hi himalaya nepal

मार्च अन्तिम सातादेखि त्रिभुवन विमानस्थल रातिको समयमा बन्द हुने

Best Khabar Team | २०७७ फाल्गुन ३ गते सोमबार


१६ फेब्रुअरी, २०२१
काठमाडौं । नेपालको एकमात्रै अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल, त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलले आगामी चैत्र १५ (मार्च २८) देखि रातिको समयमा हुने विमानस्थलको उडान तथा अवतरण सेवा बन्द हुने जनाएको छ । हाल बिहान ६ बजेदेखि रातिको ३ बजेसम्म) सञ्चालनमा रहेको विमानस्थलको सेवा अन्र्तराष्ट्रिय उडानमा आएको कटौतीसँगै रातिको समयमा बन्द गर्न लागिएको हो ।

फाइल तस्वीर ।

चैत्र १५ गते मध्यरातदेखि रातिको १२ बजेपछि विमानस्थल बन्द गर्ने तयारी भएको नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले जनाएको छ । विगतमा कोरोना भाइरसको प्रकोप र त्यसपछि उत्पन्न बाध्यात्मक परिस्थितिलाई मध्यनजर गर्दै रातिको समयमा समयमा समेत विमानस्थल सूचारु अवस्थामा रहेको थियो । विगतमा दैनिक ६० देखि ७० वटासम्म उडान हुने गरेको भएपनि अहिले यात्रुहरुको अभावमा दैनिक ३० को हाराहारीमा उडानहरु भै रहेका कारण रातिको समयमा विमानस्थल बन्द गर्न लागिएको हो ।

जापान, दुबईलगायतका कतिपय देशसँग जोडिएका उडान कम्पनीहरुले कोरोनाका बेला रातिको समयमा काठमाडौं विमानस्थलबाट उडान तथा अवतरण गर्दै आइरहेका थिए । विशेषतः विभिन्न मुलुकबाट हुने चार्डर उडान तथा उद्दार उडानलाई मध्यनजर गर्दै विमानस्थल राति ३ बजसम्म सञ्चालनमा आएको थियो । तर अहिले विश्वका विभिन्न मुलुकमा कोरोनाका कारण रोकिएका नेपाली यात्रु तथा नेपालमा रोकिएका विदेशीयात्रुहरुको संख्या न्यून रहेका कारण उद्दार र चार्टर उडान बन्द भएका छन् ।

यस्तै नियमित रुपमा विदेश जानुपर्ने र विदेशबाट नेपाल आउनेहरुको संख्या पनि कोरोना अघिकै अवस्थामा आइनसकेका कारण रातिको समयमा विमानस्थल बन्द गर्न लागिएको हो । विमानस्थलका प्रवक्ता देवचन्द्रलाल कर्णका अनुसार चैत्र १५ गतेदेखि राति १२ बजेपछि विमानस्थल बन्द गरिने छ । पर्यटन मन्त्रालयको निर्देशमा कोरोनाका कारण अलपत्र परेकाहरुलाई उद्दारका लागि काठमाडौंबाट विभिन्न देश तथा ती देशबाट काठमाडौंमा यात्रु ओसारपसार गर्नका लागि रातिको समयमा थप ३ घण्टा विमानस्थल सञ्चालनमा ल्याएर थप उडान गरिँदै आएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारतमा अलपत्र नेपालीको व्यवस्थापन गर्न दूतावासलाई सरकारको निर्देशन भारतमा अलपत्र नेपालीको व्यवस्थापन गर्न दूतावासलाई सरकारको निर्देशन

२०७७ बैशाख २१ गते आइतबार

०३ मे, २०२०काठमाडौं । लकडाउनका कारण भारतका विभिन्न स्थानमा...

इन्डोनेसियामा शक्तिशाली भूकम्प : दर्जनौको मृत्यु, केही अस्पतालसहित सयौं घर भत्किए इन्डोनेसियामा शक्तिशाली भूकम्प : दर्जनौको मृत्यु, केही अस्पतालसहित सयौं घर भत्किए

२०७७ माघ ३ गते शनिबार

१६ जनवरी, २०२१जाकर्ता, इन्डोनेसिया ।इन्डानेसियामा आज बिहान गएको भूकम्पमा...

कोरोनाको १०० दिन पुरा : विश्वभर १ लाख बढीको मृत्यु कोरोनाको १०० दिन पुरा : विश्वभर १ लाख बढीको मृत्यु

२०७६ चैत्र २८ गते शुक्रबार

१० अप्रिल, २०२० पि.एल. तरंग, लिंकरोभर, बेल्जियम । चीनको...

२० लाख पर्यटकको महत्वकांक्षी योजना र चुनौतीहरु २० लाख पर्यटकको महत्वकांक्षी योजना र चुनौतीहरु

२०७६ असार ५ गते बिहिबार

२० जुन, २०१९ काठमाडौं । सरकारले घोषणा गरेको नेपाल...

Top