काठमाडौंमा पहिलो पटक राष्ट्रिय गजल महोत्सव आयोजना हुँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२४ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । नेपालमा पहिलो पटक राष्ट्रिय रुपमै गजल महोत्सव आयोजना हुन लागेको छ । कथा, कवितालगायत साहित्यका विभिन्न विधाहरुको राष्ट्रिय रुपमै महोत्सव गरिने गरिएको भएपनि गलज महोत्सव भने पहिलोपटक हुन लागेको हो । यसको संयोजक नेपाल राष्ट्रिय प्रज्ञा–प्रतिष्ठानले गर्दैछ ।

देशव्यापी रुपमा गलजप्रेमीहरुको संख्या बढ्दै गएपछि र सामाजिक सञ्जालमा राम्रा राम्रा गजल समेत सार्वजनिक हुन थालेपछि प्रतिष्ठानले आफ्नो ६२ वर्षको इतिहासमा पहिलो पटक गलज महोत्सवको आयोजना गर्न लागेको हो । यसअघि प्रतिष्ठानले दशकौं अघिदेखि कथा तथा कविताको राष्ट्रिय महोत्सव समेत गर्दै आइरहेको छ ।

आगामी माघको १५ र १६ गते काठमाडौंमा गर्न लागिएको प्रज्ञा प्रतिष्ठान काव्य विभागका प्रमुख प्राध्यापक डाक्टर हेमनाथ पौडेलको भनाई छ । उहाँका अनुसार यसपटक राष्ट्रिय युवा परिषद्ले महोत्सवमा सहकार्य गर्दैछ । महोत्सवमा देशका ७ वटै प्रदेशका गलज विधामा कलम चलाउने गलजकारहरुलाई सहभागी गराईने छ ।

यस्तै भारतका सिक्किम दार्जलिङ्गलगायतका क्षेत्रबाट समेत गजलकारहरुलाई समेत समेटिने छ । कार्यक्रममा युवापुस्ता माझ चर्चित बन्दै गएको गजलसाहित्यलाई भोलिका दिनमा कसरी अघि बढाउन सकिन्छ भन्ने विषयमा चिन्तनमनन समेत गरिने महोत्सवका संयोजक समेत रहनुभएका पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा बुधबार हालसम्मकै सबैभन्दा धेरै १२९ जना संक्रमित भेटिए नेपालमा बुधबार हालसम्मकै सबैभन्दा धेरै १२९ जना संक्रमित भेटिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ मे, २०२०पोखरा । देशभर कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

मोरङ्ग पथरीकी चौलागाई बनिन् ‘पहिलो महिला नेपाल आइडल’ मोरङ्ग पथरीकी चौलागाई बनिन् ‘पहिलो महिला नेपाल आइडल’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पूर्वी नेपालको मोरङ्ग जिल्ला घर...

सर्वोच्चले सरकारलाई भन्यो :  जोखिममा रहेका नेपालीको तत्काल उद्दार गर सर्वोच्चले सरकारलाई भन्यो : जोखिममा रहेका नेपालीको तत्काल उद्दार गर

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ अप्रिल २०२० काठमाडौं । विश्वका विभिन्न देशमा जोखिमपूर्ण...

नेपालमा कोरोनाबाट चौथो मृत्यु : दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि कोरोना पुष्टि नेपालमा कोरोनाबाट चौथो मृत्यु : दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि कोरोना पुष्टि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०बारा । वीरगञ्जमा गत जेठ ४ गते...

Top