्ब युरोको कोष खडा गर्न ईयु सम्बद्ध राष्ट्रहरु सहमत युरोपको अर्थव्यवस्था पुरानै अवस्थामा फर्काउन ७५० अर्ब युरोको कोष खडा गर्न ईयु सम्बद्ध राष्ट्रहरु सहमत

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुलाई, २०२०लिंकरोभर, बेल्जियम । कोरोना भाइरसका कारण प्रभावित...

देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण फैलियो, संक्रमितको संख्या ४ हजार बढी देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण फैलियो, संक्रमितको संख्या ४ हजार बढी

२०७७ भाद्र २१ गते आइतबार

०९ जुन, २०२०काठमाडौं । देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण...

Top