सडक महोत्सवको निम्तो बाँड्न पोखराबाट सौरहासम्म

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ डिसेम्बर, २०१९
पोखरा । रेष्टुरेण्ट एण्ड बार एसोसियसन (रेबान) पोखराले आयोजना गरेको २१ औ पोखरा सडक महोत्सवको निम्तो बाँढ्दै पोखराका व्यवसायीको टोली सौराहा पुगेको छ । आइतबार चितवनको सोराहामा पत्रकार सम्मेलन गरे निम्तो दिए । यस अगाडी जनकपुर, इटहरीमा समेत पत्रकार सम्मेलन गरेर निम्तो दिएका थिए ।

पोखरामा पर्यटन प्रर्बधन गर्न आयोजना गर्दै आएको सडक महोत्सव पुस १२ गते देखी १६ गते (डिसेम्बर २८ देखि जनवरी १ सम्म) सम्म सञ्चाल हुनेछ । सडकमै खाऔँ, सडक रमाऔँ’ भन्ने नाराका साथ प्रत्येक अङ्गेजी नयाँ वर्षका अवसरमा महोत्सव गर्दै आएको छ ।

सौराहामा आयोजीत पत्रकार सम्मेलनमा रेवान पोखराका पुर्व अध्यक्ष सुर्य भुजेलले पोखरा सडक महोत्सवले पोखराको मात्रै नभएर आर्थिक रुपमा देश भर चलायमान बनाउदै गरेको बताए । उनले पोखरा सडक महोत्सवको अवसरमा बस, जहाजले थप सेवा विस्तार गरेर सेवा दिदै आएको बताए । उनले यसबाट देश भरी नै चलायमान भएका स्पष्ट देखीने गरेको बताए ।

कार्यक्रममा पुर्व अध्यक्षा गोपी बहादुर भट्टराईले सडक सञ्जाललाई अझ राम्रो बनाउनु पर्ने बताए । त्यसका लागि सरकारलाई दुबै तर्फका व्यवासायी लाग्नु पर्ने बताए । कार्यक्रममा रेवावन सौराहाका अध्यक्ष दिपेन्द्र खतिवडाले पोखरा र सौराहा सगँ सगैँ हातेमालो गरेर हिडिरहेको बताए । उनले दुबै ठाउँका व्यवसायी सगँ सगँ लाग्नु पर्ने बताए । सौराहाका व्यवसायी र पत्रकारले पोखराको फेवातालको बारेमा चिन्ता व्यक्त गरे । उनीहरुले फेवाताल संरक्षका लागि व्यसायीले लाग्नुपर्ने सुझाब दिएका थिए ।

पत्रकार सम्मेलनमा पोखरा पर्यटन परिषद्का अध्यक्ष चिरञ्जीवि पोखरेल, पश्चिमाञ्चल होटल संघका उपाध्यक्ष लक्ष्मण सुवेदी, नाटाका पुर्व अध्यक्ष ओमप्रकाश पाण्डे, ट्रेकिङ एजेन्सीज एसोसियन अफ नेपाल पश्चिमाञ्चनका अध्यक्ष हरि भुजेल, पत्रकार विनोद लामिछाने लगायतले स्तरीय बस सेवा सञ्चालन गर्नु पर्नेमा जोड्दिए ।

पोखराको फिस्टेल गेटदेखि डिहिको पाटनसम्मको करिब ३ किलोमिटर खुला सडकमा महोत्सव संचालन हुनेछ । खुला सडकमा टेबल कुर्ची निकाली सडकमै खाने, सडकमै साँस्कृतिक तथा विभिन्न कार्यक्रम संचालन हुनेले बताए । महोत्सव संचालन हुने दायाँबाँयाका सडकहरूमा रङ्गरोगन गरिएको छ भने रङ्गीचङ्गी धोजा टाँगेर सिँगारिने छ । अँग्रेजी नयाँ वर्षको स्वागतका लागि आयोजना गरिएको महोत्सवको मुख्यस्थल कोमागाने पार्कमा स्टेज र विभिन्न खाने कुरा, लत्ताकपडा, बाल उद्यान महोत्सवको आकर्षण रहने छ ।

महोत्सवको आक्रर्षणमा भारतिय, पाकिस्तान साँस्कृतिक, नेपालका लोपउन्मुख साँस्कृतिक कार्यक्रमहरु ३ कि.मि. क्षेत्रका वाटोमा रहेका स्टेजहरुमा प्रर्दशन गरिने, सडक मै राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय खानाका परिकारहरु, विभिन्न मनोरञ्जनात्मक खेलकुद कार्यक्रम, हस्तकला प्रदर्शनी, साहसिक पर्यटक खेलकुद वृतचित्त प्रदर्शनी, बालउद्यान, ख्याती प्राप्त राष्ट्रिय कलाकारहरुवाट लाइभ कन्सर्ट प्रस्तुति राजु लामा, सविन राई, कर्म व्याण्ड, अभए एण्ड स्टिम इन्जस, लाह्रे, माउण्ट ८८४८ को प्रस्तुती रहने आयोजकले जनाएको छ ।

त्यसै गरी ख्याती प्राप्त राष्ट्रिय कलाकारहरुवाट लोक दोहोरी प्रस्तुति पुरुषोत्तम न्यौपाने, प्रजापती पराजुली, कृष्ण गुरुङ्ग, वद्री पंगेनी, प्रीति आले, राजन गुरुङ्ग, टिका सानु, सरला पाण्डे, राजु परियार, कमला घिमिरे, पशुपती शर्मा, संझना भण्डारी, कुमार पुन, पार्व्ित जिसि, हास्य कलाकारहारु पोख्ररेली माग्ने वुढा, दिवाकर भण्डारीको समुह, मनोज गजुरेल र पुर्खे बा लगाएका कलाकारले हसाउने छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
गोकुल बास्कोटाविरुद्ध अख्तियारमा उजुरी गोकुल बास्कोटाविरुद्ध अख्तियारमा उजुरी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । निर्वतमान सञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाविरुद्ध...

धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुन, २०१९ धादिङ्ग । धादिङ्गको गजुरी गाउँपालिकामा जीप...

कराँचीमा विमान दुर्घटनामा बाँचेका व्यक्ति भन्छन् : ‘आगो बाहेक केहि देखिनँ’ कराँचीमा विमान दुर्घटनामा बाँचेका व्यक्ति भन्छन् : ‘आगो बाहेक केहि देखिनँ’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

सिँगो विश्व यतिबेला कोरोना भाइरसको संक्रमण र त्यसबाट उत्पन्न...

विदेशमा रहेका नेपालीहरुको दोश्रो चरणको ‘रेस्क्यु फ्लाईट’ अनिश्चितकालका लागि बन्द विदेशमा रहेका नेपालीहरुको दोश्रो चरणको ‘रेस्क्यु फ्लाईट’ अनिश्चितकालका लागि बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण रोक्न गरिएको...

Top