विदेशमा रहेका नेपालीहरुको दोश्रो चरणको ‘रेस्क्यु फ्लाईट’ अनिश्चितकालका लागि बन्द

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१७ अगस्ट, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण रोक्न गरिएको लकडाउनका कारण विश्वका विभिन्न मुलुकमा रोकिएर रहेका नेपालीहरुलाई नेपाल ल्याउन सरकारले गर्न लागेको ‘रेस्क्यु फ्लाइट’ (उद्दार उडान) अनिश्चितकालका लागि स्थगित भएको छ ।

भदौ १ गतेदेखि विश्वका विभिन्न मुलुकमा रहेका नेपालीहरुलाई उद्दार उडानमार्फत् नेपाल ल्याउने तयारी यसअघि सरकारले गरेको थियो । दोश्रोचरणमा चरणमा सरकारले खाडी राष्ट्रलगायत अमेरिका तथा युरोपेली मुलुकबाट नेपालीहरुलाई उद्दार गर्ने तयारी गरेको थियो । तर पछिल्लो समयमा देशभित्र कोरोना संक्रमण बढ्दो क्रममा रहेको र यसरी उद्दार गरेर ल्याइनेहरुका बस्नका लागि आवश्यक पर्ने क्वारेन्टाइनको व्यवस्थापन नभैसकेकोले उडान स्थगित गर्नुपरेको कोभिड १९ संकट व्यवस्थापन सञ्चालन केन्द्रले जानकारी दिएको छ ।

केन्द्रले आज संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयलाई पत्रपठाई तत्कालका लागि उद्दार उडान रोक्नका लागि भनेको हो । पत्रमा केन्द्रले उद्दार गरिएकाहरुका लागि क्वारेन्टाइन बनाउनका लागि होटलहरुसमेत प्राप्त नभैसकेको उल्लेख छ । सरकारले विभिन्न देशमा करिब १० हजार नेपालीहरुलाई यसअघि पहिलो चरणको उद्दार उडानमार्फत् नेपाल ल्याएको जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
मार्च अन्तिम सातादेखि त्रिभुवन विमानस्थल रातिको समयमा बन्द हुने मार्च अन्तिम सातादेखि त्रिभुवन विमानस्थल रातिको समयमा बन्द हुने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । नेपालको एकमात्रै अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल, त्रिभुवन...

कोरोना संक्रमित मध्ये थप दुईजना डिस्चार्ज, ७ जनाले कोरोनालाई जिते कोरोना संक्रमित मध्ये थप दुईजना डिस्चार्ज, ७ जनाले कोरोनालाई जिते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ अप्रिल, २०२०कञ्चनपुर । कोरोना संक्रमित भै अस्पतालमा उपचाररत...

३ अमेरिकी सहरमा गोलीकाण्ड : १ को मृत्यु, २ दर्जन बढी घाइते ३ अमेरिकी सहरमा गोलीकाण्ड : १ को मृत्यु, २ दर्जन बढी घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ डिसेम्बर न्यूयोर्क । अमेरिकाका तीन फरक फरक शहरमा...

पर्वतारोहण संघमा नयाँ नेतृत्व चयन पर्वतारोहण संघमा नयाँ नेतृत्व चयन

२०७४ जेठ २५ गते बिहिबार

०६ अगस्ट, २०१७ काठमाडौं । नेपाल पर्वतारोहण संघमा नयाँ...

Top