hi himalaya nepal

झण्डै १ दर्जन देशमा राजदूत नियुक्त गर्ने ओली सरकारको निर्णय देउवा नेतृत्वको सरकारद्वारा खारेज

Best Khabar Team | २०७८ श्रावण ४ गते सोमबार


१९ जुलाई, २०२१
काठमाडौं । विश्वका विभिन्न ११ देशका लागि नेपाली राजदूत नियुक्त गर्ने केपी ओली नेतृत्वको सरकारको निर्णयलाई वर्तमान सरकारले खारेज गरिदिएको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको नवगठित सरकारले आज मन्त्रीपरिषद्को बैठक बसेर विभिन्न देशमा राजदूत नियुक्त गर्ने ओली सरकारको निर्णय खारेज गरेको हो ।

फाइल तस्वीर ।

केपी ओली नेतृत्वको सरकारले गएको जेठ १ गते अष्ट्रेलिया, डेनमार्कलगायत ११ देशमा राजदूत नियुक्त गर्ने निर्णय गरेर विभिन्न व्यक्तिको नाम समेत सिफारिस गरेको थियो । तर यसरी सिफारिस भएका मध्य अधिकांश नामहरु प्रधानमन्त्री ओलीका सचिवालयमा कार्यरत कर्मचारी तथा एमाले नेता कार्यकर्ताका आफन्त रहेको सार्वजनिक भएपछि सरकारको चर्को विरोध हुँदै आएको थियो । यस्तै ओलीले संसदीय सुनुवाईमार्फत विभिन्न देशमा राजदूत नियुक्त गर्ने प्रक्रियाको विपरित राजदूत सिफारिस गरेको भन्दै एमालैभित्रैबाट गुनासो आइरहेको थियो ।

सर्वोच्चको आदेशसँगै गठन भएको वर्तमान सरकारले आज मन्त्रीपरिषद्को बैठक बसेर केपी ओली नेतृत्वको सरकारले गरेको तत्कालीन नियर्ण विवादास्पद एवं प्रक्रियासंगत नभएको भन्दै यसलाई खारेज गरिदिएको हो । यो सँगै सरकारले अब संयुक्त अधिराज्य रूस, अष्ट्रेलिया, श्रीलंका, दक्षिण कोरिया, इजिष्ट, ब्राजिल, डेनमार्क, म्यानमार, अरेबिया, बहराइन, अष्ट्रियालगायतका रिक्त ११ देशमा नयाँ राजदूत नियुक्तीका लगि नयाँ प्रक्रिया अघि बढाउने भएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा कोरोना : २४ घण्टामा १६६ थपिए, कुल संक्रमितको संख्या १५६७ पुग्यो नेपालमा कोरोना : २४ घण्टामा १६६ थपिए, कुल संक्रमितको संख्या १५६७ पुग्यो

२०७७ जेठ १८ गते आइतबार

३१ मे, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशका विभिन्न...

सरकारको निर्णय : भदौ १ बाट राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु हुने सरकारको निर्णय : भदौ १ बाट राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु हुने

२०७७ श्रावण ५ गते सोमबार

२० जुलाई, २०२०काठमाडौं । अन्ततः सरकारले आगामी भदौ १...

न्युजिल्याण्डमा पनि आपत्कालको घोषणा : एक महिना सिँगो देश ‘लकडाउन’ न्युजिल्याण्डमा पनि आपत्कालको घोषणा : एक महिना सिँगो देश ‘लकडाउन’

२०७६ चैत्र १२ गते बुधबार

२५ मार्च, २०२०विलिङ्गटन । न्युजिल्याण्डमा पनि कोरोनाको संक्रमण चुलिँदै...

एक अभिभावकको शिक्षामन्त्रीलाई खुल्ला पत्र : यथास्थितिमा छोराछोरी विद्यालय पठाउन सक्दैनौं एक अभिभावकको शिक्षामन्त्रीलाई खुल्ला पत्र : यथास्थितिमा छोराछोरी विद्यालय पठाउन सक्दैनौं

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

माननीय शिक्षा बिज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री गिरिराजमणी पोखरेल ज्यू,सिंहदरबार...

Top