भदौ १७ गतेसम्म थपियो उपत्यकामा निषेधाज्ञा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२६ अगस्ट, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलन नदिन भन्दै सरकारले काठमाडौं उपत्यकामा जारी गरेको निषेधाज्ञा आगामी भदौ १७ गतेसम्मका लागि थप गरेको छ । जिल्ला सुरक्षासमितिको सिफारिसमा काठमाडौं, भक्तपुर र ललितपुर जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुको संयुक्त बैठकले उपत्यकाका तीन जिल्लामा निषेधाज्ञा थप गर्ने निर्णय गरेको हो । यसअघि एक साताका लागि घोषणा गरिएको निषेधाज्ञाको समय आज सकिँदै थियो ।

निषेधाज्ञाको समयमा पनि अत्यावश्यक सेवा प्रवाहमा खटिएका कर्मचारीहरु र सवारी साधनलाई भने निर्वाध रुपमा सञ्चालन गर्न दिइने बताइएको छ । कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्न थालेपछि सरकारले गएको भदौ ३ गतेदेखि उपत्यकामा निषेधाज्ञा जारी गरेको थियो । तर उपत्यकामा हालसम्मकै सबैभन्दा धेरै अर्थात २ सय ३२ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएपछि सरोकारवाला निकायले उपत्यकामा निषेधाज्ञाको समय थपगर्न सरकारलाई आग्रह गरेका थिए ।

उपत्यकामा हिजो अपरान्हसम्म सरकारले जारी गरेको तथ्यांक अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा (सोमबार अपरान्हदेखि मंगलबार अपरान्हसम्म) एकैदिन पहिलोपटक यतिधेरै संक्रमित भेटिएका हुन् । जसमध्ये काठमाडौंमा १९९ जना, ललितपुरमा १९ र भक्तपुरमा१४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
मस्तिष्कको सर्जरीपछि भारतीय पूर्व राष्ट्रपति मुखर्जीको स्वास्थ्य अवस्था जटिल बन्दै, कोरोनाको संक्रमण पनि देखियो मस्तिष्कको सर्जरीपछि भारतीय पूर्व राष्ट्रपति मुखर्जीको स्वास्थ्य अवस्था जटिल बन्दै, कोरोनाको संक्रमण पनि देखियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अगस्ट, २०२०नयाँदिल्ली । केहीसाता अघि मस्तिष्कको सर्जरी गराएका...

पहाडको खोँचमा आफ्नो सौन्दर्य पोख्ने गज्जबकी दिदीबहिनी गंगाजमुना पहाडको खोँचमा आफ्नो सौन्दर्य पोख्ने गज्जबकी दिदीबहिनी गंगाजमुना

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

गंगाजमुना अर्थात् गंगा र जमुना, दुई दिदीबहिनी । विशेष...

पर्वतमा कोरोना : ८ जना निको भएर घर फर्के, ५ नयाँ संक्रमित थपिए पर्वतमा कोरोना : ८ जना निको भएर घर फर्के, ५ नयाँ संक्रमित थपिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ जुन, २०२०फलेबास, पर्वत । गण्डकी प्रदेश अन्र्तगतको पर्वत...

चर्चित बलिउड अभिनेता अमिताभ बच्चन र उनका छोरालाई कोरोना संक्रमण : अस्पतालमा उपचार हुँदै चर्चित बलिउड अभिनेता अमिताभ बच्चन र उनका छोरालाई कोरोना संक्रमण : अस्पतालमा उपचार हुँदै

२०७७ मंशिर २२ गते सोमबार

१२ जुलाई, २०२०नयाँदिल्ली । बलिउड क्षेत्रका प्रख्यात अभिनेता अमिताभ...

Top