नेपालले मे १५ सम्म सबै आन्तरिक तथा बाह्य उडानमा रोक लगायो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२५ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । सरकारले आगामी जेठ २ गते अर्थात् सन् २०२० को मे १५ तारिखसम्म नेपाल भित्र तथा बाहिर हुने सबै अन्र्तराष्ट्रिय तथा राष्ट्रिय उडान रोक्ने निर्णय गरेको छ । यस्तै नेपालबाट हुने सबै अन्र्तराष्ट्रिय उडानहरु पनि यस अवधिमा रोकिने भएका छन् ।

विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमण (कोभिड १९) फैलिन नदिन यात्रुबाहक अन्र्तराष्ट्रिय उडान रोक्ने निर्णय गरेको हो । यस अवधिमा अत्यावश्यक औषधी तथा अन्य आवश्यक सामग्री ल्याउने विमानहरुले भने अनुमति लिएर उडान सञ्चालन गर्न पाउनेछन् ।

कोरोना भाइरस संक्रमण नियन्त्रणका लागि बनेको उच्चस्तरीय समन्वय समितिको आज बसेको बैठकले तत्कालका लागि हवाई उडान रोक्ने निर्णय गरेको हो । यसअघि सरकारले अप्रिल ३० सम्मको लागि हवाई उडान अवरुद्ध गर्ने निर्णय गरेको थियो । अन्र्तराष्ट्रिय स्तरमा पूर्णरुपमा कोरोना नियन्त्रणमा आइनसकेको भन्दै सरकारले तत्कालका लागि हवाई उडान रोक्ने निर्णय गरेको हो ।

यस्तै सरकारले आन्तरिक उडानहरुमा पनि जेठ २ गतेसम्मका लागि रोक लगाउने निर्णय गरको छ । अब सरकारको यो निर्णयसँगै आगामी जेठ २ गतेसम्म नेपालभित्र पनि आन्तरिक सेवामा रहेका विमानहरुले उडान गर्ने भर्न पाउने छैनन् ।

तर यसबीचमा विदेशी पर्यटक लिनका लागि विदेशबाट खाली आउने विमान तथा नेपालमा रहेका विमानहरुले यात्रु लिएर सम्बन्धित देशमा चार्टर उडान भर्न सक्नेछन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौंको टंगालस्थित अख्तियार मुख्यालयमा गरिएको स्वाब परीक्षणमा १५ जनामा कोरोना संक्रमण, सक्रमितमध्ये अधिकांश प्रहरी काठमाडौंको टंगालस्थित अख्तियार मुख्यालयमा गरिएको स्वाब परीक्षणमा १५ जनामा कोरोना संक्रमण, सक्रमितमध्ये अधिकांश प्रहरी

२०७६ चैत्र २६ गते बुधबार

०४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । काठमाडौंको टंगालमा रहेको अख्तियार दुरुपयोग...

राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणको प्रतिबद्धता : एक वर्षमा धरहरा ठडिने राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणको प्रतिबद्धता : एक वर्षमा धरहरा ठडिने

२०७६ बैशाख २९ गते आइतबार

०५ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । गत २०७२ साल बैसाख...

रसुवामा टाटासुमो दुर्घटना, २ को ज्यान गयो, ३ वेपत्ता रसुवामा टाटासुमो दुर्घटना, २ को ज्यान गयो, ३ वेपत्ता

२०७५ फाल्गुन २२ गते बुधबार

०३ जुन, २०१९ काठमाडौं । प्रदेशनम्बर ३ मा पर्ने...

कोरोनाको विश्वव्यापी प्रकोप : नेपालसहित विश्वभर १ सय १७ नेपालीको मृत्यु कोरोनाको विश्वव्यापी प्रकोप : नेपालसहित विश्वभर १ सय १७ नेपालीको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ मे, २०२०वेस्टह्याम, बेलायत । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना...

Top