hi himalaya nepal

यी ४ अस्पतालबाट पाइनेछ अब कोरोनाका खोप लगाएकाहरुले आधिकारिक प्रमाणपत्र

Best Khabar Team | २०७८ श्रावण ८ गते शुक्रबार


२३ जुलाई, २०२१
काठमाडौं । सरकारले काठमाडौं उपत्यकाभित्र सञ्चालनमा रहेकामध्ये ४ वटा अस्पतालबाट कोरोना विरुद्धको खोप लगाएको कार्डको प्रमाणिकरण गर्न सकिने व्यवस्था गरेको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालय अन्र्तगतको स्वास्थ सेवा विभागले जनाए अनुसार यसअघि काठमाडौंको टेकुस्थित सरुवा रोग अस्पताल बाट मात्रै खोप लगाएको प्रमाणित प्रमाणपत्र लिन सकिने थियो । तर सो अस्पतालमा खोपको मात्रा पुरा गरेर प्रमाणपत्र लिन जानेहरुको चाप ह्वात्तै बढेपछि काठमाडौंका अन्य अस्पतालबाट पनि यो सुविधा लिन सकिने गरी स्वास्थ्य मन्त्रालये आजैदेखि लागूहुने गरी अनुमति प्रदान गरेको हो ।

कोरोना भाइरस विरुद्धको खोपको मात्रा पुरा गरेकाहरुले विदेश जान तथा अन्य प्रयोजनका लागि नेपाल सरकारले तोकेको अस्पतालबाट मात्रै आधिकारिक प्रमाणपत्र लिन सकिने व्यवस्था गरिएको छ । यसअघि टेकुस्थित शुक्रराज ट्रपिकल तथा सरुवारोग अस्पताललाई मात्रै यो सुविधा दिएको थियो । तर कोरोनाको जोखिमलाई ख्यालै नराखी मध्यरातदेखि सयौं कोरोनाको खोप लिनका लागि लाइनमा बसेको समाचार सार्वजनिक भएपछि स्वास्थ्य मन्त्रालयले काठमाडौंका अन्य चार अस्पताललाई पनि खोपको प्रमाणिकरणसहितको प्रमाणपत्र दिनसक्ने गरी अनुमति दिएको छ । सरकारको यो निर्णयसँगै आजबाट अब काठमाडौंको टेकुअस्पताल बाहेक बानेश्वरस्थित निजामती अस्पताल, ललितपुरको पाटन अस्पताल र काठमाडौंको बलम्बुस्थित सशस्त्र प्रहरी अस्पतालबाट पनि खोप कार्डाको आधारमा प्रमाणिकरणसहितको प्रमाणपत्र लिन सकिने छ ।

सरकारको यो निर्णयसँगै आजबाट अब काठमाडौंको टेकुअस्पताल बाहेक बानेश्वरस्थित निजामती अस्पताल, ललितपुरको पाटन अस्पताल र काठमाडौंको बलम्बुस्थित सशस्त्र प्रहरी अस्पतालबाट पनि खोप कार्डाको आधारमा प्रमाणिकरणसहितको प्रमाणपत्र लिन सकिने छ ।

विशेष गरी बैदेशिक रोजगारीमा जानेहरुको हकमा कतिपय देशले आफ्नो देशमा आउने विदेशी कामदारलाई कोरोना विरुद्धको खोप अनिवार्य गरेपछि अहिले दैनिक सयौंको संख्यामा युवायुवतीहरु खोपको प्रमाणिकरण लिन अस्पताल धाउन थालेका छन् । अस्पतालमा खोप लगाएको प्रमाणित प्रमाणपत्र लिन भीड लाग्न थालेपछि अस्पतालको नियमित सेवासमेत प्रभावित बनेको तथा कोरोनाको जोखिम बढेको टेकु अस्पतालले जनाएको छ । विशेषगरी कोरोना भाइरसको संक्रमण पैmलन नदिन अपनाउनुपर्ने आवश्यक सुरक्षा सावधानी बिनानै सयौं जना लाइनमा टाँसिएर बस्दा जोखिम बढेको भन्दै सामाजिक सञ्जालहरुमा अन्य अस्पतालहरुलाई पनि यो सुविधा दिएर भीड घटाउनतर्फ सरकारको ध्यानाकर्षण गराईको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा माघ १४ गतेदेखि कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउन शुरु गरिँदै नेपालमा माघ १४ गतेदेखि कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउन शुरु गरिँदै

२०७७ माघ ११ गते आइतबार

२४ जनावरी, २०२१काठमाडौं । सरकारले भारतबाट अनुदानमा प्राप्त भएको...

१० लाख पर्यटक भित्र्-याउने लक्ष्यसहित प्रदेश नम्बर १ ले छान्यो सद्भावना दूत १० लाख पर्यटक भित्र्-याउने लक्ष्यसहित प्रदेश नम्बर १ ले छान्यो सद्भावना दूत

२०७६ मंशिर २९ गते आइतबार

१५ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । प्रदेश नम्बर १ ले...

पक्राउ पूर्जी पाएलगत्तै प्रहरीले समात्यो सांसद मनाङ्लेलाई पक्राउ पूर्जी पाएलगत्तै प्रहरीले समात्यो सांसद मनाङ्लेलाई

२०७६ माघ ९ गते बिहिबार

२३ जनवरी, २०२०पोखरा । एन्फा कास्कीका अध्यक्षलाई कुटपिट गरेको...

नेपालमा कोरोना संक्रमणको दर उच्च : २४ घण्टामा २२६ जना नयाँ संक्रमित थपिए नेपालमा कोरोना संक्रमणको दर उच्च : २४ घण्टामा २२६ जना नयाँ संक्रमित थपिए

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

०१ जुन, २०२०काठमाडौं । नेपालमा पछिल्ला दिनमा कोरोना संक्रमणको...

Top