सागमा स्वर्ण जित्ने खेलाडीलाई जनही ९ लाख दिने सरकारको घोषणा

Best Khabar Team | २०७६ कार्तिक २६ गते मंगलबार


१२ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । दक्षिण एसियाली खेलकुद प्रतियोगिता (साग) का स्वर्ण पदक जित्ने नेपाली खेलाडीलाई सरकारले जनही ९ लाख रुपैयाँ दिने भएको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सागमा स्वर्ण पदक जित्ने खेलाडीहरुलाई आज सरकारी निवास बालुवाटार बोलाएर खेलाडीहरुले राष्ट्रको इज्यत जोगाएको भन्दै उनीहरुलाई प्रोत्साहनस्वरुप ९ लाख रुपैयाँ दिने घोषणा गर्नुभएको हो ।

प्रधानमन्त्रीसँग सामूहिक फोटो खिचाउँदै स्वर्णपदक विजेता खेलाडीहरु । तस्वीर : रविन तिमल्सिना बेस्टखबर डटकम

खेलाडीहरुको हौसला बढाउन तथा उनीहरुप्रति सम्मान व्यक्त गर्नका लागि उनीहरुलाई नगद रकम दिन लागेका प्रधानमन्त्रीको भनाई छ । बालुवाटारमा आज खेलाडीहरुलाई बोलाएर प्रधानमन्त्रीले स्वर्ण, रजत तथा कास्य पदक विजेता सबै खेलाडीलाई सरकारले प्रोत्साहनस्वरुप रकम प्रदान गर्ने बताउनुभएको हो ।

प्रधानमन्त्रीका अनुसार साग खेममा रजत विजेतालाई ६ लाख र कास्य विजेतालाई ३ लाख समेत प्रदान गरिने छ । यस्तै, फूलबल खेलमा स्वर्ण जित्ने खेलाडीलाई पनि सरकारले प्रतिव्यक्ति ५ लाखका दरले रकम प्रदान गर्ने जनाएको छ । यसअघि प्रधानमन्त्रीले सागमा राम्रो खेल खेल्ने खेलाडीलाई राहत एवं प्रोत्साहन प्रदान गर्ने बताउनुभएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आफ्ना नागरिकलाई  तत्काल इराक छाड्न अमेरिकाको निर्देशन आफ्ना नागरिकलाई तत्काल इराक छाड्न अमेरिकाको निर्देशन

२०७६ चैत्र १९ गते बुधबार

०४ जनवरी, २०२० न्यूर्योक । अमेरिकाका र इराकबीच पछिल्ला...

कतारमा कोरोना : १४ देशका नागरिकलाई कतार प्रवेशमा अस्थायी रोक लगाइयो कतारमा कोरोना : १४ देशका नागरिकलाई कतार प्रवेशमा अस्थायी रोक लगाइयो

२०७७ भाद्र १८ गते बिहिबार

०९ मार्च, २०२० दोहो । कतारले कोरोना भाईरसको प्रकोप...

काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना जोखिम बढेको भन्दै सतर्क रहन प्रधानमन्त्रीको आग्रह काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना जोखिम बढेको भन्दै सतर्क रहन प्रधानमन्त्रीको आग्रह

२०७७ आश्विन २१ गते बुधबार

१० जुलाई, २०२०काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पछिल्ला...

Top