जेठ २० सम्मलाई थपियो उपत्यकामा निषेधाज्ञा : यसअघि जारी गरिएका सबै सवारी पास खारेज, खाद्यान्न पसल पनि खोल्न नपाईने

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२५ मे, २०२१
काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकामा आगामी जेठ २० गतेसम्मका लागि निषेधाज्ञा थप गरिएको छ । उपत्यकाको काठमाडौं, ललितपुर र भक्तपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरु सम्मिलित संयुक्त बैठकले कोरोनाको जोखिम कायमै रहेको भन्दै जारी निषेधाज्ञा एकसाताका लागि थप्ने निर्णय गरेको हो । यो निर्णयसँगै अब उपत्यकामा आगामी जेठ २० गते रातीसम्म निषेधाज्ञा थप भएको छ । काठमाडौं उपत्यकाको जनसंख्या, यहाँभित्र देखिएको दैनिक कोरोना संक्रमितको संख्यालगायतलाई आधार बनाएर लकडाउन लब्याइएको बैठकपछि जारी गरिएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

यस्तै यसपटकको लकडाउनमा खाद्यान्न पसलहरुसमेत सञ्चालन गर्न रोक लगाइने भएको छ । सरकारको यो निर्णय सँगै अब भोलिदेखि जेठ २० गतेसम्मका लागि काठमाडौंमा खाद्यान्न पसल सञ्चालन गर्न पाइने छैन । तर हरियो तरकारीहरुको विक्री वितरण गर्ने पसलहरुले भने बिहान ९ बजेसम्म मात्रै तरकारी विक्री वितरण गर्न पाउने भएका छन् । यस्तै यसअघि जारी गरिएका सवारी पासहरुसमेत खारेज गरिएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

मृत्यु, विवाहलगायतका संस्कारका कार्यहरुमा सहभागी हुनेहरुले भने सरकारी मापदण्डलाई पालना गर्दै सवारी साधन सञ्चालनमा ल्याउन पाउने भएका छन् । यसअघि सरकारले कोरानालाई मध्यनजर गर्दै जारी गरेको निषेधाज्ञा उल्लंघन गर्ने जरिमानासहित कैद सजायाँ गर्ने जनाइसकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सागमा स्वर्ण जित्ने खेलाडीलाई जनही ९ लाख दिने सरकारको घोषणा सागमा स्वर्ण जित्ने खेलाडीलाई जनही ९ लाख दिने सरकारको घोषणा

२०७६ कार्तिक २६ गते मंगलबार

१२ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । दक्षिण एसियाली खेलकुद प्रतियोगिता...

दिल्लीमा दंगा : २४ ले गुमाए ज्यान, प्रदर्शन थप हिंसात्मक बन्दै दिल्लीमा दंगा : २४ ले गुमाए ज्यान, प्रदर्शन थप हिंसात्मक बन्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२०नयाँदिल्ली । भारतको राजधानी नयाँ दिल्लीमा नयाँ...

अख्तियारका पूर्वआयुक्त पाठक ७८ लाख धरौटीमा छुटे, बैंक बस्यो ग्यारेन्टी अख्तियारका पूर्वआयुक्त पाठक ७८ लाख धरौटीमा छुटे, बैंक बस्यो ग्यारेन्टी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मे, २०१९ काठमाडौं । ७८ लाख रुपैयाँ घुस...

कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित) कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्ला दिनमा काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना...

Top