hi himalaya nepal

भारतमा आम नागरिकलाई कोरोनो विरुद्धको खोप लगाउन शुरु

Best Khabar Team | २०७७ माघ ४ गते आइतबार


१७ जनवरी, २०२१
नयाँदिल्ली । भारतमा आज जनवरी १७ तारिखका दिनदेखि आम नागरिकमा कोरोना विरुद्धको खोप लगाउने अभियान शुरु भएको छ । भारत सरकारले हालै आम नागरिकलाई खोप लगाउनका लागि कोरोनाका खोप उत्पादक कम्पनीहरुलाई अनुमति दिएसँगै आजबाट भारतले औपचारिक रुपमा कोरोनाविरुद्धको भ्याक्सिन लगाउन शुरु गरेको हो । पहिलो चरणमा भारतमा ३० करोड मानिसमा यो खोप लगाईने भारतीय स्वास्थ्य मन्त्रालयले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

पहिलो चरणमा ३ करोडलाई खोप लगाईने र त्यसपछि क्रमश बाँकी नागरिकलाई खोप लगाउने अधिकारीहरुले बताएका छन् । आगामी जुन महिनासम्म भारतले ३० करोड जनासंख्यामा कोरोना भ्याक्सिन लगाउने महत्वकांक्षी योजना अघि सारेको छ । भारतमा सिरम इन्स्टिच्युट अफ इन्डियाले तयार पारेको कोभिसिल्ड र भारत बायोटेकले भारतीय आर्युविज्ञान अनुसन्धान परिषद् (आईसीएमआर) सँगको सहकार्यमा निर्माण गरेको कोभ्याक्सिन खोपलाई तत्कालका लगि लगाउन अनुमति प्रदान गरिएको छ ।

अक्सफोर्ड र अस्ट्राजेनेकासँग मिलेर सिरम इन्स्टिच्युटले कोभिसिल्ड भ्याक्सिन तयार पारेको थियो । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको उपस्थितिमा आज पहिलो पटक भारतमा शुरु गरिएको कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन अल इन्डिया इन्स्टिच्युट अफ मेडिकल साइन्समा कार्यरत एकजना सफाइ कर्मचारीबाट आम नागरिकमा लगाउन शुरु गरिएको हो ।

भारतले पहिलो चरणमा अग्रमोर्चामा खटिएका स्वास्थ्यकर्मी, चिकित्सक, सुरक्षाकर्मीलगायतलाई खोप लगाउने योजना बनाएको छ । त्यसपछि ६५ वर्ष उमेर पुगेका तथा दीर्घ रोग लागेकाहरुलाई खोप लगाउने तयारी भारतले गरेको छ । भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले यो अभियानले भारतलाई कोरोना मुक्त बनाउनका लागि ठूलो भूमिका खेल्ने जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
रुसको मध्यस्थतामा भारत र चीनबीच ५ बुँदे सहमति, सीमामा चर्किएको तनाव कम हुने अपेक्षा रुसको मध्यस्थतामा भारत र चीनबीच ५ बुँदे सहमति, सीमामा चर्किएको तनाव कम हुने अपेक्षा

२०७७ भाद्र २६ गते शुक्रबार

११ सेप्टेम्बर, २०२०बेइजिङ्ग, चीन । विगत लामो समयदेखि दुई...

सुरक्षा माग्दै जिल्ला अस्पताल डडेल्धुराका चिकित्सक सामूहिक विदामा सुरक्षा माग्दै जिल्ला अस्पताल डडेल्धुराका चिकित्सक सामूहिक विदामा

२०७६ असार १ गते आइतबार

१६ जुन, २०१९ काठमाडौं । पछिल्लो समयमा भै रहेका...

९० वर्षीया बृद्धाबाट शुरु ग-यो बेलायतले आमनागरिकमा कोरोना विरुद्धको खोप अभियान ९० वर्षीया बृद्धाबाट शुरु ग-यो बेलायतले आमनागरिकमा कोरोना विरुद्धको खोप अभियान

२०७७ मंशिर २३ गते मंगलबार

०८ डिसेम्बर, २०२०वेस्टह्याम, लण्डन । विश्वमा कोरोना भाइरस देखा...

अगस्ट महिना (भदौ १५ सम्म) भर आन्तरिक तथा बाह्य हवाई सेवा बन्द गर्ने सरकारको निर्णय अगस्ट महिना (भदौ १५ सम्म) भर आन्तरिक तथा बाह्य हवाई सेवा बन्द गर्ने सरकारको निर्णय

२०७७ श्रावण २६ गते सोमबार

१० अगस्ट, २०२०काठमाडौं । सरकारले यसअघि गरेको निर्णयलाई पुर्नविचार...

Top