hi himalaya nepal

बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे

Best Khabar Team | २०७७ माघ ७ गते बुधबार


२० जनवरी, २०२१
न्यूर्योक । गत नोभेम्बरमा भएको राष्ट्रपति चुनावमा पराजित बनेका अमेरिकाका निर्वतमान राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले राष्ट्रपति भवन (ह्वाईट हाउस) छाडेका छन् । उनले आफ्नो कार्यकाल पुरा भएकै दिन अर्थात् आज ह्वाईटहाउस छाडेका हुन् । नोभेम्बरमा भएको चुनावमा जो बाइेनसँग पराजित भएसँगै ट्रम्पको कार्यकाल आजदेखि समाप्त हुँदै थियो । यही बीचमा ट्रम्पले आजैबाट लागूहुने गरी ह्वाईटहाउस छाडेका हुन् ।

यसअघि नोभेम्बरमा भएको चुनावको मत परिणाममा असहमति जनाउँदै ट्रम्पले विभिन्न खाले टिका टिप्पणी गर्दै आएका थिए । उनले चुनावमा धाँधली भएको भन्दै यसको छानबिन गर्न मागसमेत गरेका थिए । यही विषयलाई लिएर केहीदिन अघि ह्वाईट हाउसमा प्रदर्शनसमेत भएको थियो ।

ह्वाईट हाउस छाड्दै गर्दा ट्रम्पले आफू नेतृत्वको अमेरिकी प्रशासनले निक्कै राम्रो काम गरेको बताएका छन् । तर उनले ह्वाईट हाउस छाड्नुअघि नवनिर्वाचित राष्ट्रपति वाईडेनलाई भने स्वागत गरेनन् । सामान्यतया नयाँ निर्वाचित राष्ट्रपति आएपछि उसलाई सत्ता हस्तान्तरण गर्ने औपचारिक परम्परालाई लत्ताउँदै ट्रम्प न्यूर्योक छाडेर फ्लोरिडा उडेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते

२०७६ पुष १३ गते आइतबार

२९ डिसेम्बर, २०१९ न्यूयोर्क । अमेरिकाको न्यूयोर्कमा रहेका यहुदी...

सातै प्रदेशका जिल्ला अस्पतालबाट कोरोनाविरुद्धको खोप लगाईने सातै प्रदेशका जिल्ला अस्पतालबाट कोरोनाविरुद्धको खोप लगाईने

२०७७ माघ १२ गते सोमबार

२५ जनवरी, २०२१काठमाडौं । आगामी बुधबार बिहानबाट आम नागरिकमा...

काठमाडौं उपत्यकामा ५ सहित देशभर थपिए २७ संक्रमित, कुल संक्रमितको संख्या ४०२ पुग्यो, ३६ जिल्ला प्रभावित काठमाडौं उपत्यकामा ५ सहित देशभर थपिए २७ संक्रमित, कुल संक्रमितको संख्या ४०२ पुग्यो, ३६ जिल्ला प्रभावित

२०७७ जेठ ६ गते मंगलबार

१९ मे, २०२०काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यका भित्र रहेका काठमाडौं,...

चैत्र १० देखि एक हप्ताका लागि दुबै छिमेकी देशसँगको सीमा नाका बन्द गरिने चैत्र १० देखि एक हप्ताका लागि दुबै छिमेकी देशसँगको सीमा नाका बन्द गरिने

२०७६ चैत्र ९ गते आइतबार

२२ मार्च, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमणको पूर्व...

Top