hi himalaya nepal

अस्ताए बरिष्ठ गीतकार भैरबनाथ रिमाल

Best Khabar Team | २०७७ पुष २५ गते शनिबार


२१ जनवरी, २०२१
काठमाडौं । बरिष्ठ गीतकार भैरबनाथ रिमालको आज निधन भएको छ । नेपाली सांगीतिक आकाशमा दर्जनौं अजर र अमर गीतको सिर्जना गरेका रिमालको ८६ वर्षको उमेरमा आज बिहान आफ्नै निवासमा निधन भएको उनको पारिवारले बताएको छ । उनमा अल्जाइमर्स (सम्झने क्षमतामा कमी आउने एक प्रकारको रोग) सम्बन्धी समस्या थियो ।

गएको दशैंलगत्तै स्वास्थ्यमा थप समस्या देखिएपछि उनको परिवारले उनलाई काठमाडौंको बसुन्धरामा रहेको चिरायु अस्पतालमा राखेर उपचार गराएको थियो । तर अस्पतालबाट डिस्चार्ज गरेको केही दिनपछि नै उनको आज काठमाडौंको ठमेलस्थित आफ्नै घरमा निधन भएको हो । पछिल्लो पटक उनमा निमोनिया, मृगौलासमस्धी समस्या समेत देखिएको बताइएको छ । कदमका ५ सय भन्दा गीतहरु सिर्जना गरेका थिए ।

उनको शब्द भरेको गीतमा स्वर सम्राट नारायणगोपालदेखि अहिलेका पुस्ताका नयाँ गायकहरुले समेत स्वर दिएका छन् । उनको आजै पशुपति आर्यघाटमा अन्तेष्टि गरिने परिवारले जनाएको छ । कदमका ‘जुन फूल मैले चाहेको थिएँ’लगायतका दर्जनौं गीतहरु कालजयी गीतको रुपमा नेपाली सांगीतिक आकाशमा चर्चित छ । उनी सन् १०९३ मा काठमाडौंको ठमेलमा जन्मेका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बंगलादेशबाट २५९ जना नेपालीको उद्दार बंगलादेशबाट २५९ जना नेपालीको उद्दार

२०७७ जेठ ३२ गते आइतबार

१४ जुन, २०२०ढाका, बंगलादेश । बंगलादेशको राजधानी ढाकाबाट २...

पहाडको खोँचमा आफ्नो सौन्दर्य पोख्ने गज्जबकी दिदीबहिनी गंगाजमुना पहाडको खोँचमा आफ्नो सौन्दर्य पोख्ने गज्जबकी दिदीबहिनी गंगाजमुना

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

गंगाजमुना अर्थात् गंगा र जमुना, दुई दिदीबहिनी । विशेष...

अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते

२०७६ माघ २६ गते आइतबार

०९ फेब्रुअरी, २०२० न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा आज साँझ...

हेल्थ डेक्स राखेर तातोपानी नाका सञ्चालनमा, आवश्यक स्वास्थ्य सामग्री ल्याइने हेल्थ डेक्स राखेर तातोपानी नाका सञ्चालनमा, आवश्यक स्वास्थ्य सामग्री ल्याइने

२०७६ चैत्र २७ गते बिहिबार

०९ अप्रिल, २०२०चौतारा । नेपाल चीन सीमावर्ती नाका तातोपानी...

Top