hi himalaya nepal

देशभर सक्रिय कोरोना संक्रमितको संख्या १ हजार भन्दा कम

Best Khabar Team | २०७७ फाल्गुन १४ गते शुक्रबार


२६ फेब्रुअरी, २०२१
काठमाडौं । नेपालमा शुक्रबार अपरान्हसम्म देशभर रहेका सक्रिय कोरोना संक्रमितको संख्या १ हजार भन्दा कम रहेका छन् । स्वास्थ्य मन्त्रालयले जारी गरेको तथ्यांकलाई आधार मान्दा हालसम्म देशभर कोरोनाका कारण २ लाख ७२ हजार ९ सय ८४ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । ती मध्ये हालसम्म २ लाख ७० हजार २ सय ७७ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् । यस्तै कोरोनाबाट हालसम्म २ हजार ७ सय ७१ जनाको ज्यान गएको छ ।

मन्त्रालको यो तथ्यांक अनुसार अहिलेसम्म कोरोनाका कुल संक्रमित तथा निको हुने र मृतकको संख्या घटाउँदा बाँकी रहेकाहरु अहिले कोरोनाको संक्रमणका कारण होम आइसोलेसन तथा अस्पतालमा उपचार गराईरहेका छन् । यसरी होम आइसोलेसनमा रहेका तथा उपचार गराईरहेकाहरुको संख्या ९ सय ३६ हुन आउँछ । यसैबीच मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप १ सय १२ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । यस्तै पछिल्लो २४ घण्टामा देशभरबाट थप ५४ जनाले कोरोनालाई जितेर घर फर्केका छन् । यस अवधिमा कोरोनाबाट थप ४ जनाले ज्यान गुमाएका छन् ।

पछिल्ला केही साता यता देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या घट्न थालेको छ । यस्तै कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउनेहरुको संख्या पनि ह्वात्तै घटेको मन्त्रालयको तथ्यांकले देखाएको छ । हाल देशका प्राय सबै जिल्लामा कोरोनाको भ्याक्सिन पुगिसकेको छ भने अग्रमोर्चामा खटिएका स्वास्थ्यकमी, सुरक्षाकर्मी, शव व्यवस्थापन तथा विरामीको सेवामा खटिएका स्वयंसेवक, पत्रकारलगायतले कोरोनाको भ्याक्सिन लगाईसकेका छन् ।

सरकारले पहिलो चरणमा कोरोनाको भ्याक्सिन लगाएकाहरुलाई छिट्टै दोश्रो चरणको खोप लगाउने तयारी गरेको छ । यस्तै ५५ वर्ष उमेर नाघेका सबैलाई खोप लगाउने तयारी सरकारको छ । सरकारले ३ दिनअघि भारतबाट कोरोना भाइरस विरुद्धको दोश्रो चरणको खोप नेपाल ल्याएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
औषधी व्यवसायीको मृत्यु प्रकरण : लकडाउनमा प्रेमिसँग मिलेर श्रीमानको हत्या औषधी व्यवसायीको मृत्यु प्रकरण : लकडाउनमा प्रेमिसँग मिलेर श्रीमानको हत्या

२०७७ जेठ ५ गते सोमबार

१८ मे, २०२०विराटनगर । मोरङ्गको बिराटनगरमा आइतबार भएको एकजना...

डिसेम्बर २६ मा लाग्ने सूर्यग्रहणको अवधि २ घण्टा ४९ मिनेट रहने डिसेम्बर २६ मा लाग्ने सूर्यग्रहणको अवधि २ घण्टा ४९ मिनेट रहने

२०७६ पुष ३ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । आगमी डिसेम्बर अर्थात् पुस...

तनावमा हुनुहुन्छ ? यसरी गर्नुहोस् तनावको सजिलै व्यवस्थापन तनावमा हुनुहुन्छ ? यसरी गर्नुहोस् तनावको सजिलै व्यवस्थापन

२०७६ मंशिर २९ गते आइतबार

–झलक थापा बहुसंख्यक मान्छेहरू नै गरिब, दुखी, मजदुर, किसान,...

ठमेललाई पुरानै लयमा फर्काउने अभियानमा लाग्यो ‘ठमेल पर्यटन विकास परिषद्’ ठमेललाई पुरानै लयमा फर्काउने अभियानमा लाग्यो ‘ठमेल पर्यटन विकास परिषद्’

२०७७ असार ३ गते बुधबार

१७ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाईरस (कोभिड–१९) को संक्रमणबाट...

Top