कोरोनाको क्षति इटली भन्दा अमेरिकामा धेरै : मृतकको संख्या २० हजार नाघ्यो, एकैदिन २ हजार बढीको ज्यान गयो

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक १९ गते बुधबार


११ अप्रिल, २०२०
न्यूर्योक । विश्वव्यापी रुपमा महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बढी प्रभावित मुलुकको रुपमा रहेको युरोपेली मुलुक इटलीलाई अमेरिकाले जितेको छ । अर्थात् कोरोनाको प्रकोपबाट अहिलेसम्म सबैभन्दा धेरै नागरिकको मृत्यु अमेरिकामा हुन पुगेको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म अमेरिकामा कोरोनाका कारण २० हजार १ सय ३५ जनाको मृत्यु भै सकेको छ भने ५ लाख १६ हजार ६ सय ७५ जना प्रभावित बनेका छन् ।

तर यही समयमा इटलीमा १९ हजार ४ सय ६८ जनाको मृत्यु भएको छ । अमेरिकामा आजमात्रै यो समाचार तयार गर्दासम्म १ हजार ३ सय ८८ जनाको ज्यान गै सकेको छ । यही अवधिमा इटलीमा ६ सय १९ जनाको ज्यान गएको छ । अमेरिकामा हिजो विश्वमा कोरोनाबाट एकैदिन सबैभन्दा धेरै मानिसको मृत्यु भएको थियो । हिजो अमेरिकामा कोरोनाका कारण २ हजार ३५ जनाले ज्यान गुमाएका थिए । अमेरिकाको न्यूर्योक कोरोनाको प्रकोपबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित बनेको छ । न्यूर्योकमा कोरोनाका कारण हालसम्म ८ हजार ६ सय २७ जनाको ज्यान गएको छ ।

न्यूर्योकपछि न्यूजर्सी सबैभन्दा बढी प्रभावित बनेको छ । न्यूजर्सीमा अहिलेसम्म २ हजार १ सय ८३ जना, मिचिगनमा १ हजार २ सय ८१, क्यालिफोर्नियामा ५ सय ९८, लुसियानामा ८ सय ६ जना, टेक्सासमा २ सय ५४ जनाको ज्यान गै सकेको छ । कोरोनाका कारण अमेरिकामा अधिकांश राज्यहरु प्रभावित बनेको छ ।

कोरोना नियन्त्रणका लागि सरकारले आम नागरिकहरुलाई सचेत बन्न आग्रह गरेको छ । अमेरिकामा पछिल्लो एक सातायता दैनिक १ देखि २ हजारको हाराहारीमा मानिसहरुको ज्यान गै रहेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘गैरकानुनी क्रियाकलापमा संलग्न भएको आशंकामा काठमाडौंबाट दर्जनौं चिनियाँ नागरिक पक्राउ ‘गैरकानुनी क्रियाकलापमा संलग्न भएको आशंकामा काठमाडौंबाट दर्जनौं चिनियाँ नागरिक पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । पछिल्लो समयमा नेपालमा चिनियाँ...

कोरोनाको कारण धुलिखेलमा मृत्यु भएकी सिन्धुपाल्चोककी महिलाको काठमाडौंमा दाहसंस्कार ! कोरोनाको कारण धुलिखेलमा मृत्यु भएकी सिन्धुपाल्चोककी महिलाको काठमाडौंमा दाहसंस्कार !

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ मे, २०२०काठमाडौं । बिहीबार राती काभ्रेको धुलिखेल अस्पतालमा...

एकिकृत भूमी ऐन अघि बढाउने तयारीमा सरकार एकिकृत भूमी ऐन अघि बढाउने तयारीमा सरकार

२०७६ कार्तिक २६ गते मंगलबार

११ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । भूमी व्यवस्था, गरिबी निवारण...

कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ मार्च, २०२० लण्डन । विश्वव्यापीरुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका...

Top