तिहार पर्व शुरु : आज काग तिहार, कुकुर तिहार तथा लक्ष्मी पुजा एकैदिन

Best Khabar Team | २०८० कार्तिक २५ गते शनिबार


११ नोभेम्बर, २०२३
काठमाडौैं । हिन्दु नेपालीहरुको दोश्रो ठूलो चाड तिहार आजबाट शुरुभएको छ । यमपञ्चकको पहिलो दिन आज नेपालीहरुले कागतिहार पर्व मनाउँदैछन् । हरेक वर्षको कात्तिक कृष्ण त्रयोदशीदेखि शुरुहुने यमपञ्चक यो वर्ष शनिबारबाट शुरुभएको हो । यमपञ्चकको पहिलो दिन आज घर घरमा कागको पुजाआजा गरिँदैछ । परिवर्तन तथा सूचनाको सम्वाहको रुपमा मानिने कागलाई मनपर्ने खानेकुरा दिएर आज कागतिहार मनाउने गरिन्छ ।

आजैकै दिन धनत्रयोदशी (धनतेरस) मनाइँदै छ । आजै धनवन्तरी जन्यती समेत परेको नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक समितिले जनाएको छ । यो वर्ष तिथि घटबढका कारण भोलि कागतिहार तथा लक्ष्मीपुजा एकैपटक परेको छ । भोलि बिहान सबेरै नरक स्नान गरेर बिहान कुकुर पुजा गर्ने तथा बेलुका घरघरमा धनधान्यकी देवी लक्ष्मीको पुजा आराधना गरिने छ । यस्तै यो वर्ष कात्तिक २९ गते बुधबार बिहान १० बजेर ५१ मिनेट जाँदा भाईटिका रहेको समितिले जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२०परासी । नबलपरासीमा गएराति लु ४ त...

अमेरिकामा २ हप्तामा ४ नेपालीको मृत्यु अमेरिकामा २ हप्तामा ४ नेपालीको मृत्यु

२०७७ बैशाख २२ गते सोमबार

०५ मार्च, २०२०न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा पछिल्लो २ साता...

जेलमा भएको झडपमा परी भेनेजुयलामा ४७ कैदीको मृत्यु, दर्जनौं घाइते जेलमा भएको झडपमा परी भेनेजुयलामा ४७ कैदीको मृत्यु, दर्जनौं घाइते

२०७६ फाल्गुन २२ गते बिहिबार

०३ मे, २०२०काराकास । भेनेजुयलाको पश्चिमी क्षेत्रमा रहेको एउटा...

Top