hi himalaya nepal

९ महिनापछि मनकामना मन्दिर खुल्दै, मन्दिर भित्रै पसेर दर्शन गर्न भने तत्काल नपाईने

Best Khabar Team | २०७७ मंशिर २३ गते मंगलबार


०८ डिसेम्बर, २०२०
कुरिनटार, गोरखा । गत चैत्र महिनादेखि कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै सरकारले घोषणा गरेको लकडाउनसँगै बन्द गरिएको प्रसिद्ध धार्मिकस्थल गोरखाको मनकामना मन्दिर सर्वसाधारणको लागि खुल्ला गरिने भएको छ । मनकामना मन्दिर क्षेत्र विकास कोषले आगामी मंसीर २८ गतेदेखि सर्वसाधारणका लागि निश्चित सुरक्षा मापदण्ड पुरा गरी मन्दिर दर्शनको व्यवस्था गर्न लागेको जनाएको छ ।

मनकामनाको मन्दिर खोल्ने निर्णयसँगै केवलकार पनि सञ्चालनमा आउने भएको छ । कोरोनाका कारण गएको चैत्र महिनादेखि केवलकारपनि सञ्चालनमा आउन सकेको थिएन । जसका कारण त्यस क्षेत्रका स्थानीय वासिन्दा तथा व्यवसायीहरु निक्कै समस्यामा परेका थिए । मन्दिरमा दर्शनार्थी र त्यस क्षेत्रमा पर्यटक नआउँदा व्यवसायीहरु अप्ठेरोमा परेका थिए ।

मन्दिर क्षेत्र विकास कोषले स्थानीय सरोकारवालाहरुसँगको सल्लाह पछि मन्दिर र केवलकार सर्वसाधारणको लागि खुल्ला गर्ने निर्णय गरेको हो । मन्दिर प्रवेश गर्नका लागि अनिवार्य रुपमा माक्स लगाउनुपर्ने, सामाजिक दुरी (लाईनमा बस्दा कम्तीमा ३ फिटको दुरी कायम गर्नुपर्ने) कायम गर्नुपर्ने तथा स्यानीटाइजरको व्यवस्था गरिएको छ । यस्तै मन्दिरमा केवलकारमार्फत् आउने यात्रुहरुको थर्मल गनबाट शरिरको तापक्रम नाप्ने व्यवस्था गर्न लागिएको छ ।

केवलकारमा पनि एकपटकमा ३ जनामात्रै यात्रु राखेर यात्रा गराउने तयारी भएको छ । यसअघि केवलकारमा एक पटकमा ६ जना यात्रुहरुलाई राखेर यात्रा गराईने गरिएको थियो । मन्दिर व्यवस्थापन समितिले दिएको जानकारी अनुसार धार्मिक स्थल सञ्चालन सम्बन्धी स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्ड २०७७ लाई आधार बनाएर नयाँ कार्यविधिसहित मन्दिर र केवलकार सञ्चालन गर्न खोजिएको हो ।

मन्दिर सर्वसाधारणको लागि खुल्ला गरिएपनि विगतमा झै मन्दिर भित्र प्रवेश गरेर मनकामना माइको प्रतिमा (मूर्ति)लाई पुजा आराधना गर्न भने तत्काल नपाइने समितिले जनाएको छ । यद्यपि मन्दिरमा चढाउन लगिने फूल प्रसाद भने लैजान पाइने र पुजारी तथा अन्य सहयोगीले त्यसलाई मन्दिर भित्र लगेर चढाईदिने व्यवस्था गरिएको छ । यस्तै तत्कालका लागि पशुपन्छीको बलि चढाउने कार्य पनि मनकामना मन्दिरमा निषेध गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
लकडाउनमा घर फर्केका २४ मजदुरको ट्रक दुर्घटनामा मृत्यु, १५ गम्भीर घाइते लकडाउनमा घर फर्केका २४ मजदुरको ट्रक दुर्घटनामा मृत्यु, १५ गम्भीर घाइते

२०७७ जेठ ३ गते शनिबार

१६ मे, २०२०नयाँदिल्ली । लकडाउनकै बीच घर फर्कन लागेका...

कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते

२०७७ जेठ १७ गते शनिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या १४...

दुःखेको मन लिएर हरेक दिन काठमाडौंका सडकमा टेम्पो गुडाउने एक युवकको कथा दुःखेको मन लिएर हरेक दिन काठमाडौंका सडकमा टेम्पो गुडाउने एक युवकको कथा

२०७६ पुष ११ गते शुक्रबार

– पि.एल . तरंगपुस महिनाको कठ्यांग्रिने जाडोमा काठमाडौं शहर...

सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय

२०७७ मंशिर १५ गते सोमबार

३० नोभेम्बर, २०२०काठमाडौं । सरकारले छिमेकी मुलुक भारतसहित नेपालसँग...

Top