हटाईँदै होर्डिङ्गबोर्ड, फेरिँदै काठमाडौंको मुहार

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२७ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकाको सौन्दन्य छोप्नका लागि मुख्य बाधक तत्वमध्येको एक चोक चोकमा ठड्याईका होर्डिङ्ग बोर्डहरु भएको ठहर गरी यसलाई हटाउने अभियान शुरु गरिएको छ । गृहमन्त्रालयको निर्देशनमा कामनपाको अगुवाईमा काठमाडौंका शहरी क्षेत्रमा रहेको होर्डिङ्गबोर्डहरु हटाउने काम अघि बढाइएको हो ।

यस अक्रममा आजमात्रै करिब २ दर्जन स्थानका होर्डिङ्ग बोर्ड हटाईएको काठमाडौं महानगरपालिकाले जनाएको छ । त्यसो ४ वर्षअघि नै सर्वोच्च अदालतले होर्डिङ्ग बोर्ड हटाउनका लागि सरकारलाई निर्देशन दिएको भएपनि गृहमन्त्रालयले हिजो मात्रै सर्वोच्चको आदेशलाई कडाईका साथ कार्यान्वयन गर्न निर्देशन दिएपछि महानगरपालिकाकाले आजैबाट होर्डिङ्गबोर्ड हटाउने अभियान अघि बढाएको हो ।

होर्डिङ्गबोर्ड हटाउनका लागि कामनपाले ४ वटा टोली बनाएर काम अघि बढाएको जनाएको छ । करिब २ महिनाभित्रमा उपत्यकाका होर्डिङ्गबोर्ड हटाईसक्ने लक्ष्य महानगरपालिकाले लिएको छ । नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० को पूर्वसन्ध्यामा काठमाडौं उपत्यकाको सौन्दर्यतामा थप निखार ल्याउने अभियान अनुसार अभियान शुरु गरिएको हो ।

काठमाडौंमा अव्यवस्थित रुपमा राखिएका होर्डिबोर्डका कारण दुर्घटना बढ्नुका साथै महानगरपालिकाको सौन्दर्यतामा समेत गम्भीर असर पुगेको ठहर गर्दै यसलाई हटाउनका लागि कामनपा तातेको हो ।

यसैबीच काठमाडौंको पर्यटकीय स्थल ठमेल क्षेत्रमा रहेका अव्यस्थित तार हटाउने काम समेत सम्पन्न भै सकेको छ । निकट भविष्यमै काठमाडौंका शहरी क्षेत्रमा देखिने अव्यवस्थित साइनबोर्डहरु समेत हटाईने महानगरपालिकाको तयारी छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विश्वभर कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या २ लाख नाघ्यो विश्वभर कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या २ लाख नाघ्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ अप्रिल, २०२०प्रदिप शर्मा– काठमाडौं । गत डिसेम्बरमा चीनको...

पूर्वराजासहित उनको परिवारको स्वास्थ्य सुधारोन्मुख पूर्वराजासहित उनको परिवारको स्वास्थ्य सुधारोन्मुख

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । कोरोना संक्रमणमा परेपछि काठमाडौंको नर्भिक...

बेलायतकी रानी एलेजावेथका श्रीमानको ९९ वर्षमा निधन बेलायतकी रानी एलेजावेथका श्रीमानको ९९ वर्षमा निधन

२०७८ भाद्र १९ गते शनिबार

०९ अप्रिल २०२१वेस्टह्याम, लण्डन । बेलायतकी महारानी एलेजावेथ द्वितीयका...

कोरोनाका बिरामीलाई अबदेखि सरकारी अस्पतालमा मात्रै उपचार गरिने : पिसिआर शुल्क घट्यो कोरोनाका बिरामीलाई अबदेखि सरकारी अस्पतालमा मात्रै उपचार गरिने : पिसिआर शुल्क घट्यो

२०७८ आश्विन १६ गते शनिबार

१० फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । सरकारले कोभिड १९ को संक्रमण...

Top