सामान्य भन्दा ४ गुणा महंगोमा टिकट विक्री हुन थालेपछि सरकारले लगायो ‘चार्टर फ्लाईट’ माथि प्रतिबन्ध

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २४ गते शनिबार


०६ जुन, २०२०
काठमाडौं । ‘चार्टर फ्लाईट’का नाममा विभिन्न ट्राभल्स कम्पनी तथा एयरलाईन्सको मिलेमतोमा यात्रुहरुलाई ४ गुणासम्म बढी भाडा तिर्न बाध्य बनाइएपछि सरकारले तत्काल चार्टर उडानमा रोक लगाएको छ । नेपाल भित्रबाट वा बाहिर नेपालका लागि हुने सबै व्यक्तिगत चार्डर उडानमा रोक लगाउने निर्णय आज साँझ भएको हो ।

नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले आज एक सूचना जारी गरी अहिलेको कठिन परिस्थितिमा मावनीय धर्म पुरा गर्नुभन्दा कमाउने उद्देश्यले चार्डर उडान भैरहेको तर्फ आफ्नो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । प्राधिकरणको यो निर्णय र आदेशसँगै कुनैपनि देशको सरकार वा नेपाल सरकारको संयुक्त समन्वयमा हुने चार्टर उडान बाहेकका सबै व्यक्तिगत चार्टर उडान आजैका मितिदेखि अनिश्चितकालका लागि बन्द भएको छ ।

प्राधिकरणले आज जारी गरेको सूचना ।

प्राधिकरणले चार्टर उडानका नाममा अत्यन्तै महंगोमा यात्रुहरुलाई टिकट विक्री वितरण गरिरहेको जानकारी प्राप्त भएको भन्दै तत्काल टिकट विक्री कार्य रोक्न पनि निर्देशन दिएको छ । कोरोना भाइरस र त्यसपछि उत्पन्न परिस्थितिका कारण अन्र्तराष्ट्रिय उडान नभएको मौका छोपेर केही व्यक्ति, समूह तथा विभिन्न एयरलाईन्स कम्पनी मिलेर अहिलेसम्म एक सय भन्दा बढी चार्टर उडान गरिसकेपछि प्राधिकरणको यो निर्देशन आएको हो ।

गत चैत्र देखि सरकारले मुलकुभर लकडाउन गर्दै हवाई उडानमा समेत प्रतिबन्ध लगाएपछि काठमाडौंमा रहेका केही ट्राभल्स एजेन्सी र एयरलाईन्स कम्पनीको मिलेमतोमा अकुत रकम कमाउने उद्देश्यले चार्टर उडान भै रहेको छ । यसरी उडान हुँदा नियमित भाडा भन्दा ४ गुणासम्म महंगो तिर्न यात्रुहरुलाई बाध्य पारिएपछि यसको चौतर्फी विरोध हुँदै आएको थियो । तर सरकारको यो निर्देशनसँगै आजबाटै कुनैपनि व्यक्तिगत चार्टर उडानले नेपाल बाहिरबाट वा नेपालबाट बाहिरी मुलुकका लागि उडान भर्न पाउने छैनन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
केबलबारसँगै मनकामनाका होटल बन्द, नाम्चेका होटलमा व्यवसायीले ताला मारे केबलबारसँगै मनकामनाका होटल बन्द, नाम्चेका होटलमा व्यवसायीले ताला मारे

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ मार्च, २०२० गोरखा । सरकारले २५ जनाभन्दा बढी...

दुबईबाट आइपुगे १६९ नेपाली, विमानस्थलबाट सिधै ‘होल्डिङ्ग सेन्टर’ पु-याईयो दुबईबाट आइपुगे १६९ नेपाली, विमानस्थलबाट सिधै ‘होल्डिङ्ग सेन्टर’ पु-याईयो

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०५ जुन, २०२०काठमाडौं । संयुक्त अरव इमिरेट्सको सार्जाबाट नेपालका...

घरमाभएका सबै दाजुभाईलाई एउटै श्रीमती बिहे गर्ने संसारकै अनौठो चलन नेपालमा (भिडियोसहित) घरमाभएका सबै दाजुभाईलाई एउटै श्रीमती बिहे गर्ने संसारकै अनौठो चलन नेपालमा (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

नेपाली समाजमा एक श्रीमान् का २ वटा २ भन्दा...

Top