hi himalaya nepal

अमेरिकाले नेपाली सेनालाई दियो छोटो समयमा उडान र अवतरण गर्नसक्ने दुई विमान

Best Khabar Team | २०७६ पुष २ गते बुधबार


१८ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । नेपालको भौगलिक अवस्था तथा आपत्कालीन उद्दारका लागि भन्दै अमेरिकी सरकारले नेपाली सेनालाई दुईवटा सानो विमान हस्तान्तरण गरेको छ । अमेरिकाले एम २८ स्काई मोडलका दुईवटा विमान ( स्काइ ट्रक) आज एक कार्यक्रममा बीच नेपाली सेनाका बलाधिकृत रथी शरद गिरीलाई हस्तान्तरण गर्नुभएको हो ।

विशेष गरी आपत्कालीन अवस्थामा परेकाहरुको उद्दार तथा सामग्री लैजानका लागि यो विमान उपयोगी मानिने बनाइएको छ । राससका अनुसार नेपाली सेनालाई अमेरिकाबाट प्राप्त यो अहिलेसम्मको सबैभन्दा ठूलो सुरक्षा अनुदान हो । आज हस्तान्तरण गरिएका दुई विमानमा तीन जना चालक दलका सदस्यसहित १८ जना यात्रु बस्न सक्नेछन् ।

यसको क्षमता दुुई हजार ३ सय केजी भारवहन रहेको छ । जसले दुई विमानको मूल्य करिब एक करोड ५० लाख अमेरिकी डलर रहेको बताइएको छ । विमान हस्तान्तरण कार्यक्रममा अमेरिकाका तर्फबाट राजदूत याण्डी डब्ल्यू बेरी उपस्थित हुनुहुन्थ्यो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
गोर्खाको लापुडाँडामा गएको पहिरोले स्थानीय नौली खोला थुनियो गोर्खाको लापुडाँडामा गएको पहिरोले स्थानीय नौली खोला थुनियो

२०७७ श्रावण १० गते शनिबार

२५ जुलाई, २०२०आरुघाट, गोरखा । अविरल वर्षात्का कारण गोर्खामा...

फलफूल तथा तरकारी विक्री वितरणमा अवरोध गर्नेमाथि कडा कारबाही गर्ने गृहमन्त्रालयको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित) फलफूल तथा तरकारी विक्री वितरणमा अवरोध गर्नेमाथि कडा कारबाही गर्ने गृहमन्त्रालयको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित)

२०७७ जेठ २२ गते बिहिबार

०४ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोना संक्रमण फैलने भन्दै देशका...

भूकम्पको ५ वर्षपछि दरबार हाइस्कुलको नयाँ भवनमा पठनपाठन शुरु भूकम्पको ५ वर्षपछि दरबार हाइस्कुलको नयाँ भवनमा पठनपाठन शुरु

२०७७ माघ २० गते मंगलबार

०२ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । २०७२ साल बैशाखमा गएको महाभूकम्पले...

‘अब्बल विकास बैंक’ बनाउने कामना सेवाको उद्घोष ‘अब्बल विकास बैंक’ बनाउने कामना सेवाको उद्घोष

२०७६ पुष १७ गते बिहिबार

०२ जनवरी, २०२० काठमाडौं । अहिलेको प्रधिस्पर्धात्मक बैकिङ्ग बजारमा...

Top