hi himalaya nepal

कास्कीमा बैशाख मसान्तसम्म निषेधाज्ञा जारी : दैनिक उपभोग्य सामग्रीको पसल बिहान ९ बजेसम्म मात्रै खोल्न पाइने

Best Khabar Team | २०७८ बैशाख १९ गते आइतबार


०२ मे, २०२१
लेकसाईड (पोखरा), कास्की । पछिल्ला दिनमा जिल्लाका विभिन्न स्थानमा कोरोना भाइरसका संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढ्न थालेपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालयले निषेधाज्ञा जारी गरेको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय कास्कीले विभिन्न सरोकारवाला निकायसँग छलफल गरेपछि बैशाख २१ गते मंगलबार बिहानदेखि लागू हुनेगरी बैशाखभर निषेधाज्ञा जारी गरेको हो । निषेधाज्ञाका बेला अत्यावश्यक सेवामा रहेका सवारी साधनबाहेक अन्य निजी तथा सार्वजनिक गाडी सञ्चालनमा पूर्णरुपमा रोक लगाइएको छ ।

तस्वीर : आशिष पुरी ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी थानेश्वर गौतमका अनुसार आगामी बैशाख २१ गते मंगलबार बिहान ६ बजेदेखि बैशाख ३१ गते मध्यरातसम्मका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको हो । यसअघि कास्कीमा जोर विजोरका आधारमा सवारी साधन सञ्चालनको अनुमति दिइएको भएपनि अब मंगलबारबाट भने अत्याश्यक सामग्री एवं मालवाहक ढुवानीका सवारी साधन, सञ्चारकर्मी, सुरक्षाकर्मी तथा स्वास्थ्यकर्मीलगायतका अत्यावश्यक सेवा भनेर सरकारले तोकेका क्षेत्रमा कार्यरत व्यक्ति र उनीहरुले प्रयोग गर्ने सवारी साधनबाहेक अन्य सञ्चालनमा रोक लगाइएको छ । यस अवधिमा सभा, समारोह, मेला, महोत्सवलगायत सञ्चालनमा पनि रोक लगाइएको छ । यस अवधिमा दैनिक उभोग्यय बस्तुको पसल बिहान ५ बजेदेखि ९ बजेसम्म मात्रै सञ्चालन गर्न पाइनेछ ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जारी गरेको निषेधाज्ञा सम्बन्धी सूचना ।

औषधी पसल बाहेक अन्य सबै पसलहरु यस अवधिमा बन्द गर्नुपर्ने स्थानीय प्रशासनले जारी गरेको सूचनामा उल्लेख छ । अत्यावश्यक कामले बाहिर निस्कनेहरुको हकमा भने अत्यावश्यक कार्यालय भनेर सरकारले तोकेको कार्यालयका सवारी साधन, त्यसमा सवार कर्मचारीको परिचयपत्र अनिवार्य रुपमा देखाउनुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ। नियम नमान्नेलाई कारबाहीको दायरामा ल्याउन तथा अनुगमनका लागि सडकमा व्यापक मात्रामा प्रहरी परिचालन गर्ने जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पशुपतिनाथको मन्दिर अबदेखि साँझसम्मै खुल्ने पशुपतिनाथको मन्दिर अबदेखि साँझसम्मै खुल्ने

२०७७ फाल्गुन १६ गते आइतबार

२८ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । समस्त हिन्दु धर्मावलम्बीहरुको आस्थाको केन्द्र...

श्रीलंका सरकारसँग रातो मच्छिन्द्रनाथ मन्दिर पुर्ननिर्माणको सम्झौता तोडियो, अब स्थानीय समितिले नै गर्ने श्रीलंका सरकारसँग रातो मच्छिन्द्रनाथ मन्दिर पुर्ननिर्माणको सम्झौता तोडियो, अब स्थानीय समितिले नै गर्ने

२०७६ पुष १५ गते मंगलबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ललितपुर । २०७२ साल बैशाख १२ गते...

सेतो छालावालाको कालो कर्तुत : बालबालिकामाथि यौन दुराचार गर्ने अमेरिकी नागरिक मुडे पक्राउ सेतो छालावालाको कालो कर्तुत : बालबालिकामाथि यौन दुराचार गर्ने अमेरिकी नागरिक मुडे पक्राउ

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

१९ डिसेम्बर, २०१९काठमाडौं । भाषा पढ्न बहानामा नेपालमा बसेर...

फेरि सक्रिय भयो मनसुन, आजबाट ५ दिनसम्म भारी बर्षा हुने विभागको अनुमान फेरि सक्रिय भयो मनसुन, आजबाट ५ दिनसम्म भारी बर्षा हुने विभागको अनुमान

२०७७ श्रावण १२ गते सोमबार

२७ जुलाई, २०२०काठमाडौं । वर्षायाम शुरु भएसँगै देशका विभिन्न...

Top