hi himalaya nepal

७ वर्षदेखि नेपालका झण्डै २ दर्जन बायुसेवा कम्पनी ‘ईयु’ को कालोसूचीमा (नामसहित)

Best Khabar Team | २०७७ पुष ७ गते मंगलबार


२२ डिसेम्बर, २०२०
काठमाडौं । विगत ७ वर्षदेखि नेपालका विभिन्न बायुसेवा कम्नपीहरु युरोपेली युनियनको कालोसूचीबाट हट्न सकेका छैनन् । सन् २०१३ देखि नेपालका करिब २ दर्जन बायुसेवा कम्पनीहरुलाई युरोपेली युनियले ‘कालोसूची’मा राखेको हो । हवाईजहाज वा हेलिकोप्टरको मेसिनरी अवस्था, सिटको अवस्था, यात्रुसुरक्षा, सुविधा, नियमित मर्मतसम्हारलगायतलाई आधार मानेर युरोपेली युनियले आजभन्दा ७ वर्षअघिदेखि नेपाली हवाई उद्योगलाई कालोसूचीमा राख्दै तत्काल सुधार्नका लागि नेपाल सकारलाई आग्रह गर्दै आइरहेको छ ।

तर न त नेपाल सरकार न निजी हवाई सेवा कम्पनी कसैले पनि यसतर्फ गम्भीरताका साथ काम नगर्दा फलस्वरुप यो वर्षपनि नेपाली हवाई उडान युरोपेली युनियनको कालो सूचीबाट हट्न सकेको छैन । युरोपेली युनियनले कालोसूचीमा राखेका बायुसेवा कम्पनीहरुमा राष्ट्रिय ध्वजाबाहक नेपाल बायुसेवा निगमसहित अन्र्तराष्ट्रिय उडानसमेत भरिरहेका अरु थप केही विमान कम्पनीहरुसमेत रहेका छन् ।

यस्तै केही हेलिकोप्टर उडान कम्पनीहरुसमेत इयुको कालोसूचीमा परेका छन् । केहीसाता अघि युरोपेली युनियनले सार्वजनिक गरेको अद्यावधिक विवरण अनुसार नेपाल बायुसेवा निगम, हिमालयन एयरलाईन्स कालोसूचीमा परेका छन् । यस्तै, एयर डाइनेस्टी, अल्टिच्यूड एयर, बुद्ध एयर, फिस्टेल एयर, समिट एयर पनि यो पटक पटक युरोपेली युनियनको कालोसूचीमा परेका छन् ।

यसका अलावा, हेलि एभरेष्ट, हिमालय एयरलाइन्स, कैलास हेलिकोप्टर, मकालु एयर, मनाङ एयर, माउण्टेन हेली, प्रभु हेली, नेपाल एयरलाइन्स युरोपेली युनियनको कालोसूचीमा सूचीकृत भएका छन् । यस्तै, सौर्य एयरलाइन्स, श्री एयरलाइन्स, सिम्रिक एयर, सीता एयर, यति एयरलाइन्स, तारा एयर, सिम्रिक एयरलाईन्सपनि आगामी जुन महिनासम्मको लागि कालोसूचीमा परेका छन् ।

लामो समयसम्म नेपाली बायुसेवा कम्पनीहरु युरोपेली युनियनको कालोसूचीमा रहिरहँदा एक त यहाँ आउने पर्यटकहरुले यहाँको हवाईको गुणस्तरमाथि प्रश्न उठाउँदै आफ्नो भ्रमण नै रद्द गर्ने क्रम बढ्न थालेको छ भने अर्कोतर्फ नेपाली ध्वजाबाहक विमान कम्पनीले विश्वका विभिन्न मुलुकमा आफ्नो सेवा विस्तार गर्नका लागि थालेको प्रयासले सार्थकता पाउने देखिँदैन । यस्तै अन्र्तराष्ट्रिय क्षेत्रले नेपालको हवाई कम्पनी र हवाई आकाशमाथि सँधै प्रश्न उठाउने बाटो बनिरहने देखिन्छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आज र भोलि देशका विभिन्न भागमा भारी वर्षाको सम्भावना, सतर्क रहन मौसमविद्हरुको आग्रह आज र भोलि देशका विभिन्न भागमा भारी वर्षाको सम्भावना, सतर्क रहन मौसमविद्हरुको आग्रह

२०७७ श्रावण ३१ गते शनिबार

१५ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न भागमा आगामी ४८...

सर्वोच्चले साढे १६ वर्ष जेल सजायाँ घटाई दिएपछि पूर्वडिआइजी कोइराला थुनामुक्त सर्वोच्चले साढे १६ वर्ष जेल सजायाँ घटाई दिएपछि पूर्वडिआइजी कोइराला थुनामुक्त

२०७७ श्रावण ८ गते बिहिबार

२३ जुलाई, २०२०काठमाडौं । आफ्नै श्रीमतीको हत्या गरी शव...

थपिए ३ कोरोना संक्रमित, भोजपुरमा पनि भेटिए नयाँ विरामी थपिए ३ कोरोना संक्रमित, भोजपुरमा पनि भेटिए नयाँ विरामी

२०७७ बैशाख ११ गते बिहिबार

२२ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४८...

अस्ताईन् रेडियो नेपालकी पहिलो गायिका ‘रानुदेबी’ अस्ताईन् रेडियो नेपालकी पहिलो गायिका ‘रानुदेबी’

२०७७ बैशाख १९ गते शुक्रबार

०१ मे, २०२०काठमाडौं । रेडियो नेपालमा पहिलो पटक गीत...

Top