hi himalaya nepal

ब्राजिलमा भेटिएको ‘नयाँ खाले’ कोरोना संक्रमण बेलायत र स्कटल्याण्डमा पनि देखियो

Best Khabar Team | २०७७ फाल्गुन १६ गते आइतबार


२८ फेब्रुअरी, २०२१
वेस्टह्याम, बेलायत । पहिलो पटक ब्राजिलमा भेटिएको कोरोना भाइरसको परिवर्तित स्वरुप (भेरियन्ट)का संक्रमितहरु बेलायत र छिमेकी मुलुक स्टकटल्याण्डमा समेत भेटिएको छ । बिबिसीले जनाए अनुसार केही महिना अघि ब्राजिलमा भेटिएको कोरोना भाइरसका परिबर्तित स्वरुपसहितका संक्रमित बेलायत र स्कटल्याण्डमा आज एकैदिन फेला परेका हुन् ।

स्वास्थ्य अधिकारीहरुका अनुसार हालै ब्राजिलबाट फर्किएकाहरुमा गरिएको परिक्षणका क्रममा नयाँ खाले संक्रमण भेटिएका हो । बेलायती स्वास्थ्य अधिकारीहरुले दिएको जानकारी अनुसार ब्राजिलको उत्तरी क्षेत्रमा पर्ने मनौस नामक शहरमा केही समयअघि भेटिएका बढी जोखिमपूर्ण मानिएको कोरोनाका संक्रमित बेलायतमा पहिलो पटक भेटिएका छन् । भाइरसको परिवर्तित स्वरुपका संक्रमितहरु बेलायतमा ३ र स्कटल्याण्डमा ३ गरी जम्मा ६ जना फेला परेका छन् । ब्राजिलको मानौस शहरमा भेटिएको कोरोनाको परिवर्तित स्वरुपका संक्रमितहरुबाट अन्य धेरैमा एकैपटक भाइरस सर्ने तथ्य पनि केही समयअघि मात्रै सार्वजनिक भएको थियो ।

यसरी भेटिएका मध्ये हालै ब्राजिलको भ्रमणमा गएर फर्केका ३ जना स्कटल्याण्डका नागरिकहरु रहेका छन् । उनीहरु ब्राजिलबाट फ्रान्सको राजधानी पेरिस, लण्डन हुँदै स्कटल्याण्ड पुगेका थिए । यस्तै बेलायतमा भेटिएकाहरुमध्ये २ जना हालै ब्राजिलबाटै आएका रहेका छन् । अर्का एक जना भने पछिल्लो १ वर्ष यता कहिँकतै यात्रा नगरेका स्थानीय भएको अधिकारीहरुले जनाएका छन् । फेब्रुअरीको दोश्रो साता उनीहरु ब्राजिलबाट पेरिस हुँदै लण्डन फर्केका हुन् ।

स्वास्थ्य अधिकारीहरुले यो भाइरस बढी संक्रामक देखिएको भएपनि अहिले कोरोनाको खोप आइसकेकोले आवश्यक सावधानी अपनाउन सकिए यसबाट हुने क्षति कम गर्न सकिने बताएका छन् । पछिल्ला दिनमा बेलायतले कोरोना भाइरसबाट ठूलो क्षति व्यहोर्दै आएको छ । बेलायतमा यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाका कारण हालसम्म १ लाख २२ हजार ८ सय ४९ जनाले ज्यान गुमाईसकेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अन्तर्राष्ट्रीय  उडान रोक्ने समयसिमा पनि थपियो, अब मे ३० सम्म अन्तर्राष्ट्रीय  उडान नहुने अन्तर्राष्ट्रीय उडान रोक्ने समयसिमा पनि थपियो, अब मे ३० सम्म अन्तर्राष्ट्रीय उडान नहुने

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०६ मे, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको प्रकोप नियन्त्रणका लागि...

महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी, २०१९कपिलबस्तु। वर्षौदेखि किसानहरुको उखुको मूल्य भुक्तानी नगर्ने...

भारतका पूर्वराष्ट्रपति मुखर्जीको ८४ वर्षको उमेरमा निधन भारतका पूर्वराष्ट्रपति मुखर्जीको ८४ वर्षको उमेरमा निधन

२०७७ भाद्र १५ गते सोमबार

३१अगस्ट, २०२० नयाँदिल्ली । भारतका पूर्व राष्ट्रपति प्रणव मुखर्जीको...

विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण

२०७६ चैत्र २४ गते सोमबार

०६ मार्च, २०२० न्यूर्योक । विश्वमा पहिलो पटक बाघमा...

Top