hi himalaya nepal

नवनिर्वाचित अमेरिकी राष्ट्रपति बाईडेनले पनि लगाएर ‘कोरोना भ्याक्सिन’

Best Khabar Team | २०७७ पुष ७ गते मंगलबार


२२ डिसेम्बर, २०२०
न्यूर्योक । अमेरिकाका नवनिर्वाचित राष्ट्रपति जो वाईडेनले कोरोना विरुद्धको खोप लगाएका छन् । हालै आम नागरिकका लागि कोरोना भाइरस विरुद्धको खोप प्रयोगमा ल्याउने अनुमति पाएसँगै नवनिर्वाचित राष्ट्रपति वाइडेनलाई पनि चिकित्सकहरुको टोलीले कोरोना भाइरस विरुद्धको खोपको पहिलो डोज लगाईदिएको हो ।

अमेरिकाको डेलावरस्थित आफै घर रहेको राज्यमा उनले कोरोना भ्याक्सिनको पहिलो डोज लिएको सिएनएनले उल्लेख गरेको छ । उनले खोप लिएको दृष्यहरुलाई टेलिजिभनहरुले प्राथमिकताका साथ प्रत्यक्ष प्रशारण गरेका थिए । स्थानीय त्रिस्टियाना केयर अस्पतालकी नर्स ताबे मासाको हातबाट वाईडेनले कोरोनाको खोप लिएका हुन् ।

खोप उत्पादन र लगाउन सहयोग गर्ने स्वास्थ्य कर्मचारीहरुलाई बाईडेनले सामाजिक सञ्जालमार्फत् बधाई समेत दिएका छन् । उनले अब कोरोनाबाट त्रसित बन्नुपर्ने अवस्था नरहेको भन्दै आम नागरिकलाई सतर्क तथा सकारात्मक बन्न आग्रह गरेका छन् ।

कोरोनाविरुद्ध अमेरिका र जर्मनले विकास गरेको भ्याक्सिनको प्रभावकारीता ९५ प्रतिशतसम्म रहेको विज्ञहरुले बताएका छन् । अमेरिका, बेलायत रुसलगायतका देशले भ्याक्सिनको प्रयोग थालिसकेका छन ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जाजरकोट पहिरो : वेपत्ता पाँचको अवस्था अझै अज्ञात जाजरकोट पहिरो : वेपत्ता पाँचको अवस्था अझै अज्ञात

२०७७ असार २७ गते शनिबार

११ जुलाई, २०२०बारेकोट, जाजरकोट । जाजरकोटमा हिजो राति गएको...

१७५ जनाको जम्बो टोली लिएर उड्यो चीनबाट राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमान, ६ जना उतै रोकिए १७५ जनाको जम्बो टोली लिएर उड्यो चीनबाट राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमान, ६ जना उतै रोकिए

२०७६ फाल्गुन ३ गते शनिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । अन्तत: २४ दिनपछि चीनमा...

नेपालगञ्जमा ९ र वीरगञ्जमा १ गरी थपिए १० कोरोना संक्रमित नेपालगञ्जमा ९ र वीरगञ्जमा १ गरी थपिए १० कोरोना संक्रमित

२०७७ बैशाख २१ गते आइतबार

०३ मे, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ६९...

अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व

२०७७ भाद्र ११ गते बिहिबार

– विश्वनाथ खरेलएउटै महिनामा दुईवटा औंसी प-यो भने त्यसलाई...

Top