hi himalaya nepal

आजबाट सवारी साधनमा फेरि जोरविजोर नियम लागू, राति हिड्न प्रतिबन्ध

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण २१ गते बुधबार


०६ अगस्ट, २०२०
काठमाडौं । सरकारले लकडाउन खुलेको घोषणा गरेलगत्तै देशभर कोरोना संक्रमित र मृतकको संख्या बढ्न थालेपछि फेरि सबारी साधनमा जोर विजोर लागू गरिएको छ । आजदेखि लागूहुने गरी सरकारले काठमाडौं उपत्यकालगायत देशभर सञ्चालन हुने निजी तथा सार्वजनिक सवारी साधनमा जोर विजोर प्रणाली लागू गरेको हो ।

जस अनुसार जोरबार सवारी साधनको नम्बर प्लेटको अन्यमा जोर नम्बर भएकाहरुले मात्रै सवारी चलाउन पाउने छन् भने विजोर बार विजोर नम्बर भएकाहरुले । सरकारले लकडाउन खुकुलो पारेलगत्तै देशव्यापी रुपमा सवारी साधन तथा मानिसहरुको चहलपहल ह्वात्तै बढेपछि कोरोना भाइरसको जोखिम पनि बढेको छ । जसका कारण काठमाडौं उपत्यकासहित देशका विभिन्न जिल्लामा आज मात्रै ६ जनाले ज्यान गुमाएका छन् ।

अत्यावश्यक सेवाका सवारी साधनको हकमा भने यो नियम लागू नहुने गृहमन्त्रालयले जनाएको छ । २ सय भन्दा बढी संक्रमित रहेको जिल्लामा यो नियम अनिवार्य रुपमा लागू गर्न गृहमन्त्रालयले मातहतका निकाय र प्रहरीहरुमा सर्कुलर जारी गरेको छ । यस्तै राति ९ बजेदेखि बिहान ५ बजेसम्म हिडडुल गर्न समेत प्रतिबन्ध लगाईएको गृहमन्त्रालयले जनाएको छ । आजमात्रै देशभर ३ सय ८१ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सरकारको निर्णय : बैशाख ३१ सम्म सीमा नाका बन्द, कोरिया जाने कामदार  अब नरोकिने सरकारको निर्णय : बैशाख ३१ सम्म सीमा नाका बन्द, कोरिया जाने कामदार अब नरोकिने

२०७७ बैशाख १४ गते आइतबार

२६ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । सरकारले आगामी बैशाख ३१ गते...

अमेरिका र युरोपका दुई छुट्टाछुट्टै घटनामा परी दुई नेपाली युवतीको मृत्यु अमेरिका र युरोपका दुई छुट्टाछुट्टै घटनामा परी दुई नेपाली युवतीको मृत्यु

२०७७ श्रावण १२ गते सोमबार

२७ जुलाई, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । अमेरिका र युरोपमा भएका...

चिनियाँ राष्ट्रपतिको नेपाल भ्रमणका क्रममा २० बुँदे सहमति चिनियाँ राष्ट्रपतिको नेपाल भ्रमणका क्रममा २० बुँदे सहमति

२०७६ आश्विन २७ गते सोमबार

१४ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । चिनियाँ राष्ट्रपति सि जिनपिङको...

अन्नपूर्ण आधार शिविरमा हिमपहिरो : ४ विदेशी पर्यटकसहित ६ जनाको अवस्था अज्ञात अन्नपूर्ण आधार शिविरमा हिमपहिरो : ४ विदेशी पर्यटकसहित ६ जनाको अवस्था अज्ञात

२०७६ माघ ३ गते शुक्रबार

१७ जनवरी, २०२०पोखरा । बहुचर्चित अन्नपूर्ण आधार शिविरमा गएको...

Top