भदौ १७ गतेसम्म थपियो उपत्यकामा निषेधाज्ञा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२६ अगस्ट, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलन नदिन भन्दै सरकारले काठमाडौं उपत्यकामा जारी गरेको निषेधाज्ञा आगामी भदौ १७ गतेसम्मका लागि थप गरेको छ । जिल्ला सुरक्षासमितिको सिफारिसमा काठमाडौं, भक्तपुर र ललितपुर जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुको संयुक्त बैठकले उपत्यकाका तीन जिल्लामा निषेधाज्ञा थप गर्ने निर्णय गरेको हो । यसअघि एक साताका लागि घोषणा गरिएको निषेधाज्ञाको समय आज सकिँदै थियो ।

निषेधाज्ञाको समयमा पनि अत्यावश्यक सेवा प्रवाहमा खटिएका कर्मचारीहरु र सवारी साधनलाई भने निर्वाध रुपमा सञ्चालन गर्न दिइने बताइएको छ । कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्न थालेपछि सरकारले गएको भदौ ३ गतेदेखि उपत्यकामा निषेधाज्ञा जारी गरेको थियो । तर उपत्यकामा हालसम्मकै सबैभन्दा धेरै अर्थात २ सय ३२ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएपछि सरोकारवाला निकायले उपत्यकामा निषेधाज्ञाको समय थपगर्न सरकारलाई आग्रह गरेका थिए ।

उपत्यकामा हिजो अपरान्हसम्म सरकारले जारी गरेको तथ्यांक अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा (सोमबार अपरान्हदेखि मंगलबार अपरान्हसम्म) एकैदिन पहिलोपटक यतिधेरै संक्रमित भेटिएका हुन् । जसमध्ये काठमाडौंमा १९९ जना, ललितपुरमा १९ र भक्तपुरमा१४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बेलायतकी रानी एलेजावेथका श्रीमानको ९९ वर्षमा निधन बेलायतकी रानी एलेजावेथका श्रीमानको ९९ वर्षमा निधन

२०७८ भाद्र १९ गते शनिबार

०९ अप्रिल २०२१वेस्टह्याम, लण्डन । बेलायतकी महारानी एलेजावेथ द्वितीयका...

राजा महेन्द्रको पालामा बनेको पोखराको रत्नमन्दिर अब सर्वसाधारणको लागि खुल्ला हुँदै राजा महेन्द्रको पालामा बनेको पोखराको रत्नमन्दिर अब सर्वसाधारणको लागि खुल्ला हुँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९बैदाम । तत्कालीन राजा महेन्द्र शाहको पालामा...

बिषाक्त च्याउले जाजरकोटमा लियो एकै घरका ४ जनाको ज्यान बिषाक्त च्याउले जाजरकोटमा लियो एकै घरका ४ जनाको ज्यान

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ जुलाई, २०२०खलंगा, जाजरकोट । वर्षातको पानीका कारण जंगलमा...

दिल्लीमा दंगा : २४ ले गुमाए ज्यान, प्रदर्शन थप हिंसात्मक बन्दै दिल्लीमा दंगा : २४ ले गुमाए ज्यान, प्रदर्शन थप हिंसात्मक बन्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२०नयाँदिल्ली । भारतको राजधानी नयाँ दिल्लीमा नयाँ...

Top