राष्ट्रसंघीय मानवअधिकार परिषद्को उच्चस्तरीय बैठक जेनेभामा, नेपालले पनि सहभागिता जनाउँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


फाइल तस्वीर : युएन

२२ फेब्रुअरी, २०२०
जेनेभा । स्वीट्जरल्याण्डको राजधानी जेनेभामा संयुक्त राष्ट्रसंघीय मानवअधिकार परिषद्को ४३ औं उच्चस्तरीय बैठक शुरु हुँदैछ । यही फेब्रुअरी २४ देखि शुरुहुने बैठकमा विश्वका विभिन्न राष्ट्रका परराष्ट्रमन्त्री तथा मानवअधिकारका क्षेत्रमा क्रियाशील विभिन्न संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहने छ ।

बैठकमा विश्वका विभिन्न देशको मावनअधिकारको पछिल्लो अवस्थाको बारेमा प्रतिवेदनहरु पेश हुनेछन् । विशेषत : यो वर्ष बालअधिकार सम्बन्धी सन्धि भएको २५औं वार्षिकोत्सवको अवसरमा बैठक गर्न लागिएकोले बालअधिकारका मुद्दाहरुले विशेष प्राथमिकता पाउने छ । नेपालले पनि यो बैठकमा सहभागिता जनाउँदैछ । बैठकमा सहभागी हुन परराष्ट्रमन्त्री प्रदिप ज्ञवाली आज जेनेभा आइपुग्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

उनले यहाँ रहँदा नेपालमा बालबालिकाको अवस्था, उनीहरुको हक अधिकार, स्वस्थ्य, शिक्षा, पोषण, मनोरञ्जनलगायतका विषयमा प्रतिवेदन पेश गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । यहाँ रहँदा मन्त्री ज्ञवालीले राष्ट्रसंघीय मानव अधिकार उच्चायुक्तसँगसमेत भेटवार्ता गर्ने कार्यक्रम रहेको बताइएको छ । कार्यक्रममा नेपालको पराष्ट्रमन्त्रालयका केही अधिकारीहरुसमेत सहभागि हुनेछन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नागरिकता संशोधन कानुनलाई लिएर दिल्लीमा जारी प्रदर्शन उग्रबन्दै नागरिकता संशोधन कानुनलाई लिएर दिल्लीमा जारी प्रदर्शन उग्रबन्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ डिसेम्बर, २०१९नयाँदिल्ली । भारतको राजधानी नयाँदिल्लीमा नागरिकता संशोधन...

‘लकडाउन’  कम्तीमा बैशाख १० सम्म थप्ने सरकारको तयारी ‘लकडाउन’ कम्तीमा बैशाख १० सम्म थप्ने सरकारको तयारी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । कोरोना भाइरस(कोभिड १९) को...

कोरोना संक्रमणबाट ललितपुर र धरानमा थप २ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट ललितपुर र धरानमा थप २ जनाको मृत्यु

२०७७ असार २४ गते बुधबार

०७ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमणमा परी उपत्यकाको...

७५ वर्षीया कान्छीमायाले मागिन् जग्गाको निस्सा ७५ वर्षीया कान्छीमायाले मागिन् जग्गाको निस्सा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मार्च, २०१९ काठमाडौं । लामो समयदेखि आफुहरुले भोगचलन...

Top