कोरोनाको क्षति इटली भन्दा अमेरिकामा धेरै : मृतकको संख्या २० हजार नाघ्यो, एकैदिन २ हजार बढीको ज्यान गयो

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २९ गते शनिबार


११ अप्रिल, २०२०
न्यूर्योक । विश्वव्यापी रुपमा महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बढी प्रभावित मुलुकको रुपमा रहेको युरोपेली मुलुक इटलीलाई अमेरिकाले जितेको छ । अर्थात् कोरोनाको प्रकोपबाट अहिलेसम्म सबैभन्दा धेरै नागरिकको मृत्यु अमेरिकामा हुन पुगेको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म अमेरिकामा कोरोनाका कारण २० हजार १ सय ३५ जनाको मृत्यु भै सकेको छ भने ५ लाख १६ हजार ६ सय ७५ जना प्रभावित बनेका छन् ।

तर यही समयमा इटलीमा १९ हजार ४ सय ६८ जनाको मृत्यु भएको छ । अमेरिकामा आजमात्रै यो समाचार तयार गर्दासम्म १ हजार ३ सय ८८ जनाको ज्यान गै सकेको छ । यही अवधिमा इटलीमा ६ सय १९ जनाको ज्यान गएको छ । अमेरिकामा हिजो विश्वमा कोरोनाबाट एकैदिन सबैभन्दा धेरै मानिसको मृत्यु भएको थियो । हिजो अमेरिकामा कोरोनाका कारण २ हजार ३५ जनाले ज्यान गुमाएका थिए । अमेरिकाको न्यूर्योक कोरोनाको प्रकोपबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित बनेको छ । न्यूर्योकमा कोरोनाका कारण हालसम्म ८ हजार ६ सय २७ जनाको ज्यान गएको छ ।

न्यूर्योकपछि न्यूजर्सी सबैभन्दा बढी प्रभावित बनेको छ । न्यूजर्सीमा अहिलेसम्म २ हजार १ सय ८३ जना, मिचिगनमा १ हजार २ सय ८१, क्यालिफोर्नियामा ५ सय ९८, लुसियानामा ८ सय ६ जना, टेक्सासमा २ सय ५४ जनाको ज्यान गै सकेको छ । कोरोनाका कारण अमेरिकामा अधिकांश राज्यहरु प्रभावित बनेको छ ।

कोरोना नियन्त्रणका लागि सरकारले आम नागरिकहरुलाई सचेत बन्न आग्रह गरेको छ । अमेरिकामा पछिल्लो एक सातायता दैनिक १ देखि २ हजारको हाराहारीमा मानिसहरुको ज्यान गै रहेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
स्वर्गद्वारी महाप्रभु ! स्वर्गद्वारी महाप्रभु !

२०७७ माघ २८ गते बुधबार

– तेजनिधि पौडेल वि.सं. १९१६ वर्षा ऋतु श्रावण शुक्ल...

युरोपका विभिन्न देशस्थित भारतीय दुतावास घेराउ, सिमा अतिक्रमणको विरोध युरोपका विभिन्न देशस्थित भारतीय दुतावास घेराउ, सिमा अतिक्रमणको विरोध

२०७६ मंशिर १९ गते बिहिबार

०५ डिसेम्बर, २०१९ ब्रसेल्स । भारतले हालै सार्वजनिक गरेको...

बझाङ्गमा भीषण पहिरो : १८ घर बगायो, ७ वेपत्ता, २ जनाको शव भेटियो बझाङ्गमा भीषण पहिरो : १८ घर बगायो, ७ वेपत्ता, २ जनाको शव भेटियो

२०७७ असार २० गते शनिबार

०४ जुलाई, २०२० चैनपुर, बझाङ्ग । गएराति परेको अविरल...

Top