hi himalaya nepal

कास्कीमा बैशाख मसान्तसम्म निषेधाज्ञा जारी : दैनिक उपभोग्य सामग्रीको पसल बिहान ९ बजेसम्म मात्रै खोल्न पाइने

Best Khabar Team | २०७८ बैशाख १९ गते आइतबार


०२ मे, २०२१
लेकसाईड (पोखरा), कास्की । पछिल्ला दिनमा जिल्लाका विभिन्न स्थानमा कोरोना भाइरसका संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढ्न थालेपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालयले निषेधाज्ञा जारी गरेको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय कास्कीले विभिन्न सरोकारवाला निकायसँग छलफल गरेपछि बैशाख २१ गते मंगलबार बिहानदेखि लागू हुनेगरी बैशाखभर निषेधाज्ञा जारी गरेको हो । निषेधाज्ञाका बेला अत्यावश्यक सेवामा रहेका सवारी साधनबाहेक अन्य निजी तथा सार्वजनिक गाडी सञ्चालनमा पूर्णरुपमा रोक लगाइएको छ ।

तस्वीर : आशिष पुरी ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी थानेश्वर गौतमका अनुसार आगामी बैशाख २१ गते मंगलबार बिहान ६ बजेदेखि बैशाख ३१ गते मध्यरातसम्मका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको हो । यसअघि कास्कीमा जोर विजोरका आधारमा सवारी साधन सञ्चालनको अनुमति दिइएको भएपनि अब मंगलबारबाट भने अत्याश्यक सामग्री एवं मालवाहक ढुवानीका सवारी साधन, सञ्चारकर्मी, सुरक्षाकर्मी तथा स्वास्थ्यकर्मीलगायतका अत्यावश्यक सेवा भनेर सरकारले तोकेका क्षेत्रमा कार्यरत व्यक्ति र उनीहरुले प्रयोग गर्ने सवारी साधनबाहेक अन्य सञ्चालनमा रोक लगाइएको छ । यस अवधिमा सभा, समारोह, मेला, महोत्सवलगायत सञ्चालनमा पनि रोक लगाइएको छ । यस अवधिमा दैनिक उभोग्यय बस्तुको पसल बिहान ५ बजेदेखि ९ बजेसम्म मात्रै सञ्चालन गर्न पाइनेछ ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जारी गरेको निषेधाज्ञा सम्बन्धी सूचना ।

औषधी पसल बाहेक अन्य सबै पसलहरु यस अवधिमा बन्द गर्नुपर्ने स्थानीय प्रशासनले जारी गरेको सूचनामा उल्लेख छ । अत्यावश्यक कामले बाहिर निस्कनेहरुको हकमा भने अत्यावश्यक कार्यालय भनेर सरकारले तोकेको कार्यालयका सवारी साधन, त्यसमा सवार कर्मचारीको परिचयपत्र अनिवार्य रुपमा देखाउनुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ। नियम नमान्नेलाई कारबाहीको दायरामा ल्याउन तथा अनुगमनका लागि सडकमा व्यापक मात्रामा प्रहरी परिचालन गर्ने जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
२७ दिनमा कोरोनालाई जितिन् काठमाडौंकी युवतीले २७ दिनमा कोरोनालाई जितिन् काठमाडौंकी युवतीले

२०७७ बैशाख ६ गते शनिबार

१८ अप्रिल, २०२०काठमाडैं । गत चैत्र ४ गते युरोपेली...

कोरोना अपडेट : उपत्यकामा ६९६ सहित देशभर थप १४ सय ५४ जनामा कोरोना संक्रमण कोरोना अपडेट : उपत्यकामा ६९६ सहित देशभर थप १४ सय ५४ जनामा कोरोना संक्रमण

२०७७ भाद्र २६ गते शुक्रबार

११ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप...

रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो

२०७७ जेठ ४ गते आइतबार

१७ मे, २०२०मस्को । युरोप र अमेरिकी राष्ट्रहरुमा कोरोनाले...

भर्ना र अनलाईन कक्षाको नाममा विद्यार्थीसँग  शुल्क नलिन विद्यालयहरुलाई सरकारको निर्देशन भर्ना र अनलाईन कक्षाको नाममा विद्यार्थीसँग शुल्क नलिन विद्यालयहरुलाई सरकारको निर्देशन

२०७७ बैशाख २२ गते सोमबार

०४, मे, २०२०काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोनाको संक्रमणका...

Top