फिनल्याण्डमा ३४ वर्षकी महिला बनिन् प्रधानमन्त्री

Best Khabar Team | २०७६ आश्विन २५ गते शनिबार


११ डिसेम्बर, २०१९
हेलसिकी । पृथ्वीको उत्तरी गोलार्धमा रहेको युरोपेली मुलुक फिनल्याण्डले ३४ वर्षकी एक महिलालाई प्रधानमन्त्रीको रुपमा पाएको छ । हिजो सम्पन्न मन्त्रीपरिषद्को बैठकले सान्ना मारिनलाई प्रधानमन्त्रीको रुपमा चयन गरेको हो ।

उनी फिनल्याण्डको समाजवादी लोकतान्त्रिक पार्टीबाट प्रधानमन्त्रीमा चुनिएको हो । एक साता अघि तत्कालीन प्रधानमन्त्री एण्टी रिन्नेले राजीनामा दिएलगत्तै फिनल्याण्डमा प्रधानमन्त्री पद रिक्त रहेको थियो । विपक्षी दलहरुले रिन्नेलाई राजीनामा दिन संसदमा दबाब दिएसँगै उनले संसद्बाट राजीनामा दिएका थिए ।

यद्यपि विपपक्षीको विरोधका बावजुत पनि चुनावी प्रक्रियामा रिन्ने र मारिन प्रतिस्पर्धीका रुपमा रहेका थिए । चुनावी परिणाम अनुसार रिन्नेले २९ मत प्राप्त गरेका थिए भने सान्ना मारियाले ३२ मत प्राप्त गरेर प्रधानमन्त्रीमा विजयी भएकी हुन् ।

यसअघि फिनल्याण्डमा ३६ वर्षका प्रधानमन्त्री थिए । त्यो रेकर्ड समेत सान्नाले तोडेकी छन् । युरोपमा निक्कै संबृद्ध मुलुकको रुपमा रहेको फिनल्याण्डले युवा प्रधानमन्त्री पाएसँगै आर्थिक विकास तथा विकास निर्माणका काममा थप तिव्रता पाउने अपेक्षा फिनल्याण्डी जनताले गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पाटनको चर्चमा गायिका अन्जु पन्तको विवाह पाटनको चर्चमा गायिका अन्जु पन्तको विवाह

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । चर्चित गायिका अञ्जु पन्त दोश्रोपटक...

भारतबाट ट्रकमा रौतहट फर्केका युवकमा कोरोना संक्रमण, वीरगञ्जमा उपचार चल्दै भारतबाट ट्रकमा रौतहट फर्केका युवकमा कोरोना संक्रमण, वीरगञ्जमा उपचार चल्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अप्रिल, २०२० संग्रामपुर । गत चैत्र १६ गते...

बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जनवरी, २०२१न्यूर्योक । गत नोभेम्बरमा भएको राष्ट्रपति चुनावमा...

एनसेलले बुझायो ४ अर्ब ५० करोड कर, अझै  १९ अर्ब बुझाउन बाँकी एनसेलले बुझायो ४ अर्ब ५० करोड कर, अझै १९ अर्ब बुझाउन बाँकी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । निजी दुरसञ्चार सेवा प्रदायक...

Top