काठमाडौंमा पहिलो पटक राष्ट्रिय गजल महोत्सव आयोजना हुँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२४ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । नेपालमा पहिलो पटक राष्ट्रिय रुपमै गजल महोत्सव आयोजना हुन लागेको छ । कथा, कवितालगायत साहित्यका विभिन्न विधाहरुको राष्ट्रिय रुपमै महोत्सव गरिने गरिएको भएपनि गलज महोत्सव भने पहिलोपटक हुन लागेको हो । यसको संयोजक नेपाल राष्ट्रिय प्रज्ञा–प्रतिष्ठानले गर्दैछ ।

देशव्यापी रुपमा गलजप्रेमीहरुको संख्या बढ्दै गएपछि र सामाजिक सञ्जालमा राम्रा राम्रा गजल समेत सार्वजनिक हुन थालेपछि प्रतिष्ठानले आफ्नो ६२ वर्षको इतिहासमा पहिलो पटक गलज महोत्सवको आयोजना गर्न लागेको हो । यसअघि प्रतिष्ठानले दशकौं अघिदेखि कथा तथा कविताको राष्ट्रिय महोत्सव समेत गर्दै आइरहेको छ ।

आगामी माघको १५ र १६ गते काठमाडौंमा गर्न लागिएको प्रज्ञा प्रतिष्ठान काव्य विभागका प्रमुख प्राध्यापक डाक्टर हेमनाथ पौडेलको भनाई छ । उहाँका अनुसार यसपटक राष्ट्रिय युवा परिषद्ले महोत्सवमा सहकार्य गर्दैछ । महोत्सवमा देशका ७ वटै प्रदेशका गलज विधामा कलम चलाउने गलजकारहरुलाई सहभागी गराईने छ ।

यस्तै भारतका सिक्किम दार्जलिङ्गलगायतका क्षेत्रबाट समेत गजलकारहरुलाई समेत समेटिने छ । कार्यक्रममा युवापुस्ता माझ चर्चित बन्दै गएको गजलसाहित्यलाई भोलिका दिनमा कसरी अघि बढाउन सकिन्छ भन्ने विषयमा चिन्तनमनन समेत गरिने महोत्सवका संयोजक समेत रहनुभएका पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित) नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलनसक्ने...

भेरीनदीमा वेपत्ता ६ जनाकै शव भेटियो भेरीनदीमा वेपत्ता ६ जनाकै शव भेटियो

२०७६ माघ २३ गते बिहिबार

०२ मे, २०२०मुसिकोट । विगत १० दिनदेखि रुकुमको भेरी...

वीरगञ्जमा २ महिनाको नाबालकसहित थप १७ जनामा कोरोना, संक्रमितको संख्या ९९ पुग्यो वीरगञ्जमा २ महिनाको नाबालकसहित थप १७ जनामा कोरोना, संक्रमितको संख्या ९९ पुग्यो

२०७७ जेठ २३ गते शुक्रबार

०६ मे, २०२०वीरगञ्ज । पर्साको वीरगञ्जमा थप १७ जनामा...

Top