hi himalaya nepal

भारतमा आम नागरिकलाई कोरोनो विरुद्धको खोप लगाउन शुरु

Best Khabar Team | २०७७ माघ ४ गते आइतबार


१७ जनवरी, २०२१
नयाँदिल्ली । भारतमा आज जनवरी १७ तारिखका दिनदेखि आम नागरिकमा कोरोना विरुद्धको खोप लगाउने अभियान शुरु भएको छ । भारत सरकारले हालै आम नागरिकलाई खोप लगाउनका लागि कोरोनाका खोप उत्पादक कम्पनीहरुलाई अनुमति दिएसँगै आजबाट भारतले औपचारिक रुपमा कोरोनाविरुद्धको भ्याक्सिन लगाउन शुरु गरेको हो । पहिलो चरणमा भारतमा ३० करोड मानिसमा यो खोप लगाईने भारतीय स्वास्थ्य मन्त्रालयले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

पहिलो चरणमा ३ करोडलाई खोप लगाईने र त्यसपछि क्रमश बाँकी नागरिकलाई खोप लगाउने अधिकारीहरुले बताएका छन् । आगामी जुन महिनासम्म भारतले ३० करोड जनासंख्यामा कोरोना भ्याक्सिन लगाउने महत्वकांक्षी योजना अघि सारेको छ । भारतमा सिरम इन्स्टिच्युट अफ इन्डियाले तयार पारेको कोभिसिल्ड र भारत बायोटेकले भारतीय आर्युविज्ञान अनुसन्धान परिषद् (आईसीएमआर) सँगको सहकार्यमा निर्माण गरेको कोभ्याक्सिन खोपलाई तत्कालका लगि लगाउन अनुमति प्रदान गरिएको छ ।

अक्सफोर्ड र अस्ट्राजेनेकासँग मिलेर सिरम इन्स्टिच्युटले कोभिसिल्ड भ्याक्सिन तयार पारेको थियो । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको उपस्थितिमा आज पहिलो पटक भारतमा शुरु गरिएको कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन अल इन्डिया इन्स्टिच्युट अफ मेडिकल साइन्समा कार्यरत एकजना सफाइ कर्मचारीबाट आम नागरिकमा लगाउन शुरु गरिएको हो ।

भारतले पहिलो चरणमा अग्रमोर्चामा खटिएका स्वास्थ्यकर्मी, चिकित्सक, सुरक्षाकर्मीलगायतलाई खोप लगाउने योजना बनाएको छ । त्यसपछि ६५ वर्ष उमेर पुगेका तथा दीर्घ रोग लागेकाहरुलाई खोप लगाउने तयारी भारतले गरेको छ । भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले यो अभियानले भारतलाई कोरोना मुक्त बनाउनका लागि ठूलो भूमिका खेल्ने जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
उपत्यकासँगैको ‘बत्तिमुनीको’ गाउँ : एक वर्षमै बन्यो स्वास्थ्यचौकी, गाउँलेले पाए एम्बुलेन्स उपत्यकासँगैको ‘बत्तिमुनीको’ गाउँ : एक वर्षमै बन्यो स्वास्थ्यचौकी, गाउँलेले पाए एम्बुलेन्स

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ जनवरी, २०२०गोदावरी । त्यसो त धेरैको मनमा आउला...

नागरिकता संशोधन कानुनलाई लिएर दिल्लीमा जारी प्रदर्शन उग्रबन्दै नागरिकता संशोधन कानुनलाई लिएर दिल्लीमा जारी प्रदर्शन उग्रबन्दै

२०७६ पुष २ गते बुधबार

१८ डिसेम्बर, २०१९नयाँदिल्ली । भारतको राजधानी नयाँदिल्लीमा नागरिकता संशोधन...

खुम्जुङ्ग अर्थात् ‘ग्रिन भ्याली’ जहाँ भेटिन्छन् हरिया घरहरु खुम्जुङ्ग अर्थात् ‘ग्रिन भ्याली’ जहाँ भेटिन्छन् हरिया घरहरु

२०७६ मंशिर २७ गते शुक्रबार

काठमाडौंबाट करिब १ साता लामो ट्रेकिङ्ग गर्ने सुरमा हुनुहुन्छ...

युरोपमा पहिलोपटक स्विट्जरल्याण्डद्वारा नागरिकमा कोरोना भ्याक्सिन लगाउन शुरु युरोपमा पहिलोपटक स्विट्जरल्याण्डद्वारा नागरिकमा कोरोना भ्याक्सिन लगाउन शुरु

२०७७ पुष ८ गते बुधबार

२३ डिसेम्बर, २०२०जुरिच, स्विट्जरल्याण्ड । युरोपमा पहिलोपटक स्विट्जरल्याण्डले आफ्ना...

Top