कुवेतबाट पहिलो चरणमा १५० नेपालीको उद्दार, आजै थप १५० लाई ल्याईँदै

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार


११ जुन, २०२०
काठमाडौं । बैदेशिक रोजगारी तथा अन्य काम विशेषले कुबेत पुगेर लकडाउनका कारण रोकिएका १ सय ५० नेपालीलाई पहिलो चरणमा उद्दार गरेर नेपाल ल्याइएको छ । कुवेत सरकार र कुवेतस्थित नेपाली दुतावासको पहलमा कुवेतमा रहेका उनीहरुलाई हिजो कुवेतबाट नेपाल पठाईको थियो । उनीहरु आज बिहान काठमाडौंको त्रिभुवन अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा अवतरण गरेका थिए । उनीहरुलाई विमानस्थलबाट सरकारे साझा बसमा राखेर काठमाडौंका विभिन्न भागमा रहेका होल्डिङ्ग सेन्टरमा राखेको छ ।

एक रात त्यहाँ राखेर उनीहरुको शरीरको तापक्रमलगायतका अन्य आधारभूत स्वास्थ्य जाँच गरेपछि भोलिदेखि प्रदेश अनुसार निर्माण गरिएको क्वारेन्टाइनमा पठाइने सरकारी स्रोतको भनाई छ । सरकारले काठमाडौंका विभिन्न क्षेत्रमा देशका सातवटै प्रदेशका नागरिकलाई राख्नका लागि भनेर क्वारेन्टाइन निर्माण गरेको छ । विशेषगरी विदेशबाट उद्दार गरेर ल्याइने नेपालीहरुलाई यस्तो सेन्टरमा राख्ने र त्यसको निगरानी नेपाली सेनाले गर्नेछ । सरकारले काठमाडौंका ४ दर्जन बढी होटलहरुलाई पनि क्वारेन्टाइन बनाएर त्यसमा बस्न चाहना हुनेहरुले आफ्नै खर्चमा बस्नसक्ने गरी प्रवन्ध मिलाएको छ ।

आज उद्दार गरिएकाहरुलाई जजिरा एयरवेज एयरवेजको विमानमा राखेर काठमाडौं ल्याइएको थियो । यस्तै आजै साँझसम्म थप १ सय ५० नेपालीलाई अर्को उडानबाट काठमाडौं ल्याईँदै छ । रोजगारीका लागि कुवेत पुगेर काम गुमाएका, भिषा सकिएका, महिला, बालबालिका भएकाहरुलगायतलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर उद्दार गरिएको हो । यस्तै दीर्घरोगी, विरामी परेर तुरुन्त अस्पताल जानुपर्ने, घरमा आफन्त गुमाएकालगायतलाई अर्को चरणको उडानबाट काठमाडौं ल्याईँदै छ । कुवेतमा हालसम्म करिब ५ हजार नेपाली घर फर्केन सूचीमा रहेको कुवेतस्थित नेपाली दुतावास स्रोतको भनाई छ । सरकारले विदेशमा रहेका नेपालीहरुलाई उद्दार गर्नका लागि निम्न अनुसारको विमान उडान तालिका नै सार्वजनिक गरिसकेको छ ।

उडान तालिका निम्न अनुसार हुने सरकारले जनाएको छ ।

 • मिति उडान हुने देश
 • जेठ २९ कुवेतबाट दुई उडान हुने
 • जेठ ३२ ढाका, बंगलादेश
 • असार १ माल्दिभ्स, मलेसिया
 • असार १ साउदी अरेविया, सिंगापुर, कम्बोडिया र ओमन
 • असार २ संयुक्त अरब इमिरेट्स,
 • असार २ कतार, कुवेत, श्रीलंका र माल्दिभ्स
 • असार ३ अष्ट्रेलिया, थाइल्यान्ड, बहराइन
 • असार ३ बंगलादेश, कतार र संयुक्त राज्य अमेरिका
 • असार ४ साउदी अरब, संयुक्त अरब इमिरेट्स
 • असार ४ मलेसिया र ओमन
 • असार ५ नारिता विमानस्थल, जापान, कुवेत, साउदी अरब
 • असार ५ नाइजेरिया
 • असार ६ साइप्रस, मलेसिया, कतार
 • असार ६ संयुक्त अरब इमिरेट्स, बंगलादेश
 • असार ६ माल्टा, युरोपियन युनियन
 • असार ७ दक्षिण कोरिया, ओमन, कुवेत
 • असार ७ मलेसिया
 • असार ८ अष्ट्रेलिया, थाइल्यान्ड, पाकिस्तान
 • असार ८ कतार
 • असार ९ जापान, माल्दिभ्स,
 • असार ९ संयुक्त अरब इमिरेट्स र युगान्डा
 • असार १० साउदी अरब, कुवेत
 • असार ११ साइप्रस र इजरायल

यो पनि पढ्नुहोस् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ डिसेम्बर, २०१९ पोखरा । नयाँवर्ष २०२० को अवसर...

साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

बन्दना सापकोटा / बेष्टखबर डटकम काठमाडौं । तपाईँले साइकलमा...

फेरि थपिए १७ संक्रमित, नेपालभर २०८ मा कोरोना संक्रमण फेरि थपिए १७ संक्रमित, नेपालभर २०८ मा कोरोना संक्रमण

२०७७ मंशिर २० गते शनिबार

१२ मे, २०२०काठमाडौं । नेपालमा आज एकैदिन ७४ जनामा...

Top