कोरोनाका कारण पोर्चुगलले आन्तरिक उडानमा लगाएको मापदण्ड जुन १ बाट हटाइँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ मे, २०२०
पोर्तिमाउ, पोर्चुगल । पोर्गुगल सरकारले यसअघि लगाएको विमान बुकिङ्ग संख्याको मादण्ड हटाएको छ । यहाँको आवास तथा पूर्वाधार मन्त्रालयले यसअघि विमान बुकिङ्गमा लगाएको सिमालाई हटाएर आगामी जुन १ तारिखदेखि पूर्णरुपमा बुकिङ्ग गर्नसक्ने गरी सम्बन्धित विमान कम्पनीहरुलाई अनुमति दिएको हो । योसँगै अब जुन १ देखि विभिन्न विमान कम्पनीहरुले यात्रुहरुलाई टिकट जारी गर्दा विमानको पूर्ण सिट क्षमता बराबरको टिकट दिन सक्नेछन् । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमणका कारण गत अप्रिलदेखि पोर्चुगलले आन्तरिक उडानमा व्यापक कटौती गर्दै आएको थियो ।

यसबीचमा उडेका विमानहरुले पनि थोरैसँख्यामा यात्रुहरुलाई विश्व स्वास्थ्य संगठनले तोकेको मापदण्डअनुसार विमानमा राखेर गन्तव्यमा पु¥याउँदै आएका थिए । तर मे महिनाको पहिलो सातादेखि पोर्चुगल सरकारले देशभित्र लगाएको आपत्कालीन अवस्थासम्बन्धी व्यवस्था हटाएसँगै अन्य क्षेत्रहरुलाई विस्तारै सहज बनाउँदै लगेको छ । अहिले पोर्चुगलले बेलायतसहित युरोपका एकदर्जनबढी स्थानहरुमा नियमित उडान भर्दै आइरहेको छ ।

तर कोरोनाको जोखिम बढेको भन्दै यहाँको सरकारले विमानहरुलाई कुल क्षमता भन्दा कम यात्रुको टिकट जारी गर्न निर्देशन दिएका थिए । सोही निर्देशन अनुसार विमान कम्पनीहरुले थोरै मात्रै टिकट जारी गरी विमानहरु उडाउँदै आएका थिए । अब यो मापदण्डपनि आगामी जुन १ बाट हट्ने भएको छ । नयाँ व्यवस्था अनुसार आगामी जुन १ देखि पोर्चुगलबाट उडान भर्ने सबै विमानहरुलाई विमानको पूर्ण क्षमता अनुसार टिकट जारी गर्नका लागि बाटो खुलेको छ । यद्यपि विमानमा यात्रा गर्ने यात्रु र विमान कम्पनीले सरकारले तोकेको मापदण्ड भने अनिवार्य रुपमा पुरा गर्नुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ । सामाजिक दुरी कायम गर्ने तथा माक्स अनिवार्यरुपमा लगाउनुपर्ने नियम सरकारले यसअघि नै लागू गरिसकेको छ ।

यस्तै विमानमा पर्याप्त मात्रामा ह्याण्ड सेनिटाइजरको व्यवस्था गर्न तथा यात्रुहरुको सुरक्षा सावधानीलाई विशेष ख्याल गर्न विमान कम्पनीहरुलाई सरकारले निर्देशन दिइसकेको छ । यो समाचार तयारपार्दासम्म पोर्चुगलबाट नेपाललगायतका अन्य देशमा उडान भर्ने अन्र्तराष्ट्रिय उडानहरु कहिलेदेखि सञ्चालनमा आउँछन् भन्ने विषयमा केही खुल्न सकेको छैन । ट्रान्जिट भएर तेश्रो मुलुकमा जाने विमानहरुको हकमा ती देशहरुको अवस्था सहज नहुञ्जेल र सम्बधित देशले लगाएको विमान उडानको प्रतिबन्ध नहटेसम्म यस विषयमा केही बताउन नसकिने सम्बन्धित विमान कम्पनीका अधिकारीहरुल बताउँदै आएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
समुदायमा कोरोना संक्रमित भेटिएपछि पवर्तको सदरमुकाम कुस्मा बजार सिल ! समुदायमा कोरोना संक्रमित भेटिएपछि पवर्तको सदरमुकाम कुस्मा बजार सिल !

२०७७ मंशिर २४ गते बुधबार

१२ सेप्टेम्बर, २०२०फलेबास, पर्वत । पवर्तको कुस्मामा क्वारेन्टाइन बाहिर...

अष्ट्रेलियाद्वारा कोभिड भ्याक्सिन कार्यक्रम रद्द अष्ट्रेलियाद्वारा कोभिड भ्याक्सिन कार्यक्रम रद्द

२०७७ मंशिर २७ गते शनिबार

१२ डिसेम्बर, २०२०पर्थ, अष्ट्रेलिया । अमेरिका, बेलायत, रसियालगायतका देशहरुले...

नेपालमा कोरोना कहर : बैशाख १५ सम्म लम्बियो ‘लकडाउन’ नेपालमा कोरोना कहर : बैशाख १५ सम्म लम्बियो ‘लकडाउन’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । सरकारले कोरोना संक्रमण (कोभिड...

विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण

२०७७ जेठ २२ गते बिहिबार

०६ मार्च, २०२० न्यूर्योक । विश्वमा पहिलो पटक बाघमा...

Top