कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी अत्यावश्यकीय सामग्री लिएर चीनबाट नेपाल एयरलाईन्सको विमान आज मध्यरातमा काठमाडौं आइपुग्दै

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १५ गते शनिबार


२८ मार्च, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरसको प्रकोप र यसबाट उत्पन्न हुने परिस्थितिको सामना गर्नका लागि अत्यावश्यकीय स्वास्थ्य सामग्री लिएर नेपाल बायुसेवा निगमको एउटा विमान आज राती काठमाडौं अवतरण गर्दैछ । संस्कृति तथा पर्यटनमन्त्रालयले चीनको ग्वोन्जाउमा पठाएको सो विमान अत्यावश्यकीय मेडिकल उपकरण लिएर काठमाडौं फर्कन लागेको पर्यटनमन्त्रालय स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

नेपाल सरकारले चार्टर गरेको सो विमानमा कोरोना जाँचगर्ने किटदेखि विभिन्न खाले औषधी तथा स्वास्थ्यकर्मीहरुका लागि आवश्यक विभिन्न सामग्रीहरु रहने छन् । नेपाल एयरलाईन्सको आरए ४१७१ नम्बरको कलसाइन रहेको सो विमानमा विशेष गरी चिकित्सकका लागि आवश्यक पर्ने पर्सनल प्रोटेक्टिभ इक्वीपमेन्ट (पीपीई) सहितका अन्य स्वास्थ्य सामग्री र औपाधी हरु रहेको बताइएको छ ।

सो विमानलाई चीन पठाउनका लागि अन्र्तराष्ट्रिय उडान अनुमति लिइएको पर्यटन मन्त्रालयले जनाएको छ । विमान चार्टर गरेर नेपाल ल्याउन कम्तीमा १ लाख ५३ हजार अमेरिकी डलर खर्च लाग्ने भएपनि सो रकम स्वास्थ्य मन्त्रालयबाट मागेर पर्यटन मन्त्रालयले पछि तिर्ने गरी पर्यटनमन्त्री योगेश भट्टराई स्वयं जमानी बसेका हुन् । यद्यपि सो रकम भने स्वास्थ्य मन्त्रालयले बेहार्ने छ । सो विमानले कोरोना नियन्त्रणका लागि आवश्यक सामग्रीहरु नेपाल ल्याएपछि कोरोना संक्रमितको उपचार तथा संक्रमण रोक्नका लागि महत्वपूर्ण सहयोग हुने विश्वास लिइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोना भ्याक्सिन लगाएपछि २९ जनाको मृत्यु प्रकरण :  नर्वे सरकारले अनुसन्धान थाल्यो कोरोना भ्याक्सिन लगाएपछि २९ जनाको मृत्यु प्रकरण : नर्वे सरकारले अनुसन्धान थाल्यो

२०७७ माघ ४ गते आइतबार

१७ जनावरी, २०२१ओस्लो, नर्वे । अमेरिकाको फाइजर र बायोएनटेक...

निजी विद्यालयहरुलाई शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन : विद्यालय बन्द हुँदाको शुल्क नलिनु निजी विद्यालयहरुलाई शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन : विद्यालय बन्द हुँदाको शुल्क नलिनु

२०७७ असार ९ गते मंगलबार

२३ जुन, २०२०काठमाडौं । निजी विद्यालय सञ्चालकहरुले लकडाउनका बेला...

नेपालले नयाँ नक्सा जारी गरेपछि भारतको पहिलो औपचारिक प्रतिक्रिया : ‘नयाँ नक्सा स्वीकार्न सकिन्न’ नेपालले नयाँ नक्सा जारी गरेपछि भारतको पहिलो औपचारिक प्रतिक्रिया : ‘नयाँ नक्सा स्वीकार्न सकिन्न’

२०७७ जेठ ७ गते बुधबार

२० मे, २०२०काठमाडौं । नेपाल सरकारद्वारा आज जारी भएको...

म्यानमारबाट २६ नेपाली स्वदेश फिर्ता, दुबईबाट पनि आजै आउँदै म्यानमारबाट २६ नेपाली स्वदेश फिर्ता, दुबईबाट पनि आजै आउँदै

२०७७ जेठ २३ गते शुक्रबार

०५ मे, २०२०काठमाडौं । मुलुकमा लकडाउन भएको ७० दिनपछि...

Top