hi himalaya nepal

नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० : फोबर्स पत्रिकाले राख्यो नेपाललाई २ विधामा उत्कृष्ट देशको सूचीमा

Best Khabar Team | २०७६ पुष १ गते मंगलबार


१७ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । मुलुकमा २० लाख पर्यटक भित्र्या-उने लक्ष्यसहित सरकारी तथा निजी तबरबाट विभिन्न कार्यक्रमहरु भैरहेका बेला एउटा सुखद खबर सार्वजनिक भएको छ । अमेरिकामा मुख्य कार्यालय रहेको फोब्र्स पत्रिकाले नेपाललाई विश्वका घुम्नलायक उत्कृष्ट देशको सूचीमा दर्ज गरेको हो ।

त्यो पनि पहिलो देशको रुपमा नेपालको नाम राख्नु पक्कै पनि सकारात्मक विषय हो । पत्रिकाले नेपाल पछि इक्वेडर, न्यूज्यालेन्ड, पेरु, आलस्का, ब्राजिल, मोरोक्को, चीन, फिनल्यान्ड र केन्यालाई क्रमश दोश्रो, तेश्रो हुँदै दशौं नम्बरसम्ममा राखेको छ । यस्तै पत्रिकाले नेपाललाई उत्कृष्ट सहासिक पर्यटन गर्ने देशको सूचीमा समेत राखेको छ ।

सन् २०२० को उत्कृष्ट भ्रमणयोग्य देश तथा साहसिक पर्यटनको मुलुकको रुपमा नेपाललाई राखेको पत्रिकाले आफ्नो अनलाईन संस्करणमा उल्लेख गरेको छ । सगमाथा, हात्ति सफारी, बाघ तथा सूर्ययास्तलगायतका विषयलाई प्राथमिकतामा राख्दै नेपाल घुम्नका लागि विश्व समुदायलाई प्रेरित गरेको छ ।

चितवनको थारुरुकल्चरदेखि सगरमाथा वेशक्याम्पसम्मको यात्रा अत्यन्तै रोमाञ्चक हुने पत्रिकामा उल्लेख छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
१५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान १५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान

२०७७ जेठ २३ गते शुक्रबार

०५ जुन, २०२०सार्जा । कोरोना भाइरसको प्रकोप फैलन नदिन...

२४ घण्टामा २०१ जना थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २३०० पुग्यो २४ घण्टामा २०१ जना थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २३०० पुग्यो

२०७७ जेठ २१ गते बुधबार

०३ जुन, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा पछिल्लो २४...

ललितपुरको किष्ट अस्पतालमा उपचाररत एक विरामीको मृत्यु, अस्पताल भन्छ : ‘स्वाब परीक्षणमा कोरोना संक्रमण देखियो’ ललितपुरको किष्ट अस्पतालमा उपचाररत एक विरामीको मृत्यु, अस्पताल भन्छ : ‘स्वाब परीक्षणमा कोरोना संक्रमण देखियो’

२०७७ जेठ १४ गते बुधबार

२७ मे, २०२०काठमाडौं । ललितपुरको ग्वार्को इमाडोलमा रहेको किष्ट...

उत्तर कोरियाली राष्ट्रपति सकुशल रहेको दक्षिण कोरियाका सरकारी अधिकारीको दाबी ! उत्तर कोरियाली राष्ट्रपति सकुशल रहेको दक्षिण कोरियाका सरकारी अधिकारीको दाबी !

२०७७ बैशाख १४ गते आइतबार

२६ अप्रिल, २०२०सिओल । विभिन्न सञ्चारमाध्यममा आएको विभिन्न खाले...

Top