hi himalaya nepal

५० यात्रुसहितको बिमान आकाशबाटै सम्पर्कविहिन

Best Khabar Team | २०७७ पुष २५ गते शनिबार


०९ जनवरी, २०२१
जाकर्ता, इन्डानेसिया । इन्डोनेसियामा श्रीविजया एयरलाईन्सको एउटा यात्रुबाहक बिहान उडान भरेको केही बेरपछिनै आकाशबाट सम्पर्कविहिन भएको छ । राजधानी जाकर्ताबाट ५० जना यात्रु लिएर उडेको बिमान केही समयपछि नै स्थानीय ‘जाभा महासागर’ माथिको आकाशबाट वेपत्ता भएको हो । पछिल्लो रेकर्ड अनुसार सो जाहाज १ मिनेटको अवधिमा १० हजार फिट तल झरेको देखिएको छ । त्यसपछि जाहाले टावरसँग कुनै संकेत आदानप्रदान गरेको देखिएको छैन ।

जहाज समुद्रमा खसेको हुनसक्ने आशंका गरिएको भएपनि यसको औपचारिक पुष्टि भने भएको छैन । विश्वव्यापी रुपमा जहाजको ट्रयाकिङ गर्ने वेबसाइट फ्लाइट राडार ट्वेण्टी फोरका अनुसार सो जहान पछिल्लो समय जाभा महादिपको आकाशबाट सम्पर्क बिहिन भएको छ । हराईरहेको जहाजको खोजिका लागि यहाँको सरकारले समुद्र तथा आकाशमार्ग दुबैतर्फबाट सेना तथा प्रहरीलगायत विशेषज्ञ उद्धारकर्मीहरुको टोली परिचालन गरिसकेको छ ।

जहाजले उडान भरेको केहीमिनेट पनि नै सो क्षेत्रमा भीषण वर्षा भएको अधिकारीहरुले बताएका छन् । स्थानीय समय अनुसार दिउँसो २ बजेर ४० मिनेटमा जाकर्ताबाट पोन्तियानाकका लागि सो विमानले उडान भरेको थियो । बिमानसँगको सम्पर्क टुटेपछि अहिले सो विमानमा यात्रा गरेका यात्रुका आफन्त तथा चालकदलका सदस्यको परिवार चिन्तित बनेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
लेखक भण्डारी भए ब्रह्मलिन लेखक भण्डारी भए ब्रह्मलिन

२०७६ चैत्र १ गते शनिबार

१४ मार्च, २०२०काठमाडौं । नेपाली साहित्यका बरिष्ठ लेखक एवं...

गैर आवासीय नेपाली संघमा कम्युनिष्ट निकटको वर्चस्व, अध्यक्षमा पन्त विजयी गैर आवासीय नेपाली संघमा कम्युनिष्ट निकटको वर्चस्व, अध्यक्षमा पन्त विजयी

२०७६ कार्तिक १ गते शुक्रबार

१८ अक्टोबर २०१९ काठमाडौं । गैर आवासीय नेपाली संघ...

भारत बन्यो विश्वको तेश्रो कोरोना प्रभावित मुलुक, एकैदिन भेटिए करिब २४ हजार संक्रमित भारत बन्यो विश्वको तेश्रो कोरोना प्रभावित मुलुक, एकैदिन भेटिए करिब २४ हजार संक्रमित

२०७७ असार २१ गते आइतबार

०५ जुलाई, २०२०नयाँ दिल्ली । विश्वमा सबैभन्दा बढी कोरोना...

अस्पतालले भन्यो : ‘कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएकै छैन, मृत्युको विषयमा समाचार लेख्दा संवेदनशील बनौं’ अस्पतालले भन्यो : ‘कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएकै छैन, मृत्युको विषयमा समाचार लेख्दा संवेदनशील बनौं’

२०७७ जेठ ७ गते बुधबार

२० मे, २०२०बुटबल । कोरोना संक्रमणलगायत अन्य विभिन्न समस्याबाट...

Top